Recyklovaním plechoviek zarába státisíce

Portrét vytvorený z plechoviek.

Autor: profimedia.sk

 

Recyklovaním plechoviek zarába státisíce60

Prvá vec, ktorá vám príde na rozum v súvislosti s plechovkami je buď váš obľúbený nealko nápoj alebo pivo. Vedeli ste, že sa dá z týchto nepotrebných prázdnych plechoviek vytvárať aj umenie?

Pomocou prázdnych hliníkových plechoviek vytvára umelec Jeff Ivanhoe (67) neuveriteľné obrazy. Umelecké diela predáva za tisíce libier. Jeff strávil viec než tridsať rokov touto činnosťou, ktorú nazval "AluMosaics."

Recykláciou plechoviek vytvára tváre známych osobností ako napríklad Marilyn Monroe alebo Abraham Lincoln. Najradšej ale vytvára autá. Pri svojej práci potrebuje veľkú dávku trpezlivosti a pozornosť k detailu. 

Jeff sa venuje neuveriteľným umeleckým dielam od roku 1981 po vyštudovaní umenia v Arizone. Jeho diela sa do konca dostali do súkromných zbierok niekoľkých celebrít.

Ak sa na jeho diela pozeráte z diaľky nemáte šancu spozorovať, že sú vytvorené z plechoviek. Pôsobia ako klasické obrazy.

Plechovky od piva nemusíte vyhadzovať, inšpirujte sa a kreatívne ich zrecyklujte. Koľko piva musel vypiť umelec naozaj netušíme, každopádne určite nejde o jeden súdok. 

Pozrite si video, ako umelec vytvára recyklované diela:

Autor: Brejk.sk/ak
Fotogaléria 


  • Aktuálne číslo

Brejk

 
 
 
 
Šport