Chystáte sa na ples? A viete, čo vám tam zvyknú ponúknuť za jedlo?

12.01.2019
 

Tešíme sa na každý večierok či honosný ples, pretože tam ponúkajú švédske stoly s omamným množstvom jedla. Viete však, do čoho sa na nich s chuťou zahryznete? Ešte stále sú aktuálne plesy honosná akcia, ktorá má aj mimoriadne kvalitný servis jedál. Nájde si tam čosi pre seba každý, od vegetariánskej stravy, cez morské príšery až po čisto slovenskú kuchyňu.

O pohodlie hostí sa zvykne starať desiatka kuchárov a čašníkov, ktorí servírujú špeciality ako ustrice, krevety, kaviár, jahňacinu a iné gurmánske lahôdky. Sú to kilá jedál, ktoré zapíjame zväčša kokteilmi. 

Každá špecialita má dokonca svoj vlastný príbor, ktorým sa konzumuje. Špeciálny príbor majú hlavne ryby ako haringy a úhor, ktoré nie sú príliš pevné. Ak nepoznáte ryby podľa mena, nechajte si poradiť výber lahôdky od kuchára, v žiadnom prípade neukazujte na jedlo prstom: Dajte mi hento!

Súčasťou je aj obyčajné jedlo ako chlieb. Aj ten má svoje špecifiká jedenia. Chlieb sa nekrája, nehryzie, ale sa láme na malé kúsky, ktoré sa vmestia do úst. Jedlá na banketoch sú pod stálym hygienickým dozorom, nikdy by nemali ostať stáť niekoľko hodín v teple miestnosti. Nosia sa priebežne, mnohé sa dokonca pred hosťami varia. 

Foto: Profimedia

Autor: bb
FocusMedia
Videorecepty
 
  • Aktuálne číslo

Dobré jedlo

 
 
Chystáte sa na ples? A viete, čo vám tam zvyknú ponúknuť za jedlo?
bb