Pozrite si najbizarnejšie pláže na svete

Sklenená pláž v Kalifornii.

Autor: antena3.com

 
 
Travel

Pozrite si najbizarnejšie pláže na svete90

Skalnaté alebo piesočné pláže s hnedým a bielym pieskom patria medzi najčastejšie na celom svete. Nie všetky sú si ale rovné.

Zelené pláže na Havaji, ružové na Bermudách alebo skryté pláže v Mexiku? To je prírodná nádhera, ktorá sa oplatí vidieť.

Niektoré pláže sú známe pre svoju jedinečnú farbu alebo životné prostredie okolo nich. Na Bermudách existuje veľa ružových piesočných pláží obmývaných zelenými vodami Karibiku. Pláž je vytvorená zo zvyškov rozdrvených korálov, mušlí a mäkkýšov, čo vysvetľuje atypické sfarbenie do ružova, informuje portál antena3.com.

Na Havaji zase nájdete zelený piesok na Papakolea Beach. Takéto sfarbenie piesku nájdete iba na dvoch plážach na svete. Vďačí za to minerálu olivín, ktoré spôsobil výraznú inakosť havajskej pláži.

Bizarnosťou sa môže pochváliť aj Mariete Island Beach v Mexiku, ktorá je ukrytá vo vyrytej diere so zelenou morskou vodou a vytvára tak malý raj na zemi. Zaujímavá je aj sklenená pláž v Kalifornii, na ktorej sa nachádza morské sklo, ktoré sa vytvorilo z odpadkov. 

Pozrite si najunikátnejšie pláže na svete.


Ružová pláž na Bermudách.
Foto: antena3.com


Jokulsarlon na Islande.
Foto: antena3.com


Skrytá pláž v Mexiku.
Foto: antena3.com

Autor: brejk.sk/ak
Fotogaléria 


  • Aktuálne číslo

Brejk

 
 
 
 
Šport