Bratislava chce malé kancelárie najvyššieho štandardu

18. júna 2011, 15:18
Tip redakcii

Na bratislavskom realitnom trhu sa objavuje nový segment. Sú ním menšie priestory v biznis centrách pre malých a stredných podnikateľov. Konštatuje to poradenská firma CB Richard Ellis.

Ilustračná fotografia

Ilustračná fotografia

Autor: profimedia.sk

"Nárast dopytu menších klientov po priestoroch v biznis centrách je zreteľný od minulého roku," približuje Oliver Galata zo spoločnosti.

Rastúci záujem o menšie výmery je podľa neho vidieť hlavne na náraste počtu transakcií. Takmer štvrtinu z celkového počtu predstavoval dopyt po kancelárskych priestoroch s plochou do 150 m2.

"Novovznikajúce i menšie spoločnosti preferujú zmluvy na kratšie obdobie z dôvodov nepredvídaného vývoja," vysvetľuje Galata.

Pre nájomcov tohto typu je rovnako nepredstaviteľné čakať tri až štyri mesiace, kým správca budovu pripraví.

Ponuka biznis centier je tak z dôvodu dlhej čakacej doby a dlhodobých kontraktov pre malé firmy neprijateľná. Tie sú preto čiastočne nútené prenajímať si kancelárie v starších budovách, v bytových a rodinných domoch bez ďalších pridaných služieb.

"Na trhu evidujeme momentálne nedostatok malých a kvalitných priestorov so všetkými pridanými službami biznis centra. Tie zďaleka nepokrývajú vzrastajúci dopyt po nich," dodáva Galata.

 
Autor: TASR 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Bratislava chce malé kancelárie najvyššieho štandardu
TASR