Desať rozdielov ako muži a ženy utrácajú svoje peniaze

Rozdielne zmýšľanie o peniazoch.

Autor: profimedia.sk

 

Desať rozdielov ako muži a ženy utrácajú svoje peniaze00

Pokiaľ ide o peniaze, muži aj ženy vidia ich míňanie a investovanie odlišne. Pozrite si v čom viacej míňajú ženy a čo si radi doprajú muži.

1. Ženy míňajú viac na oblečenie, muži na jedlo

Podľa amerických prieskumov muži aj ženy nakupujú aj preto, aby si zdvihli depresívnu náladu. Až 64 percent žien nakupuje len pre zdvihnutie nálady. Najviac míňajú na oblečenie, po tom potraviny a trojicu uzatvárajú topánky. Muži v prieskume najviac nakupovali potraviny, elektroniku a po tom hudbu alebo filmy.

2. Ženy dávajú viac na charitu

Ženy, ktoré sú v domácnosti hlavou rodiny dajú skoro dvakrát viac na charitu ako muži. Pri tom nezáleží na tom do akej príjmovej kategórie patria alebo, či sú slobodné mamičky.

3. Muži minú viac na alkohol

Slobodní muži minuli v priemere 507 dolárov ročne na alkohol, slobodné dámy iba 206. Sumy sú určené podľa výročnej správy úradu štatistiky v Amerike.

4. Slobodné ženy míňajú viac na starostlivosť o telo

Rôzne krémy, manikérka, kaderníčka a podobne. Slobodné ženy minú v priemere 524 dolárov ročne na služby o osobnú starostlivosť. Muži iba 194 dolárov.

5. Muži míňajú najviac na Valentína

Až 64 percent mužov kúpi na Valentíne žene kvety. Z hľadiska užívania si dovolenky vedú muži. Muži minú o polovicu viac na dovolenke ako ženy. 

6. Muži sporia viacej na dôchodok

Prieskum Saveup.com zistil, že muži majú nasporené viac o 28,8 percenta. Vo väčšine prípadov to ale môže byť spôsobené tým, že muži zarábajú viac ako ženy. 

7. Slobodní muži míňajú viac

Muži utrácajú viac peňazí, keď sú slobodní. Výskumy zistili, že slobodní muži sú viac zadĺžení. Nemajú problém ísť do mínusu na svojich bankomatových kartách. Ženy sú viac opatrné. 

8. Ženy sú viac trpezlivé pri nakupovaní online

Štyridsať percent žien nakupuje na internete dlhšie ako muži. Dokážu dlhé hodiny prezerať internetové stránky a hľadať najlepšiu ponuku. Porovnávajú ceny a sú aj viac nerozhodné. 

9. Muži minú viac na nočný život

Tu sa ale nejedná o veľký rozdiel. Prieskum ukázal, že nočné hýrenie mužov je nákladnejšie iba o sto dolárov ročne.

10. Ženy sú lepšie v platení pôžičiek

Veritelia dávajú najčastejšie pôžičky práve ženám, pretože sa domnievajú, že je to lepšie pre rodinu. Je tam aj väčšia pravdepodobnosť, že ich budú včas splácať.

Informoval o tom portál buzfeed.com. 

Autor: Brejk.sk/ak


  • Aktuálne číslo

Brejk

 
 
 
 
Šport