Miluje boršč a vyskúšala aj LSD: Oscarová herečka s množstvom energie mala 70 rokov

11.04.2017
12
 

Helen Mirren, vlastným menom Jelena Lidija Vasiľjevna Minorova, je britská herečka, režisérka, držiteľka Oscara a šľachtického titulu Dame, ktorý dostala z rúk anglickej kráľovnej.

Ruská duša v Mirrenovej o sebe dáva vedieť aj pri jedle. Ako sama hovorí: "Milujem ruskú kuchyňu, pričom výdatné a ťažšie jedlá ma skôr desia. Rusi varia veľa jedál s kapustou, ktorú mám veľmi rada, ale najviac zbožňujem boršč."

Elegantná dáma Karen Mirren, ktorá je jednou z mála svetových celebrít, ktoré dokážu starnúť prirodzene a s noblesou. Je považovaná za veľmi príjemného, poctivého, vtipného a emotívneho človeka.

Keď bola Helen požiadaná, aby odhalila svoje tajomstvo nestarnúceho pôvabu, otvorene všetkým vysvetlila, že to nemá nič spoločné s obmedzovaním samej seba. Nemá žiadny extra režim ohľadom stravovania, cvičenia (stačí jej 12 minút denne). Je to hlavne o disciplíne a umiernenosti vo všetkom.

V známom filme Láska na karí prejavila nielen svoje herecké umenie, ale aj znalosť Francúzska a lásku k dobrému jedlu.

Šarmantná a zdanlivo nestarnúca Helen Mirren priznáva, že sa príležitostne rada oddá dobrému vínu, nepohrdne ani vyprážanými hranolčekmi. Chodiť do posilňovne nevydržala chodiť viac ako dva mesiace. Ako tvrdí: "Život je príliš krátky a príliš vzácny."

Starnutia sa nebojí a dokonca sa naň teší.

Autor: dobrejedlo.sk/BN
Videorecepty
 

Dobré jedlo

 
 
 
 
Miluje boršč a vyskúšala aj LSD: Oscarová herečka s množstvom energie mala 70 rokov
dobrejedlo.sk/BN