Nikola Tesla: Zaujímavosti zo života šialenca a génia

Nikola Tesla. Dnes by sme ho zaradili do prvej ligy medzi šialencami.

Autor: archív

 

Nikola Tesla: Zaujímavosti zo života šialenca a génia00

Nikola Tesla je známy ako jeden z najväčších vizionárov a géniov našej histórie. Je držiteľom 112-tich patentov. Najviac sa preslávil vynájdením striedavého prúdu. Málokto však vie, že to bol skutočne podivný chlapík. Darmo, línia medzi géniom a šialencom je niekedy veľmi tenká.

1. Tesla mal taký jemný sluch, že vnímal tikanie hodín cez niekoľko izieb.

2. Mal vízie, kreslil autá poháňané elektrinou. Bol schopný vidieť veci dlho predtým, ako sa stali. Sám o sebe tvrdil, že je médiom. Niektorí ho považovali za mimozemšťana.

3. Tesla iba veľmi málo spal. Nikdy nezaspal na viac ako 2 hodiny. Dokonca sa mu raz podarilo pracovať nepretržite 84 hodín.

4. Nikola bol milovníkom a ochranárom holubov. V New York City dokonca povedal kuchárovi, aby pripravil špeciálne semiačka pre holubov.

5. Bol vegeterián. Ale nie len tak obyčajný. Obmedzoval sa na špeciálnu dietu zloženú z mlieka, medu, chleba a zeleninových štiav . Neskôr získal fóbiu z parazitov a prešiel len na tepelne upravenú stravu.

6. Nikola Tesla mal fotografickú pamäť. Bez problémov si pamätal celé knihy.

7. Trpel zvláštnou úchylkou – pukal si prsty. Veril, že tento akt mu pomáha stimulovať mozgovú činnosť. Tejto aktivite sa venoval každú noc. 100x si „precvičil“ každý prst na rukách aj nohách.

8. Perly ho privádzali k šialenstvu. Nezniesol sa rozprávať so ženami, ktoré ich mali na sebe. Dokonca poslal domov svoju sekretárku, lebo ich mala neuvážene na sebe.

9. Skonštruoval 56m vysokú vežu v Colorado Springs. Pomocou tohto zariadenia mienil testovať bezprevodový transfer energie. Veril, že energetickú vlnu bude možné poslať na ktorékoľvek miesto zemegule, a tak doviesť prúd tam, kam bude chcieť. Hoci to znie nepravdepodobne, Tesla prinajmenšom dvakrát dosiahol svoj cieľ. Miestni obyvatelia boli svedkami, ako sa mu na vzdialenosť 42 kilometrov podarilo zapáliť 200 žiaroviek, a to bez akýchkoľvek prevodov.

10. Jeho večným rivalom bol T.A.Edison.

Autor: ibreak.sk


  • Aktuálne číslo

Brejk

 
 
 
 
Šport