Štýlový vianočný stromček

04. decembra 2009, 12:01
Tip redakcii

Popustite uzdu fantázii a vyberte si vianočný stromček, ktorý vás naladí do tej správnej zimnej atmosféry. Zabudnite na jabĺčka a slamené ozdoby. Elegantný, ultramoderný alebo tradičný americký vykúzli nezabudnuteľné chvíle Vianoc. Ušite si stromček priamo na mieru!

Cinkanie sklených gúľ, svetlo sviečok, rozjasnené tváre blízkych a vianočný stromček. Tradičný zelený symbol Vianoc nás stále znova vracia do krajiny detstva, bezpečia a rodinnej pohody. Tohto roku si doprajte niečo extra. Dožičte si vianočný stromček presne podľa vlastných predstáv a posledných trendov.

Americký štýl

Nemajte strach z presladených, priam až gýčových Vianoc. Americký štýl je vhodný pre všetkých vyznávačov tradícií. Základom výzdoby je červená farba vo všetkých svojich variáciách. Zaobstarať si môžete tiež gule vo veselých farbách – tyrkysovej, modrej, žltej, zelenej, červenej a vo fialovej. Na výzdobu použite tiež farebné vianočné reťaze alebo farebné žiarovky. Farba osvetlenia však musí ladiť s ostatnou výzdobou stromčeka. Nezabudnite na dekoráciu bytu. Santaclausovská tematika by nemala chýbať ani tam.

Moderná čierna

Tmavé farby sa kedysi na vianočný stromček nemohli dostať. Boli symbolom smútku a nešťastia. V súčasnosti však trendy hovoria inak! Čierna alebo tmavosivá sa stali synonymom luxusu. Ak si chcete vyzdobiť stromček v modernom štýle, zadovážte si tradičné vianočné gule maximálne v dvoch farebných kombináciách. Experimentujte so štruktúrou. Vzory, originálne materiály, vykrajovanie sú trefou do čierneho, a to doslova!

Striedmosť a decentnosť

Stromček v tomto štýle pôsobí veľmi vzdušne. Základom dekorácie sú vianočné gule z transparentného skla, ale aj plastu v klasických tvaroch. Nepreháňajte to však s farbami. Zvoľte jednu až dve farby, ktorých sa pri zdobení budete držať. Stromček môžete v závere doplniť aj zlatými a striebornými girlandami či perlovým motúzom. Skvelo sa bude vynímať aj osvetlenie v jemných bledých odtieňoch. Nezabúdajte, že stromček nesmie pôsobiť prezdobene, vždy si radšej dobre premyslite výber ozdôb. Decentný stromček navodí iste pocit krásnych Vianoc.

Kvety všade, kam sa pozrieš!

Hitom sezóny je takzvaný dressing up štýl, ktorý sa vyznačuje veľkými kontrastmi. Tie sa prejavujú vo výbere farieb, materiálov, ktoré sú veľmi netradičné a okúzľujúce zároveň. Stromček sa zdobí množstvom živých kvetov. Preferujú sa predovšetkým exotické kvety, orchidey, ale aj obyčajné karafiáty, ruže a pod. Výzdobu dotvárajú látkové stuhy. Pokojne to nimi môžete aj prehnať. Mottom tohto štýlu je totiž hojnosť. Všetko však musí, samozrejme, dohromady ladiť.

 
Autor: MIROSLAVA DANIELOVÁ, Foto: TESCO, KIKA, IKEA, profimedia.sk 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Štýlový vianočný stromček
MIROSLAVA DANIELOVÁ
Foto: TESCO
KIKA
IKEA
profimedia.sk