Filmy na mesiac január

Film Temná strana mesiaca

Autor: Archív

 

Filmy na mesiac január10

Čo vás čaká a neminie v januári v kinách ?

Skrytá vášeň
KAMENE BOLESTI (FRANCÚZSKO)

Marion Cotillardová žiari v hlavnej úlohe Gabrielle vo filmovej adaptácii novely talianskej spisovateľky Mileny Agusovej. Gabrielle je nevyrovnaná a emóciami zmietaná mladá žena, ľudia ju považujú za šialenú a jej správanie za škandalózne. Preto sa jej rodičia rozhodnú vydať ju za španielskeho prisťahovalca Josého v domnienke, že z nej urobí „počestnú ženu“. Po potrate ju lekári pošlú na liečenie do švajčiarskych kúpeľov, kde stretáva veterána z vojny v Indočíne Andrého. Ten znovu rozdúcha vášeň, ktorú Gabrielle pochovala hlboko vo svojom vnútri... 

 

Pomsta
NOČNÉ ZVIERATÁ (USA)

Jedna línia filmu opisuje Susan, ženu, ktorá má všetko, po čom túžila, no aj tak cíti prázdnotu, ktorú vypĺňa ako kurátorka galérie výstavami šokujúcich exponátov. Druhou líniou je príbeh z románu jej bývalého manžela Edwarda, ktorý Susan po nociach číta. V knihe je opísaná dramatická rodinná dovolenka v Novom Mexiku, pri ktorej mužovi pred jeho očami unesú manželku a dcéru. Vydesená Susan si pri čítaní uvedomuje, že text je nezvyčajnou pomstou exmanžela za to, ako veľmi mu kedysi ublížila.

Fascinácia zlom
ČERVENÝ PAVÚK (POĽSKO, ČESKO, SLOVENSKO)

Precízne vystavaný psychologický triler sa vnára do spletitého príbehu fascinácie zlom, ktoré sa skrýva na miestach, kde by sme ho nečakali. Karol, obyčajný mladý muž, sa domnieva, že pozná obávaného sériového vraha, prezývaného Červený pavúk, ktorý desí obyvateľov Krakova. Začína ním byť posadnutý a začne ho sledovať. Karola na jednej strane fascinuje smrť, na druhej ho priťahuje láska k fotografke Danke a čoskoro bude musieť urobiť najdôležitejšie rozhodnutie svojho života.

Prežijú?
PASAŽIERI (USA)

Aurora a Jim sú hibernovaní na palube vesmírnej lode, ktorej cieľovou destináciou je planéta, kde by mali začať nový život. Vo chvíli, keď ich hibernačná kója za záhadných okolností prebudí o deväťdesiat rokov skôr, ako loď dosiahne svoj cieľ, stáva sa z rutinnej misie súboj o prežitie. Jim a Aurora sa snažia vyriešiť záhadu poruchy, ktorá ich prebudila, a navyše zisťujú, že medzi nimi vzniká niečo viac ako priateľstvo.
 

Autor: Mário Gešvantner
Fotogaléria 


  • Aktuálne číslo

Brejk

 
 
 
 
Šport