DS E´Tense: Vzhľad supercaru a omamný interiér

27. februára 2016, 22:28
Tip redakcii

Kupé od Francúzov sa nedá opísať inak ako nádherné. Hoci neviem, či sa jedná o provokáciu, alebo o konkrétny prísľub, do budúcnosti.

DS E´Tense

DS E´Tense

Autor: DS

A nielen pekný, ale aj sakramentsky rýchly prísľub. Napokon z 0 na 100 km/h zrýchli tento nádherný skvost zrýchli za 4,5 sekundy maximálnu rýchlosť tesne pod hranicou 249 km/h. Zodpovednosť za túto porciu dynamiky je maximálny výkon elektromotor s maximálnym výkonom 294 kW/400 koní s maximálnym výkon 517 Nm. Energiu zabezpečujú lítium-iónové batérie, ktoré sú ukryté v podvozku. Rám podvozka je karbónový podobne ako karoséria, hoci nečakajte v tomto prípadne mušiu váhu. Set batérií je zodpovedný za 1800 kilogramov pohotovostnej hmotnosti.

Maximálny dojazd 308 kilometrov v kombinovanom cykle. Vzhľad supercaru sľubuje nízke ťažisko, zavesenie kolies je nezávislé, vpredu aj vzadu bude nezávislé zavesenie kolies na dvojitých lichobežníkových závesoch. Auto má aerodynamiku, nechýba ani difúzor. Svetlá sú vyzbrojené LED technológiou, zadné smerovky sú integrované do strechy podobne ako v prípade legendárneho modelu DS z roku 1955. Dizajn nekomentujeme, pozrite si fotografie. Upozorníme vás iba na fakt, že DS E´Tense nemá zadné sklo. My len dodávame, že štúdia je 4,7 metra dlhá a iba 1,3 metra vysoká.

Oslava moderného umenia. Aj tak sa dá označiť extrémne atraktívny interiér. Iba čalúnenie sedadiel a stropu a palubnej dosky zabralo viac než 800 hodín. Textúra palubnej dosky interpretuje logo automobilky, prístrojová doska je digitálna 12 palcová, vodič má na ovládanie ostatných funkcií k dispozícii 10 palcovú dotykovú obrazovku. Ale nie všetko je digitálna. V interiéri nájdete aj náramkové hodinky značky BRM , ktoré si môžete zobrať a dať si ich na ruku a nosiť.

Nová automobilka DS sa chce vyrábať vysokovýkonné elektrické GT verzie automobilov. DS má symbolizovať precíznosť, technológie a najmä dizajn. A v neposlednom rade, by vás mali pozývať za volant.

 
Autor: Majo Bóna 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
DS E´Tense: Vzhľad supercaru a omamný interiér
Majo Bóna