Jaguar F-Pace: Automobilka púšťa na asfalt SUV so športovou dušou

Jaguar F-Pace

Autor: Jaguar

 
 
Cars

Jaguar F-Pace: Automobilka púšťa na asfalt SUV so športovou dušou00

Prísne športová automobilka lovila klientov, ktorí mali radi športové limuzíny a kupé. Doteraz. Jaguar F-Pace opúšťa asfalt.

Nezúfajte, aj naďalej je to Jaguar. So všetkým, čo k nemu patrí, aj so športovou náturou, s dynamikou a talentom na zábavu prostredníctvom driftov alebo s kanonádou z výfukov. Napokon, konštruktéri nastavili aktívny pohon všetkých štyroch kolies tak, aby väčšinu času ťahali zadné kolesá. V prípade poklesu gripu sa ozve aj predná náprava, nikdy však nedostane viac ako presnú polovicu porcie sily motora. A to ste netušili, však? Okrem toho, namiesto kľúčov môžete mať náramok. Ten je vodotesný a nárazuvzdorný, preto ho môžete nosiťaj pri surfovaní či pri horolezeckých výkonoch. Ani to ste netušili však?

Pre dospelých!

Už nie ste dieťa a zrejme máte deti. Práve vám je určený priestor na zadných sedadlách. Tam sa zmestia deti aj svokra. To vás určite teší. Za chrbtom máte kufor. Namiesto technických údajov vám prezradím jeho objem. Rovných päťstošesťdesiat litrov, vyše tisícsedemsto, ak sklopíte sedadlá a naložíte spomínaný surf. Pritom je to stále Jaguar. Vďaka hliníkovej karosérii váži výrazne menej než dve tony. To je v rámci jeho triedy unikátna hodnota. Okrem toho má riadenie s premenlivým prevodom a nechýba ani tlačidlo DYNAMIC, ktoré prestaví tlmiče na športovejší mód, reakcie plynu budú spontánnejšie, elektronická mapa motora ostrejšia. Nezabudnite to tlačidlo stlačiť.

Vyše päťsto koní

Toľko F-Pace síce zatiaľ neponúka, no výrobca už avizoval konkurenciu pre BMW X5M či Mercedes-AMG GLE 63S. Opäť to bude bitka medzi Anglickom a Nemeckom, ktorú vyhrá ten lepší. Ale to nie je dôležité, lebo dizajn mal na starosti Ian Callum a to je pán dizajnér. F-Pace má nádherné proporcie, nechýba ani jeden prvok, ktorý ho zaradí do rodiny silných Jaguarov. Samozrejme, na veľkosti záleží, preto má Jaguar F-Pace až dvadsaťdvapalcové disky kolies a dvojicu výfukov, ktoré budú hlučné. Ak zvolíte ten správny motor.

Jaguar F-Pace 3,0 V6

Valce/objem: V6/2 995 cm3
Max. výkon: 280 kW/380 k/6 500 ot./min.
Max. krútiaci moment: 450 Nm/2 000 ot./min.
Max rýchlosť: 250 km/h
Zrýchlenie 0–100 km/h: 5,1 s
Priem. spotreba: 8,9 l/100 km
Cena: 84 350 eur

Autor: BREAK, Majo Bóna


  • Aktuálne číslo

Brejk

 
 
 
 
Šport