Sladký život: Spoznajte taliansky temperament v kuchynskom dizajne

10
Chuťmeter:
 
 
Prvé kapučíno ochutnajú už ako deti, majú pozitívny vzťah k jedlu, k vínu a sladké nikdy neodmietnu. To je talianske dolce vita.

Made in Italy

Taliansky temperament vyjadruje červená farba paprík, paradajok, hrozna aj vína. Zelená, žltá a olivová prezrádzajú zasa citové spojenie s prírodou. Táto typická farebnosť dominuje aj v kuchynskom dizajne a textile.

Mia famiglia

Taliani milujú svoje matky, otcov, starých ľudí aj tradície. Pri prestieraní používajú starožitné rodinné servisy, poháre, doplnky rovnakou mierou ako moderné. To robí ich dekoračný štýl srdečným a neopakovateľným.

Kuchyňa – Liek na všetko

Je známe, že Talianky v sebe nedržia zlosť. Majú teóriu, že každý nahnevaný človek by si mal nahlas zaspievať alebo zakričať, jednoducho vykričať hnev do sveta. Najlepšie to vraj ide v kuchyni.

Jedlo

Je jedna z najdôležitejších vecí talianskeho životného štýlu. Atmosféra radosti, hojnosti, spolupatričnosti platí nielen na počet chodov. Základom servírovania je obyčajný dubový stôl, ktorý stačí premeniť na slávnostnú tabuľu s tým, čo je doma poruke.

Autor:

Súvisiace kategórie:

FocusMedia
Videorecepty


 
  • Aktuálne číslo

Dobré jedlo

 
 
Sladký život: Spoznajte taliansky temperament v kuchynskom dizajne
Martina Hvozdovičová