Tip redakcii
 

Alergia bez alergie

Premenil sa váš romantický večer s kvalitným syrom a archívnym vínom na boj o život? Opuchli ste, lapali po dychu, ale výsledky na alergiológii boli negatívne? Alergiu nemáte. Čo teraz?

13. novembra 2008, 06:00

Syndróm histamínovej intolerancie je pomerne nové ochorenie. „Histamín je prirodzená látka vo vašom organizme. Má dôležitú funkciu pri imunite, je nenahraditeľná pri stimulácii tvorby žalúdočnej kyseliny, aktivuje centrálny nervový systém a ovplyvňuje biele krvinky,“ vysvetľuje Martin Lešťan z Alergiomunologického centra Alergo v Prešove. Problém nastane, keď sa histamínu do organizmu uvoľní veľa alebo ho prijmete vo veľkom množstve a vaše telo si s ním nevie poradiť.

Rovnaké príznaky, iná príčina

Útok histamínu vás potrápi, ak sa dostanete do styku so svojím alergénom. Histamín spustí alergickú reakciu a vy začnete slziť, smrkať a kýchať. Existujú však aj látky, ktoré histamín z buniek uvoľnia aj vtedy, ak na ne alergická nie ste. Nemali ste podozrivé ťažkosti po zjedení fazule, jahôd, paradajok, čokolády, vaječného bielka, bravčového mäsa, jedla s potravinárskymi farbivami, ananásu či papáje? „Príznaky takejto nepravej potravinovej alergie môžu byť na nerozoznanie od skutočnej alergickej reakcie na potraviny,“ tvrdí Martin Lešťan. Rozdiel tu však je. Alergickú reakciu môže spôsobiť aj minimálne množstvo alergénu. Ak však zjete potravinu, ktorá uvoľňuje histamín, negatívna reakcia vášho organizmu je závislá od toho, koľko potraviny zjete. Histamínová intolerancia teda nie je alergia. Je to porucha aktivity enzýmu v čreve, ktorý má histamín rozkladať. Zavádzajúce je, že príznaky syndrómu histamínovej intolerancie prichádzajú postupne. Preto si neuvedomíte hneď, že vaše ťažkosti má na svedomí niečo iné ako alergia.

Zvykli ste si?

Na pozore sa majte pri rybách, údeninách, archívnych vínach a vyzretých syroch. „Skrývajú sa v nich baktérie produkujúce histamín, prípadne môžu obsahovať látky, ktoré histamín dokážu uvoľniť z buniek. Čím je potravina staršia, tým je riziko negatívnej reakcie vyššie,“ varuje doktor Lešťan. Dokáže sa váš organizmus bez problémov vyrovnať s väčším množstvom histamínu? Začnite si všímať, ako vaše telo reaguje na kulinárske lahôdky alebo návštevu čínskej reštaurácie. Prejavy histamínovej intolerancie sú rôzne, možno vás bude svrbieť pokožka, opuchnú vám pery, prepadne vás hnačka či bolesť hlavy. „Veľa ľudí si na takéto miernejšie ťažkosti zvykne a nekonzultuje ich s lekárom.“ Naša rada Všímajte si, po ktorých potravinách máte vyrážky, hnačky alebo nafukovanie, nádchu či pocit upchatého nosa, bolesti hlavy, migrény, kašeľ, či sa vám ťažšie dýcha, máte nízky tlak a krúti sa vám hlava. Alebo vám štrajkuje srdcový rytmus či menštruácia? Aj to môže patriť k histamínovej intolerancii.

Máte po štyridsiatke?

Patríte do rizikovej skupiny. „Mladšie ženy trápi histamínová intolerancia zriedkavo, počas tehotenstva takmer vôbec,“ vysvetľuje alergiológ Vladimír Talán z ambulancie klinickej imunológie a alergiológie Okia v Košiciach.

Liečba

Ženy sú nedostatkom enzýmu DAO, ktorý má histamín z tela odstraňovať, postihnuté štyrikrát častejšie ako muži. Možno k nim tiež patríte a máte príznaky podobné alergii, chronické bolesti hlavy, bolestivú menštruáciu alebo problémy s menštruačným cyklom. Ak máte negatívne výsledky z alergiológie, neurológie či gynekológie, ale problémy neprestali, dajte si vyšetriť hladinu enzýmu z krvi na špecializovanom pracovisku. „Ťažkosti sa neoplatí podceňovať, s pribúdajúcim vekom sa zhoršujú,“ varuje doktor Talán. Liečba pozostáva z trvalého užívania antihistaminík a zo špeciálnej diéty. V Dánsku a USA nedávno začali s výrobou špeciálne upravených potravín, výskum sa zaoberá izolovaním enzýmu do formy tabliet.

Patríme k špičke

Podľa odhadov problém s odbúravaním histamínu majú na Slovensku až tri percentá ľudí. Dobrá správa je, že vo výskume choroby patrí naša krajina k špičke, vážne sa ňou zaoberajú ešte v Nemecku, Rakúsku a Slovinsku, ostatné krajiny jej nevenujú veľa pozornosti.

Rizikové lahôdky

 -  červené a šumivé víno 
 - tuniak, sardinky, sardely 
 - syry ementál, camembert, gouda, plesnivé syry a vyzreté syry 
 - pivo 
 - suché a trvanlivé salámy 
 - kyslá kapusta, špenát  kečup

Autor: ALENA JURISOVÁ, foto profimedia.sk/CORBIS

video

 


 

 

Vaše diétne tipy

CHCETE SCHUDNÚŤ? Jedzte hlinu! Nie, nezbláznili sme sa

Určitý druh zeminy naozaj pomáha pri prevencii obezity. Za štíhle telo...
 

Dámy, INŠPIRUJTE SA: Zhadzujte kilá ako známe celebritné krásky!

Sú dokonalé a ani po Vianociach nikdy nevyzerajú, že by ich trápili nadbytočné...
 

DIÉTA podľa ZORY CZOBOROVEJ: Táto naozaj zaberá!

Kto, ak nie Zora Illiáš Czoborová (51), vie, ako docieliť a následne si aj...
 

Kalkulačka kalórií

Koľko ste zjedli?

Chcete udržať denný príjem kalórií na uzde? Vypočítajte si energetickú hodnotu svojho jedla.
 
 
Alergia bez alergie
ALENA JURISOVÁ
foto profimedia.sk/CORBIS