Toto musíte vidieť! 10 TOP filmov, natočených podľa skutočnej udalosti

Výborný film Útek do divočiny.

Autor: sojourningabroad.com

 

Toto musíte vidieť! 10 TOP filmov, natočených podľa skutočnej udalosti00

Najlepším scenáristom je život samotný a veľa režisérov sa rozhodlo natočiť film, ktorý je založený na skutočnom príbehu. Pozrite si rebríček desiatich najlepších filmov.

1. Schindlerov zoznam

Tento film je majstrovským dielom Stevena Spielberga a stal sa jedným z najviac oceňovaných filmov všetkých čias. Film zobrazuje pravdivý príbeh Oskara Schindlera, člena nacistickej strany, sukničkára, vojnového zbohatlíka, ktorý zachránil život viac ako tisícke Židov počas holokaustu. Ide o drámu tých, ktorí prežili jednu z najtemnejších kapitol v dejinách ľudstva. Film vyhral sedem Oscarov, vrátane ceny za najlepší film a najlepšiu réžiu. Nechýbalo ani hviezdne obsadenie na čele s Liam Neeson, Ben Kingsley či Ralphom Fiennesom.


2. Šťastie na dosah

Je to dojemný a inšpirujúci film o Chrisovi Gardnerovi, ktorý je veľmi talentovaný a pracuje ako predajca. Nemá veľa peňazí a preto sa musí on aj jeho päťročný syn vysťahovať z bytu v San Franciscu. Gardner dostane príležitosť stážovať v prestížnej firme, ktorú príjme, aby mali lepšiu budúcnosť. So synom musia prespávať v rôznych útulkoch pre bezdomovcov alebo na zastávkach či záchodoch. Je to inšpirujúci film s Willom Smithom, ktorý hrá vo filme starostlivého slobodného otca. 

3. Útek do divočiny

Film je životopisná dráma režiséra Seana Penna, ktorý je založený na dobrodružných cestách Christophera McCandlesa cez Severnú Ameriku až na Aljašku. Život sa rozhodol stráviť v aljašskej divočine. Film sleduje skutočný príbeh mladého muža, ktorý sa na všetko vykašle a chce žiť osamelý život vo voľnej prírode. Svoje peniaze venoval na charitu a s minimálnou výbavou sa vybral do sveta.

4. Titanic

Asi každý pozná milostný príbeh odohrávajúci sa na lodi, ktorá sa nemala nikdy potopiť. V tomto kultovom filme si v hlavnej úlohe zahral Leonardo DiCaprio a Kate Winslet. Titanic sa potopil v roku 1912 a spôsobil smrť viac ako 1500 ľuďom a približne 700 ľuďom sa podarilo túto katastrofu prežiť. V tých časoch išlo o najdrahší film všetkých čias a je zaradený medzi najlepšie filmy. Film vyhral neuveriteľných jedenásť Oscarov. V súčasnosti si ho môžete vychutnať už aj v 3D.

5. Chyť ma, ak to dokážeš

Ide o životopisnú komediálnu drámu o živote Franka Abagnala. Vydával sa za falošného pilota, právnika či lekára a užival si luxusný život. Škody ktoré napáchal, vyčíslili v miliónoch dolárov. Hviezdou filmu sa stal Leonardo DiCaprio, ktorý klamal agenta FBI, ktorého si zahral Tom Hanks. Film je založený na skutočnom životnom príbehu a u divákov zožal obrovský úspech.  

6. Kráľova reč

Táto historická dráma je natočená režisérom Tomom Hoopperom. Po smrti Juraja V. a škandalóznej abdikácii kráľa Eduarda VII. je korunovaný za kráľa muž s vadou reči Bertie. Potrebuje spojiť Angličanov pretože krajinu čaká vojna. S jeho koktaním mu pomôže terapeut a vznikne medzi nimi silné puto.

7. Americký gangster

Kriminálny triler je založený na príbehu o Frankovi Lucasovi, ktorý pašuje heroín do Spojených štátov americkými lietadlami počas vojny vo Vietname. Frank Lucas vyrastal v Severnej Karolíne a vypracoval sa na najlepšieho obchodníka s drogami. Hlavné postavy si zahrali hviezdy Danzel Washington ako gangster a Russel Crowe ako detektív.

8. Čistá duša

Hviezdou filmu je Russel Crowe, ktorý si zahral geniálneho matematika Johna Nasha. Jeho diagnóza je paranoidný schizofrenik, ktorý sa snaží bojovať so svojou chorobou aj vďaka manželke Alice. Životopisná dráma je založená na skutočnom príbehu Johna Nasha, ktorý získal nobelovú cenu v odbore ekonómia. Film je veľmi emocionálny a strhujúci, ktorý vás chytí za srdce.

9. Basketbalistov denník

Režisérom filmu je Scott Kalvert a je založený na autobiografickom príbehu, ktorý bol spracovaný aj knižne. Hlavnou hviezdou filmu je Leonardo DiCaprio, ktorý študoval v katolíckej škole a je výborným basketbalistom, no prepadne drogám. Film ukazuje život narkomana, ktorý sa túla ulicami, zháňa peniaze na drogy a ničí si vzťahy s rodinou aj priateľmi. 

10. Čierny jastrab zostrelený

Film začína krátkym úvodom o americkej angažovanosti v Somálsku a potom nás berie na cestu peklom. Režisér Ridley Scott vytvoril film o vojne v somálskom meste Magadishu v roku 1993. Elitný tím chce zabrániť občianskej vojne v Somálsku, no boj sa zmení na nekompromisné krviprelievanie. Ide o veľmi autentické boje, ktoré sú natočené podľa skutočnej udalosti.

Rebríček zostavil portál moviesera.com.

Autor: brejk.sk/ak


  • Aktuálne číslo

Brejk

 
 
 
 
Šport