Nový Renault Mégane R.S. sa opäť prezradil priskoro

11. augusta 2017, 07:00
Tip redakcii

Občas výrobcovia zrejme už naozaj neznášajú sociálne siete, ktorými sa rýchlosťou blesku rozšírili aj tieto zábery pripravovanej novinky, ktorej sa ale nedočkáme na cestách skôr, ako v budúcom roku

Kam dáme ŠPZ?

Kam dáme ŠPZ?

Autor: Facebook/MeganeRS

Vidno na nich celé auto a dokonca pekne zblízka. Vyzerá to tak, že Renault pripravuje auto, ktoré zoberie mnohým kritiku z úst. Iba nedávno sa o mnohých autách s prívlastkami „GT, GTI, RS, R“ a inými - označujúcimi výkonné modely dalo povedať, že od sériových bratov a sestier sa veľmi nelíšili.

Samozrejme, my sme to kritizovali. Veď ak si máme priplatiť – tak nech je to aj vidno. Situácia sa začala pomaly otáčať už pri minulej generácii Hondy Civic Type-R. Tá prišla odetá v šatách, za ktoré by sa predtým nehanbil ani dvorný úpravca Mugen, ktorý jej predchodcu upravil veľmi podobne.

Nový Mégane R.S. si požičal niektoré triky ešte z krásneho Clia RS tretej generácie, niečo z konceptu R.S.16 a niečo aj pridal navyše. Uvidíme – ako sa podarí nahodiť prednú ŠPZ, lebo predný nárazník pôsobí tak, ako keby mal vyhovovať iba malým švajčiarskym predným značkám. 

Ono, naživo uvidíme oveľa viac a úprimne, ak si máme predstaviť, že prvé autá prídu fyzicky až v budúcom roku – tak je lepšie si možno nič nepredstavovať. Renault nás evidentne chce naťahovať ešte dlhšie, ako to robil(a aj robí) s Alpinou.

 
Autor: Andrej Ježo 
 
Aplikácie 7 plus