Sex v sekte

Súloživé kulty už dávno nie sú novinkou

Autor: Archív

 
 
sex

Sex v sekte00

Sex môžete mať z rôznych dôvodov. Len z tak dlhej chvíle, z ľútosti, pre peniaze, lebo nič nie je v telke, v rámci diéty, lebo je vám smutno, lebo vám nie je smutno, a tak ďalej. Sú však ľudia, ktorí sexujú, lebo to tak chce vyššia moc. Alebo aspoň šéf ich sekty. Tie najnadržanejšie kulty nájdete v tomto článku.

Ak si myslíte, že kulty a sekty sú len vyhulenci vo farebných tunikách, čo kráčajú po meste a trieskajú do tamburíny, alebo staré babky, stojace v podchode so Strážnou vežou v rukách, mýlite sa. Sekty a ich členovia to vedia pekne roztočiť. A keby len roztočiť, ale aj otočiť, oprieť, roztiahnuť, vsunúť, vysunúť a všetko, čo si len viete predstaviť. 

Stará škola
Súloživé kulty nie sú žiadna novinka. Už dávno pred naším letopočtom vznikali náboženské spoločnosti, uctievajúce božstvá, ktoré nestrašili ľudí zákazmi, ale naopak. Napríklad sympatický pupkatý týpek Dionýzos, známy aj ako boh vína a neviazanosti. Na jeho počesť vzniklo mnoho kultov, napríklad Mainadovia, ktorí sa stretávali v lese, kde sa strašne opili a celú noc prášili. A na druhý deň znova. 
Okrem Dionýza sa v staroveku uctieval aj Priapus. To bol grécky boh plodnosti, čo sa dalo ľahko identifikovať podľa toho, že ho mal až po zem. Teda mal by, keby mu stále nestál. Táto superschopnosť ho predurčila na to, že stav permanentnej erekcie sa v medicíne volá priapizmus. Inak špinavé detaily a vôbec niečo bližšie o starovekých sektách nevieme. Paradoxne, väčšiu zábavu a oveľa šťavnatejšie kulty nachádzame až po príchode kresťanstva. 

Kresťania to chcú tiež
Kým bola cirkev v plienkach, to sa ešte žilo. Božie prikázania nemal kto napísať, celibát sa chápal ako veľmi zlý vtip a kresťanstvo bola nová supertrendová vec, ktorej však nikto poriadne nerozumel. Niečo ako teraz crossfit, veď aj Ježiš bol prvý crossfiter. Takže si každý vykladal kresťanstvo podľa seba, napríklad učenec Valentínos. Ten tvrdil, že Ježiš nevznikol, keď spermia ducha svätého penetrovala vajíčko Panny Márie, ale ako potomok dvoch bohov – toho klasického a ženskej bohyne Sofie. A keďže súložou vznikol syn boží, súlož je cesta k vykúpeniu. V tomto duchu viedol aj kult, ktorý ho nasledoval. Hýrivé sexuálne orgie mu však pripisovali hlavne jeho neprajníci, iné zdroje hovoria, že valentínovci uznávali sex iba v stave manželskom. Takže nič moc. 
Ale takí adamiti, to bola úplne iná káva. Ako názov napovedá, stále chodili na Adama, a keď už je niekto v kuse holý, ide to aj samo, preto adamiti veľa súložili. A to každý s každým, bez ohľadu na pohlavie. Odôvodňovali to tým, že krstom sa človek dostáva do akéhosi prvotného stavu (ako Adam s Evou), očisťuje sa a je zbavený hriechov. A preto už nemohli upadnúť do hriechu. Áno, aj v druhom storočí, keď vznikli, bolo kresťanstvo ešte celkom slušný guláš. Zaujímavé však je, že im to vydržalo až do nejakého 14. storočia, keď sa adamiti navzájom adamizovali v Čechách. To sa nepáčilo napríklad Janovi Žižkovi, ktorý ich potom lovil a upaľoval, samozrejme, zaživa. 

Za veľkou mlákou
Keď sa spojí kresťanstvo s krajinou, ktorá si hovorí najslobodnejšia, vzniknú úžasné veci. Napríklad kult zvaný Oneida. Ťažko povedať, čo znamená Oneida, no znie to podobne ako „on jej dá“, a to je presne to, o čom to v Oneide celé je. Napriek tomu, že Oneidu okolo roku 1840 založil chlap, dominovali v nej ženy. Nosili nohavice, čo bola na tú dobu nevídaná vec, a napriek tomu, že ondieť v Oneide mohol každý s každým, rozhodovali kedy a ako, pretože s otehotnením musel súhlasiť zvyšok komunity. Takže chlapi si mohli zaondieť, ale nemohli sa vždy urobiť. No a celé to bolo podchytené tým, že oneidisti verili, že druhý príchod Krista už nastal, preto máme raj na zemi a v raji je dovolené všetko. 
Niečo podobné vyznával aj kult Theléma, ktorý v roku 1904 založil asi najznámejší okultista Aleister Crowley. Len o ňom by sa dali napísať asi tri články, no v stručnosti – tvrdil, že bol v kontakte s mimozemskou civilizáciou zvanou Aiwass, ktorá mu vyjavila Knihu zákona a on je vyvolený, ktorý naštartuje nový vek a blablabla… kým vám to celé povedal, už ste trikrát mali sex. Lebo učenie Thelémy tvrdí niečo také, že na to, aby človek objavil svoj plný potenciál, musí mať absolútnu slobodu, a aby ju mal, môže si robiť, čo chce, s kým chce a kedy chce. 
Pri moderných kultoch si môžete všimnúť, že majú čo-to spoločné. Napríklad lídra. Väčšinou je to muž. Ďalej to vyzerá, že mu dosť kúruje na hlavu. Keby sa robili pohovory na šéfa sekty, ideálny kandidát by napríklad pri otázke „Kde sa vidíte o päť rokov?“ odpovedal: „Na ohnivom koni vedľa nášho pána a vládcu – intergalaktického Lorda Xiloka, chlípajúc krv našich nepriateľov.“ A v neposlednom rade, vodcovia sekty nevyzerajú ako Koleník krížený s Clooneym, skôr ako niekto, kto vás donúti vystúpiť o dve zastávky skôr, keď si k vám prisadne v trolejbuse. Vzhľadom na to, že za normálnych okolností by sa ich žena nedotkla ani rúčkou od metly, vyzerá to, že založiť si kult je naozaj ich jediná možnosť, ako omočiť zobáčik. A to je naozaj silná motivácia ísť do toho naplno.
Tieto kritériá spĺňal aj vedúci kultu Rodina (pozor, nezamieňať so svedkami Borisovými zo Sme rodiny) David Berg. Spojte si niekoho takého s drogami, érou hippies a so slnečnou Kaliforniou a dostanete sektu, pri ktorej sa odhaduje, že za čas svojej existencie (od roku 1968 do 1987) si to jej členovia rozdali asi so štvrť miliónom ľudí. Aj regrutačný proces náboru nových členov bol o sexe – Berg poslal do ulíc tie najkrajšie členky kultu, aby s prísľubom súlože zháňali nové ovečky. Koniec kultu a voľnej lásky spôsobili až množiace sa prípady AIDS, ale hlavne obvinenia, že na ich zábavkách sa zúčastňujú aj neplnoletí, inak by Rodina prášila možno doteraz. 

Autor: Ľubo Nemeš
Fotogaléria 


  • Aktuálne číslo

Brejk

 
 
 
 
Šport