Seriály v roku 2017, časť 2.

American Gods

Autor: Archív

 

Seriály v roku 2017, časť 2.10

Kapely starnú a to isté sa deje aj so seriálmi. Najprv sme počítali dni do ďalšej epizódy, potom sme to pozerali na zabitie nudy a nakoniec sme zistili, že to pozeráme už len zo zvyku. Tu sú niektoré projekty, ktorým dochádza dych a ak nie ste tvrdé jadro fanúšikov, míňajte svoj drahocenný čas inak.

Čo môžete vynechať

The Walking Dead
Kedysi najlepší (možno preto, lebo bol jediný) zombie seriál sa z akčného hororu už asi po druhej sérii posunul do nudnej telenovely o zrade a žiarlivosti. Navyše zápletka každej epizódy postupne bola o tom, že niektorá postava urobí niečo fakt veľmi neuveriteľne hlúpe, následkom čoho niekto iný zomrie, preto by si táto šou vystačila pokojne aj bez zombie. Ustavične nové postavy a premena šerifa Ricka Grimesa z naivného ňuňka na cynického Ramba to síce na chvíľu vždy zachránia, ale inak – The Walking Meh. 

The Strain
Upíria apokalypsa na motívy knižnej trilógie Guillerma del Tora mala veľmi slušný rozbeh, takmer až gotickú hororovú atmosféru a naozaj zaujímavé postavy, no narazila na klasický problém TV seriálov. A to, že máme perfektnú predlohu na tri série, no dohodli sme to na sedem, preto sa teraz potácame v deji ako upíri s práve odseknutou hlavou. 
 

Mr. Robot
Dospelácka verzia Teórie veľkého tresku, teda menej vtipná a viac filozofická (aj keď Big Bang Theory nie je vtipná už pár rokov). Trampoty čudáckeho introvertného hekera (mimochodom, postava hekera, ktorý je spoločenský, extrovertný, sympatický a nemá žiadny psychický problém by bola v kinematografii celkom osviežujúca) a jeho boja „proti systému“ síce rýchlo zaujme, no aj rovnako rýchlo unudí a človek zistí, že pozerať ďalších x dielov len preto, aby zistil, kam sa tým vlastne chcú dostať, sa mu vlastne ani veľmi nechce. 

Nové želiezka v ohni

Okrem pokračovania populárnych klasík sa na nás valia aj nové veci, z ktorých niektoré vyzerajú celkom sľubne.

The Exorcist
Áno, je to seriálová úprava slávneho filmového Exorcistu, takže predstavu asi máte. 
 

Designated Survivor

Kiefer Sutherland hrá amerického ministra pre miestny rozvoj, ktorý sa dočasne stane prezidentom USA, keď bombový útok zabije prezidenta a všetkých dôležitých ľudí, ktorí by ho mohli nahradiť. 
 

Time After Time
Spisovateľ H. G. Wells prostredníctvom stoja času prenasleduje Jacka Rozparovača až do súčasného New Yorku a stvára iné pestvá. Vyzerá to ako komédia, ale vraj nie je. Uvidíme. 
 

Training Day
Ďalší seriál podľa filmu – mladého policajta pridelia na skusy k staršiemu a hlavne skorumpovanejšiemu. Denzela Washingtona vystriedal Bill Paxton, čo by mohlo byť zaujímavé. 

American Gods
Seriálová verzia temného fantasy bestsellera Neila Gaimana od producentov nového Star Treku a v hlavnej úlohe so Scullyovou z Aktov X. Toto vyzerá sľubne. 

Taboo
Tom Hardy ako dobrodruh, ktorý sa v 19. storočí vracia z Afriky domov do Anglicka, aby pomstil smrť svojho otca. To je všetko, čo vieme, ale videli ste niečo vyslovene zlé s Tomom Hardym? 

 

Autor: Ľubo Nemeš
Fotogaléria 


  • Aktuálne číslo

Brejk

 
 
 
 
Šport