Aby sa dovolenka nezmenila na utrpenie: Tieto veci si vyjasnite ešte pred cestou!

26. júla 201812:00
Na tieto veci si dajte pozor! Treba v nich mať jasno ešte predtým, než vyrazíte na dovolenku. Autor: pinterest.com/pin/723038915151527253/

Leto je plné dovoleniek a my predsa dovolenky milujeme! Avšak, niekedy sa stane, že tých pár dní, na ktoré väčšina z nás šetrí celý rok, nie sú celkom podľa našich predstáv. Takto tomu zabránite!

Dovolenka má byť krásna, bezproblémová a máte si na nej dokonale oddýchnuť. Čo sa však stane v prípade, ak veci jednoducho nevyjdú podľa vašich predstáv? Budete stresovať? To snáď nie! Aby ste tomu predišli, mali by ste sa riadiť týmito radami. Vďaka nim si naplánujete dovolenku takú, po akej naozaj snívate.

1. UJASNITE SI, ČO CHCETE

Existuje veľa lákavých miest, kde by sme chceli stráviť dovolenku. Uvedomte si však, že sa nedá absolvovať všetko naraz. Definitívne si ujasnite, či chcete ísť k moru, na hory alebo radšej na poznávaciu dovolenku plnú historických pamiatok. Ak skombinujete všetko dokopy, môže sa stať, že si poriadne neužijete ani jednu časť.

foto: pinterest.com/behance/

2. STAVTE NA ALL-INCLUSIVE

All-inclusive síce o niečo navýši cenu dovolenky, ale nenechajte sa odradiť. Zdanie niekedy klame a verte, že v konečnom dôsledku vás vyjde oveľa lacnejšie, než kupovať si nejaké potraviny a pitie navyše. Okrem toho, neprišli ste predsa celú dovolenku variť, prišli ste oddychovať! Verte, že komfort, ktorý vám all-inclusive ponúka za ten príplatok rozhodne stojí.

foto: pinterest.com/pin/118712140162283360/

3. PREVERTE SI MOŽNÉ POPLATKY

Viete ako to chodí – každý chce zarobiť všade, kde sa dá. Dajte si preto pred cestou záležať na tom, aby ste mali všetky potrebné informácie o poplatkoch, ktoré vás čakajú. Častokrát sa totiž stáva, že po príchode do hotela vás čaká nemilé prekvapenie, o ktorom ste nič nevedeli. Tiež treba myslieť na to, že pri platbe v inej mene vám nemusí priať šťastie v prípade výmenného kurzu, čo spôsobí, že vaše náklady sa zvýšia. Avšak, nenechajte si pokaziť dovolenku! Všetko sa dá riešiť, len si treba zachovať chladnú hlavu!

foto: pinterest.com/pin/59813501286185755/

4. MYSLITE NA ŠTÁTNE SVIATKY

Štátne sviatky a oslavy nie sú všade vo svete rovnaké. Zažiť ich v zahraničí môže byť fajn, ak s nimi však nerátate, môžu vás nemilo prekvapiť. Pred každou cestou si preto overte, či niečo podobné nehrozí, aby ste sa vopred pripravili a naplánovali si alternatívny program.

foto: pinterest.com/pin/496240452686887584/

5. SLEDUJTE POČASIE

Pri ceste do zahraničia určite neignorujte počasie. Naopak, mali by ste ho veľmi starostlivo a pravidelne kontrolovať. Dážď a rovnako aj tropické teplo môže u nás predstavovať úplne niečo iné než niekde pri mori. Je preto fajn, ak viete čo vás čaká, nehovoriac o tom, že vám to podstatne uľahčí balenie, ktoré nám aj bez toho trvá viac než dlho.

foto: pinterest.com/pin/475059460687611005/

6. NAPLÁNUJTE SI TRANSFER

To, že vystúpite z lietadla v cieľovej krajine ešte neznamená váš úspech. Veľmi podstatnou časťou je aj transfer, ktorí mnohí podceňujú. Ak si ho nenaplánujete vopred, nebuďte prekvapení, keď vám cesta z letiska bude trvať dlhšie než samotný let. Nie všetky letiská sú totiž v bezprostrednej blízkosti letovísk a ani transfery nepremávajú tak často, že kľudne počkáte na ďalší, pokiaľ ten prvý nestihnete.

foto: pinterest.com/pin/540924605227709966/

7. NEZABUDNITE NA CESTOVNÉ POISTENIE

Taká maličkosť, ktorá vám dokáže naozaj veľmi pomôcť v prípade, že sa vám niečo stane. Zabudnúť na cestovné poistenie je maximálna nezodpovednosť, preto si to poznačte veľkým červeným písmom všade, kde vám to udrie do očí! Chybou však je, že mnohí z nás ho ocenia až vtedy, keď ho skutočne súrne potrebujú.

foto: pinterest.com/smartertravel/

8. UROBTE SI PREHĽAD

Nie je veľmi rozumné, pokiaľ zabookujete prvú ponuku, ktorá vám je sympatická. Výberu dovolenky by ste mali venovať nejaký ten čas. Nemusíte predsa hľadať vy, dnes je plno agentúr, ktoré to rady urobia za vás! Oslovte ich a nechajte ich robiť si svoju prácu. Verte, že vy v tomto smere nemusíte byť najlepší odborník.

foto: pinterest.com/pin/797911258956227112/

Čítajte viac:

Celý rok sa tešíte na dovolenku? Skvelá rada: Tieto kamarátky nechajte doma!

Základné produkty starostlivosti o pleť na dovolenku

Štýlová výbava plaviek na dovolenku: Inšpirujte sa topmodelkou Michaelou Kocianovou!

Animačný sen: Ako som zmenila názor na klasické dovolenky

autor: aj

VideoOlajkuj emmu

 

Horoskopy

Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé

 

Prelistuj si novú EMMU

 
 

Top3

SEX S NOVÝM TELOM: Stane sa vo vašej posteli zázrak, keď sa necháte vylepšiť? Toto sú vaše príbehy

Keby som tak bola chudšia, mala väčšie prsia, keby môj zadok nebol ako kufor, poznáte to, však? Vážne si myslíte, že vylepšená...

Čerstvo rozídený Peter Sagan a prsatá sexbomba: TOTO ich spája!

Krásna sexica Lucia Javorčeková a cyklista Peter Sagan toho majú na prvý pohľad spoločného viac ako sa zdá...

DNA vrkoče vás odrovnajú! Skúste uletený účes, nad ktorým budú všetci žasnúť

Ešte sme len v polovici leta a ďalšie dobrodružstvá, dovolenky a letné festivaly máme len pred sebou. Aby ste v tej záplave...

Ďalšie články
 
 
 
Aby sa dovolenka nezmenila na utrpenie: Tieto veci si vyjasnite ešte pred cestou!
aj