Ako trávi leto a čo chystá? Nielen o tom nám porozprávala krásna a známa influencerka Naty Kerny

23. augusta 201800:00
Ilustračné foto. Autor: Adidas

S obdivom sledujeme jej Instagram a to, ako si táto 24 ročná kráska vychutnáva letné dni. Život influencerky a modelky však vie byť aj drina.

Okrem fotenia, dovoleniek, festivalov a vylihovania pri bazéne, sa tento rok rozhodla spolu s 9 dievčatami z komunity adidas Runners Bratislava poctivo natrénovať na košický polmaratón. Ako to zvláda?

Ahoj Naty, čo ty a leto?

Leto je moje obľúbené ročné obdobie. Užívam si teplé počasie, vodu, terasy v meste a festivaly. Tento rok vyhrávajú tie slovenské. Užila som si Pohodu, Grape, aj Sziget, takže je to 2:1. Celkovo sa v lete zdržiavam zväčša na Slovensku. Teplo ale vyhľadávam aj v zime. Vždy cestujem na pár týždňov niekam “vyhriať si kosti“.

Máš nejaký obľúbený letný outfit?

Nedám dopustiť na komfort. Milujem vzdušné veľké nohavice a k tomu jednoduché tričko, na nohách nosím celé leto „chlpaté“ šľapky a na očiach okuliare.

Fandíš viac zmrzline alebo nanukom?

Stravujem sa vegánsky, preto volím sorbety, mňam.

Kam v lete rada cestuješ? Vraciaš sa na miesta, kde si už bola alebo radšej chodíš vždy inam?

Cestovanie je moja vášeň a je nekonečne veľa nových miest, ktoré by som chcela vidieť. V takom Šanghaji som bola už viackrát. Uprednostňujem však nové miesta. Chcela by som vyskúšať napríklad ajurvédsky pobyt na Srí Lanke alebo detoxikačný Brawo Life na Bali. Pre mňa dovolenka znamená, spraviť niečo pre seba, efektívne využiť čas a popri tom si oddýchnuť. Potrebujem športovať a jesť čistú stravu, a preto sú pre mňa ozdravné pobyty najlepšou voľbou. Človek na to nemusí byť chorý.... Bohužiaľ ich ľudia zväčša navštevujú až keď potrebujú pomoc. Ja si chcem našťastie len zlepšiť „fyzičku“ a rozvíjať ducha.

Vybrala by si sa radšej na roadtrip alebo by si týždeň spoznávala jedno miesto?

Určite roadtrip.

Máš na svete miesto, kde by si chcela zostarnúť?

Nechcem zostarnúť (smiech), ale keď sa inak nebude dať, vrátim sa do Košíc. Tam je môj domov a rada by som sa tam vrátila aj na materskú.

Dozvedeli sme sa, že popri cestovaní a užívaní leta sa pripravuješ aj na polmaratón spolu s komunitou bežcov adidas Runners Bratislava. Presnejšie, jedná sa o projekt adidas Who said girls can’t race. Ako si sa do projektu dostala?

Zavolali mi z adidasu, či by som si nechcela ísť zabehnúť svoj prvý polmaratón. Bez váhania som povedala ÁNO. Polmaratón sa bude konať v mojom rodnom meste, deň po mojich 25 narodeninách. Povedala som si, že si darujem takýto darček. Ale priznám sa, vtedy som netušila čo ma čaká (smiech). Začala som pomaly behať sama a hneď nato si nás tréner Leo Lendvorský vzal pod svoje krídla.

Prezradíš nám, ako vyzerá tréningová príprava?

Tréner nám pripravuje individuálny tréningový plán vždy na dva týždne dopredu. Týždenne absolvujeme 4 až 5 bežeckých tréningov a v priemere nabeháme 20-30 kilometrov. Jednotlivé bežecké tréningy sú veľmi pestré a rôznorodé. Vo všeobecnosti sa striedajú intervalové behy s dlhými a regeneračnými behmi. Každú stredu máme spoločný tréning so všetkými dievčatami, ktoré sú súčasťou projektu. Teraz koncom augusta budeme mať s ostatnými dievčatami sústredenie v Grand hoteli Starý Smokovec, tam sa veľmi tešíme. Zvyšné tréningy si odbeháme vždy individuálne ako nám to časovo vyhovuje. Nesmieme však zabúdať, že v rámci tréningu sú veľmi dôležité aj výživové doplnky. Vďaka kĺbovej výžive, vitamínu C a horčíku, ktoré nám venovala firma AVITA, sa náš organizmus stíha vždy po tréningu rýchlo zregenerovať a pripraviť na ďalší tréning.

Aký najdlhší beh si zatiaľ zabehla?

Podarilo sa mi zabehnúť 14 kilometrov, ale priznám sa, mala som čo robiť.
21 si ešte neviem predstaviť, ale som veľmi tvrdohlavá - aj keby som sa mala do cieľa doplaziť, tak sa tam nejako dostanem.

Behávaš radšej sama alebo v skupine?

Oba prípady majú svoje čaro. Keď bežím sama, mám čistú myseľ a s nikým nepretekám. Naopak, skupinový beh ma núti držať tempo a veľakrát pri tom prekonávam samú seba.

Na čo pri behu myslíš?

Keďže behávam vyše hodiny, hlavou mi prebehne všeličo, upratujem si počas neho myšlienky. Vždy sa sústredím najmä na cieľ, držím sa plánu, sledujem kilometre. Nedám dopustiť na pocit po behu, ktorý ma vždy naplní a mám pocit, že deň, keď bežím, je plnohodnotnejší.

V programe je s tebou ešte ďalších 9 dievčat. Motivujete sa nejako navzájom?

Jasné, sme super partia, máme spoločnú skupinu, v ktorej sa podporujeme. Každý týždeň vyhodnocujeme, kto zabehol najviac, zapisujeme si pocity. Je to niečo ako spoločný bežecký denník. Najdôležitejšie je, že sa spolu stále zabávame. Na tréningoch nás najviac bavia naháňačky, vracia nás to do detských čias. Dúfam, že toto nadšenie zo mňa neopadne ani po prvom polmaratóne.

Rozmýšľala si už aj nad maratónom?

Ešte nie, no možno si do 30-tky trúfnem aj na celý maratón.

Všetkým dievčatám z projektu adidas Who said girls can’t race držíme palce a posielame veľa síl, aby si svoj prvý polmaratón užili a dobehli šťastne do cieľa.

Chcela by si aj ty začať s behom a posúvať svoje bežecké limity? Staň sa súčasťou komunity adidas Runners a možno o pár mesiacov zabehneš svoj prvý polmaratón aj ty! Čaká ťa množstvo bežeckých a silových tréningov s profesionálnymi trénermi úplne zadarmo. Každý týždeň zažiješ kopec zábavy a spoznáš nových ľudí. Stačí, ak sa zaregistruješ na stránke adidas.sk/adidasrunners.

autor: PR článok

Video

 
Olajkuj emmu

 

Horoskopy

Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé

 

Prelistuj si novú EMMU

 
 

Top3

TOTO je 8 vecí, ktoré pred chlapom nikdy nerobte: Inak vám hneď utečie

Ľudské vzťahy sú komplikované a ešte horšie sú na tom tie partnerské. Tie často prechádzajú rôznymi krízami, dôležité...

Kto nemá svojho gay kamaráta, akoby ani nebol: Nová móda á la Kardashian?

Vo svetovom šoubiznise je Kim so svojím vizážistom Mariom nerozlučnou dvojkou. Tí dvaja sa od seba ani nepohnú, a inak to...

Zregenerujte pokožku, ktorú vytrápili slnečné lúče: Máme pre vás 5 trikov, ako na to!

Slnko, more, piesok či horúčavy... To všetko dá našej pokožke poriadne zabrať. Máme pre vás návod, ako ju správne hýčkať...

Ako to teda je: TWiiNSky prekvapili účasťou v šou Farma, no sú ešte v hre?

Mladé a talentované dvojičky Veronika a Daniela Nízlové (32) prekvapili účasťou v šou Farma. Na statok si to namierili...

Ďalšie články
 
 
 
Ako trávi leto a čo chystá? Nielen o tom nám porozprávala krásna a známa influencerka Naty Kerny
PR článok