CASE STUDY: Líši sa pohľad žien a mužov na GENTLEMANSTVO?

14. februára 201813:00
Aký majú na to názor muži a ženy? Autor: Shutterstock

Muži, ženy, láska, prejavované nežnosti, zvyky, kvety a gentlemanstvo – to všetko k Valentínu neodmysliteľne patrí. Vzbudiť v mužoch pravých gentlemanov sa dlhodobo snaží i donášková služba kvetov a darčekov - Kvety.sk, ktorá v lete svoje krásne kytice zaslala trom mužom, dala im tak možnosť popasovať sa s touto úlohou a prekvapiť svoje polovičky. Práve týchto troch sympatických dvojíc zo slovenského blogerského prostredia sme sa spýtali ako vnímajú fenomén gentlemantsva.

Tri dámy a traja páni odpovedali na rovnaké otázky a stali sa tak súčasťou malej „case study“, ktorá nám poodhalí ako gentlemanstvo vníma súčasná mladá, trendy sledujúca, generácia. Nech sa páči, tu sú odpovede od Lapkinn a Dominika, Sweet Lady Lollipop a Petra i blogerky The Blond Zebras a jej priateľa Petra.

Dámy:

  1. Čo si predstavuješ pod pojmom gentlemanstvo? Aké gentlemanské gestá pre Teba robí tvoj priateľ/manžel? Čo si z toho ceníš najviac?

Lapkinn (Linda)

Pod gentlemanstvom si predstavujem slušné a úctivé správanie muža k žene, deťom či starším osobám. Môj manžel je veľký gentleman a priznám sa, že ma čiastočne aj na svoje gentlemanstvo „zbalil“. Vážim si a oceňujem každé jeho gesto – od podržania dverí, cez zasunutie stoličky v reštaurácii až po odnesenie ťažkých tašiek. Každopádne, vždy najväčšiu radosť mi urobí, keď mi domov prinesie kvety, len tak, bez toho, aby som mala nejaký sviatok či sme oslavovali výročie.

Sweet Lady Lollipop (Ivanka)

Gentlemanstvo je pre mňa najmä úcta k žene, dobré mravy, príkladné správanie a gestá, ktoré potešia partnerku, mamu, sestru či náhodnú okoloidúcu. Správanie ide ruka v ruke s uhladenosťou a vyberaným slovníkom. Môj priateľ sa ako gentleman nenarodil :D, a keďže bola v rodine prevaha chlapcov, nemal sa poriadne ani ku komu správať ako gentleman. Keď sme sa zoznámili, bol “drzý” a staral sa len o seba. Podržať mi dvere? Neexistovalo. Našťastie sme sa však jeden od druhého naučili - Peter odo mňa to, ako byť gentleman, ja od neho to, ako byť zdravo drzá. Dnes je omnoho viac všímavejší a k ženám sa správa veľmi slušne a vnímavo.

The Blond Zebras (Mirka)

Gentlemanstvo je podľa mňa vzájomná úcta medzi ľuďmi a medzi partnermi. Globálne sem patria malé gestá dobroty a láskavosti od blízkych, aj úplne cudzích ľudí, ako keď vás sused vidí trápiť sa s veľkými taškami a pomôže vám do výťahu alebo len otvorí dvere, či keď vám niekto nečakane uvoľní sedadlo v autobuse. Vo vzťahu je to však podľa mňa trochu hlbšie. V dnešnom svete sa mi už tak veľmi neráta, keď mi môj drahý otvorí dvere na aute alebo vojde ako prvý do podniku, ale skôr iné veci - keď mi navarí večeru, ak vidí, že mám ešte veľa práce, keď uprace kuchyňu a vôbec pri tom nefrfle. Najkrajšie gestá sú tie, ktoré sú robené z lásky, nie z povinnosti či spoločenských očakávaní. Ako keď sa ma moja polovička zastane v každej situácii, pôjde so mnou aj na kraj sveta, alebo po mňa bez zaváhania príde kdekoľvek aj uprostred noci, keď mu poviem, že si nechcem volať taxík, alebo to vôbec nemusí byť o mne. Najviac ma vždy dojme, keď môjho drahého "prichytím", ako s láskou a pokorou pomáha niekomu cudziemu - napríklad staršej susede s vynesením smetí.

Pokračovanie na ďalšej starne

Predchádzajúca strana 1 / 10 Nasledujúca strana

VideoOlajkuj emmu

 

Horoskopy

Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé

 

Prelistuj si novú EMMU

 
 

Top3

Tenistka Dominika Cibulková ostala v totálnom ŠOKU: Svoju tvár našla na cudzom mužovi!

Dominika Cibulková sa objavila v novej zábavnej šou, ktorú uvádzajú Adela Vinczeová a Daniel Dangl. Jednu z najlepších...

Chystá sa ďalšia celebritná svadba: Víťazka súťaže Miss Universe už plánuje svoj deň!

Víťazka prestížnej súťaže krásy Zuzana Kollárová sa zasnúbil s futbalistom Adamom Nemcom na prelome tohto roka. O ruku...

Slovensko ako krajina plná nevídanej krásy: Naše malé mestečká a obce sú toho živým dôkazom!

Pri cestovaní sa často necháme ovplyvniť názorom väčšiny a navštevujeme miesta, ktoré patria medzi populárne všade vo...

Skutočný príbeh: Rozhodla sa, že zmení svoj život a bude krásna. Skončila na psychiatrii.

Klára bola dievča ako každé iné. Nijako nevytŕčala z davu, priemerná postava aj vzhľad. Keď sa s ňou rozišiel priateľ, rozhodla...

Ďalšie články
 
 
 
CASE STUDY: Líši sa pohľad žien a mužov na GENTLEMANSTVO?