Audi ukázalo plne integrovaný operačný systém Android v interiéri konceptu Audi Q8 Sport

18. mája 2017, 17:00
Tip redakcii

Nový otvorený operačný systém pre zabudované multimédiá prináša bezhraničné možnosti robustnej platformy pre vývoj budúcich aplikácií

Operačný systém Android v novom kokpite Audi

Operačný systém Android v novom kokpite Audi

Autor: Audi

Audi využilo medzinárodnú vývojársku konferenciu Google I/O na predstavenie nového konceptu zabudovaného multimediálneho systému na báze operačného systému Android, ktorý poznáte aj z tabletov a mobilných telefónov.  

Tento nový koncept umožní nebývalý rozmach služieb vyžadujúcich pripojenie aj vďaka obrovskej komunite okolo systému Android. Systém, ktorý predstavil Audi, má už zabudované aj aplikácie na počúvanie hudby cez internet ako Spotify či Google Play Music, priamo prostredníctvom dotykového displeja MMI na palubnej doske.

Nie je to však iba o hudbe, rovnako sa budú môcť užívatelia rozhodnúť, či chcú používať zabudovanú navigáciu priamo od výrobcu, alebo sa spoľahnúť na mapy od Google. Samostatnú kapitolu prináša centrum pre elektronickú poštu a telefonovanie.

Nasadenie operačného systému Android skutočne prináša nebývalé možnosti aj preto, že tento systém dnes už používa viac ako 1,4 miliardy aktívnych používateľov prostredníctvom svojich telefónov, či tabletov. Prináša to zároveň veľký počet už skúsených vývojárov, ktorí tak budú môcť omnoho rýchlejšie prinášať nové aplikácie a služby na platformu, s ktorou majú už roky skúseností.

 
Autor: Andrej Ježo 
 
Aplikácie 7 plus