Figeľ chce PPP projekt pre bratislavský región

15. decembra 2011, 11:50
Tip redakcii

Minister dopravy Ján Figeľ si vie predstaviť PPP investíciu v rozvinutom bratislavskom regióne, kde sú limitované eurofondy. Uviedol to dnes počas zasadnutia Monitorovacieho výboru Operačného programu Doprava v Košiciach.

Ján Figeľ

Ján Figeľ

Autor: TASR

Do takých PPP projektov, ktoré realizovala bývalá vláda, by určite nešiel. Podľa neho boli neudržateľné a nezodpovedné a poškodili štát. "Na tom, čo tu bolo, sa určite nedohodneme, považujem to za tvrdú lekciu," zdôraznil Figeľ.

PPP projekty pri Bratislave by boli podľa neho priechodnejšie vďaka limitovaným eurofondom, ale aj väčšej intenzite dopravy, kedy by zarobil štát aj koncesionár. "Vieme pri tom lepšom prístupe rozdeliť riziko tak, aby aj zhotoviteľ alebo lepšie povedané koncesionár a banky niesli riziko za využitie diela, nielen za dostupnosť cesty," vysvetlil.

Za jeho pôsobenia podľa neho dokázali ušetriť vďaka vysúťaženým projektom na najväčší tunel na Slovensku. "Že to bolo protiústavné, to povedal Ústavný súd v Košiciach, že to bolo podvodom, to povedal Policajný zbor SR. Ekonomika sa nedá oklamať," zhodnotil PPP projekty bývalej vlády Figeľ.

 
Autor: TASR 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Figeľ chce PPP projekt pre bratislavský región
TASR