7 ideálnych automobilov na prežitie apokalypsy

17. septembra 2016, 18:45
Tip redakcii

V posledných rokoch sú počítačové skice áut mimoriadne obľúbené. A rovnako tak aj téma apokalypsy rezonuje u automobilových fanúšikov, ktorí v počitáči radi upravujú aktuálne autá podľa vzoru filmu Mad Max Fury Road.

Aj prezident USA je pripravený na apokalypsu

Aj prezident USA je pripravený na apokalypsu

Autor: Whocanfixmycar.com

1. The Marauder

Juhoafrický pojazdný tank môže odviezť až 4 500 kilogramov batožiny plus 10 ľudí. Je pancierovaný, odoláva mínam a má nepriestrelné sklá takže vás do miesta určenia. A to navyše v jednom kuse. Môže byť vybavený aj systémom nočného videnia a jeho maximálna rýchlosť je úctyhodných 100 km/h. Takmer na akomkoľvek povrchu.

2. Cadillac One

Známa limuzína amerického prezidenta dostala od tvorcov tohto počítačovej retuše prezývku The Beast. Znamená iba jedno: Americký prezident sa ani po skončení tohto sveta nevzdá svojho luxusu. A ak máme byť úprimní, je to jeden z najlepších modelov na prežitie, veď pancierovanie odolné aj vočí mínam a nepriestrelné sklá má už sériovo. Pneumatiky sú kevlarové a ak by sa niečo nepodarilo, v kufri má pán prezident pripravenú aj krv pre transfúziu. Samozrejmosťou je nočné videnie a samozrejme Cadillac One prežije aj oheň prípadne chemický útok.

3. Toyota Hilux

Ikona nezničiteľných autombilov nemôže chýbať. Tento model je z roku 1988 a samozrejme do koloritu rozbitých budov, množstva neporiadku a nepredvídateľných situácií. A pre takútoo situáciu potrebujeet nezničiteľné auto. A práva takým autom Toyota Hilux je. A vzhľadom na to, že je to pick-up, môže doručiť množstvo jedla ľudom, ktorí ešte ostali nažive.

4. Land Rover Defender

Ak sa raz svet zrúti Land Rovery na cestách-necestách určite uvidíte. Na jednej strane sú z hliníka, takže nehrdzavejú, na druhej strane 75 percent všetkých vyrobených Land Roverov ešte stále jazdí. Vzhľadom na to že ich dlhé desaťročia využívala britská armáda, prestavby na sanitky, záchranárske, či hasičské sú časté je isté, že aj po TOM si svoju misiu odjazdia takmer určite.

5. Oskosh Tanker

Túto desaťkolku auto budete potrebovať, napokon je schopné prepravovať nieen benzín, ale aj vodu. A to v pomere takmer 1:1, Inými slovami 20 tisíc litrov benzínu a 18 tisíc litrov vody. Vzhľadom na to, že táto firma vyrába výlučne vojenské stroje, Oskosh je plne pancierovaný má spevnené pnaumatiky s dofukovaním tlaku. Mimochodom vojenské vozidlá sú postavené na báze veľkého množstvo spoločných dielov, takže ich môžete pomerne ľahko opraviť. A to sa hodí, či nie?

6. Action Mobil Desert Challenger

Zhorel alebo rozpadol sa vám dom? Budete potrebovať toto, Je to v podstate karavan, ktorý je štvornápravový, pričom všetký sú poháňané, takže sa dostanete tam, kam potrebujete. A to navyše v zajatí luxusu, napokon vnútri vás čaká kompletné vybavenie vrátane orientálneho nábytku, chladničky, kuchyne s umývačkou riadu a sprchou. Potrebný elektrický prúd si vyrobí auto samo. A ak máte obavy o dajzd, nádrž má kapacitu cca 2500 litrov paliva.

7. Bugatti Chiron

Zombíci sú rýchle stvorenia ako iste viete z televíznych seriálov. Takže potrebujete rýchle auto aby ste im unikli. A také 1 500 koňové Bugatti Chiron sa určite bude hodiť. Napokon maximálna rýchlosť je 417.6 kilometrov za hodinu, na 300 km/h zrýchlite za 13,6 sekundy a pohon 4x4 sa na nerovných cestách zíde rovnako ako balónové pneumatiky. Takže vy si už iba vyberiete to správne.

Zdroj: Whocanfixmycar.com

 
Autor: Majo Bóna 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
7 ideálnych automobilov na prežitie apokalypsy
Majo Bóna