Teplo zdražie o desiatky eur

13. decembra 2011, 16:43
Tip redakcii

Ďalšia jóbovka pre slovenské domácnosti. Po avizovanom zvyšovaní cien elektriny, vody a plynu, viac zaplatíme aj za dodávku tepla. To by malo zdražieť od 4 do 7 percent. Desiatky eur si na budúci rok priplatíme za dodávku tepla a teplej vody.

Ilustračná fotografia

Ilustračná fotografia

Autor: Profimedia.sk

Pre domácnosti, ktorým dodávajú teplo vyrobené zo zemného plynu, porastú ceny v priemere o 7 percent. Rodinám, ktorých zásobujú výrobcovia tepla z biomasy, naúčtujú za tepelnú pohodu v priemere o 4 percentá viac. Znamená to, že štvorčlenná rodina si ročne v priemere priplatí od 50 do 90 eur.

Míňame menej

„O priemernom raste hovoríme preto, že každý výrobca má inú cenu,“ povedal šéf Slovenského zväzu výrobcov tepla Miroslav Obšivaný. Vplyv na ňu má podľa neho nielen zdroj, ktorý na jeho výrobu používajú, ale aj poloha, vplyv počasia a tiež správanie sa spotrebiteľov.

„Mnohí si už svoje objekty zateplili, vymenili okná a to sa odráža na celkovej spotrebe,“ dodal Obšívaný. Celkovo sa na Slovensku predalo v tomto roku o 2 až 3 percentá tepla menej. Výrobcovia však neočakávajú ani výrazné nedoplatky, ale ani preplatky.

 
Autor: Pluska.sk/šm 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Teplo zdražie o desiatky eur
Pluska.sk/šm