Pozrite sa, ako vyzerá luxusný kabriolet! Odomknete ho aj smartfónom…

17. marca 2017, 17:30
Tip redakcii

Nový štvormiestny kabriolet triedy E vyzerá s plátenou strechou naozaj dobre. Tá sa dá úplne otvoriť alebo zatvoriť v priebehu 20 sekúnd a do rýchlosti 50 km/h. Pripravte si však naň minimálne 50-tisíc eur.

Jazdu s vetrom vo vlasoch si môžete vychutnať aj vďaka výsuvnému zadnému deflektoru a sytému Airscarf, ktorý fúka teplý vzduch na zátylok.

Jazdu s vetrom vo vlasoch si môžete vychutnať aj vďaka výsuvnému zadnému deflektoru a sytému Airscarf, ktorý fúka teplý vzduch na zátylok.

Autor: Daimler

Pokiaľ ide o celkové rozmery, tak s dĺžkou 4 826 mm, šírkou 1 860 mm a výškou 1 428 mm nový kabriolet predchodcu  výrazne prekonáva. Batožinový  priestor má objem 385 litrov (310 litrov s otvorenou strechou). Vpredu aj vzadu môžete mať LED svetlá, na želanie Multibeam.

Jazdu s vetrom vo vlasoch si možno vychutnať aj v chladnejšom počasí, auto totiž môže byť vybavené príplatkovým  elektrickým  deflektorom Aircap a systémom Airscarf, ktorý vám fúka teplý vzduch na zátylok.  Navyše vyhrievané sú všetky štyri sedadlá. Taktiež klimatizácia sa automaticky prispôsobuje tomu, či práve jazdíte so strechou, alebo bez nej.

Dnešné kabriolety sú už bez problému vhodné na celoročné jazdenie. Plátená strecha má špeciálnu vysokoúčinnú zvukovú a teplotnú izoláciu, navyše sa dá úplne otvoriť alebo zatvoriť v priebehu 20 sekúnd do rýchlosti 50 km/h.

Základný model kombinuje dva okrúhle prístroje a jeden kombinovaný farebný displej s uhlopriečkou 7 palcov s centrálnym displejom s uhlopriečkou 8,4 palca. Na želanie môžete v interiéri mať dva displeje s uhlopriečkou 12,3 palca, ktoré sa pod spoločným krycím sklom plynule spájajú do širokouhlej obrazovky.

Kompatibilné smartfóny sa dajú nabíjať bezdrôtovo a  vďaka NFC technológii môžete zmeniť smartfón na kľúč, ktorým môžete auto zamykať, odomykať a štartovať. Opäť to ale závisí od konkrétneho operátora a smartfónu.

Vybrané motory budú k dispozícii aj s pohonom 4x4 (4Matic). Všetky modely sú sériovo vybavené deväťstupňovou automatickou prevodovkou 9G-Tronic.   Na začiatok sú v ponuke štvorvalcové diesle s maximálnym výkonom 130 alebo 150  kW a trojlitrový šesťvalec s maximálnym výkonom 185 kW. Sekunduje im päť benzínových motorov, pokrývajúcich výkonové spektrum od 135 do 300 kW.

Na želanie v aute môžete mať v rámci systému Dynamic Select aj nastaviteľné tlmiče s tromi módmi: Komfort, Šport a Šport+, respektíve viackomorové vzduchové pruženie v ktorom vám pribudnú navyše ďalšie dva módy - Eco a Individual. Na dlhých cestách poteší autopilot, ktorý dokáže nielen udržiavať zvolený odstup od vozidla idúceho vpredu, ale ho aj automaticky nasledovať až do rýchlosti do 210 km/h.

 
Autor: Martin Domček 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Pozrite sa, ako vyzerá luxusný kabriolet! Odomknete ho aj smartfónom…
Martin Domček