Briti sa trápia: Prichádzajú o robotu

Počet nezamestnaných Britov vzrástol na najvyššiu úroveň za viac ako 17 rokov. Britský štatistický úrad v stredu informoval, že počet obyvateľov bez práce za tri mesiace do októbra vzrástol o 128 tis. na 2,638 mil., čo je najviac od roku 1994.

14. decembra 2011, 14:20
Britský minister financií George Osborne.

Britský minister financií George Osborne.

Autor: profimedia.sk

Miera nezamestnanosti však zostala na úrovni 8,3 %, hoci ekonómovia očakávali, že sa zvýši na 8,4 %. Zároveň sa spomaľuje aj počet nových žiadateľov o dávky v nezamestnanosti. V novembri o podporu v  nezamestnanosti požiadalo 3 tis. Britov. Analytici prognózovali, že ich bude až 14 900.

Dosahujú rekordné hodnoty

Štatistický úrad Veľkej Británie v stredu ďalej informoval, že zamestnanosť vo verejnom sektore sa v treťom štvrťroku tohto roka zmenšila na najnižšiu úroveň od septembra 2003. V treťom kvartáli počet štátnych zamestnancov v krajine klesol o 67 tis. na 5,987 milióna. Britský vládny prognostický Úrad pre rozpočtovú zodpovednosť predpovedá, že priemerná nezamestnanosť v krajine v roku 2012 bude na úrovni 8,7 % a  ekonomike sa v budúcom roku len ťažko podarí posilniť o viac ako o 0,7 %.

Autor: SITA
FocusMedia

video

 


 

 
Aplikácie 7 plus

 
Briti sa trápia: Prichádzajú o robotu
SITA