Cestovaním ku zdraviu: Toto sú miesta, kde na vás čaká dokonalý únik z reality!

21. februára 201800:00
Toto sú tie pravé a jedinečné oázy oddychu! Autor: pinterest.com/500px.com, pinterest.com/HELLOLAROUX - blog voyage, pinterest.com/myfunkytravel.com

Poslednou dobou sa zaoberáme zdravým životným štýlom viac než kedykoľvek predtým. Žiť zdravo však neznamená len správne jesť a cvičiť. Rovnako dôležité je aj navštevovať tie správne miesta.

>>Pozrite sa, aké prenádherné miesta na vás čakajú! Stačí si len vybrať a navštíviť ich<<

Cestovanie sa za posledné obdobie stalo snáď najväčším fenoménom a akýmsi synonymom dokonalého životného štýlu. Nejde len o spoznávanie nových miest a rozširovanie si obzoru. Mnohí napríklad tvrdia, že cestovanie lieči! Neveríte? Tak my vám ukážeme miesta, na ktorých úplne zabudnete na realitu, dovolíte svojej psychike oddýchnuť a budete sa cítiť ako dokonale znovuzrodení.

TULUM, MEXIKO

Ak hľadáte raj na zemi tak vedzte, že mexický Tulum od neho naozaj nemá ďaleko. Toto miesto s prekrásnou prírodou je takmer dokonale ukryté pred bežným svetom, takže oddych od stereotypu je tu povinnosťou číslo jeden! Tulum vás navyše poteší svojimi úžasne krásnymi bielymi piesočnými plážami obklopenými čistou tyrkysovou vodou. Navyše tu nájdete množstvo starých pamiatok mayskej kultúry, ktoré vás okamžite opantajú svojou autentickou atmosférou.

foto: pinterest.com/creativeideas223.blogspot.com

SEDONA, ARIZONA

Sedona je veľmi dobre známa najmä ako posvätné miesto nabité pozitívnou energiou. Aj preto sem veľa ľudí chodieva hlavne kvôli tomu, aby mohli v blízkosti ,,červených skál" meditovať, čistiť svoju myseľ a venovať sa joge. Na svoje si však prídu aj tí, ktorí sa rozhodnú prísť sem kvôli turistike. Arizonská príroda vás určite zaujme a vy sa nebudete chcieť vrátiť späť domov.

foto: pinterest.com/positivelysouled.net

Čítajte viac:

Cestovanie je jej vášeň aj zamestananie! Ako trávila leto úspešná riaditeľka cestovnej kancelárie?

JEFFREYS BAY, JUŽNÁ AFRIKA

Jeffreys Bay je veľmi obľúbeným a vyhľadávaným miestom hlavne u tých, ktorí milujú surfovanie. Pre tento šport sú tu dokonalé podmienky, vďaka čomu sem chodia surfisti z celého sveta. Jeffreys Bay je však úžasným miestom hlavne vďaka svojej jednoduchosti. Na jednej strane máte pocit, že ste sa ocitli na konci sveta, avšak pocit, ktorý vo vás zanechá vám našepkáva, že ho potrebujete hlavne k svojmu novému začiatku. Široko ďaleko žiadne obchody, len príroda a pokoj, ktorý nám v dnešnom svete tak veľmi chýba. Ak sa chcete naučiť radovať sa z jednoduchých vecí, Jeffreys Bay je miesto, ktoré by ste mali rozhodne navštíviť.

foto: pinterest.com/jilliangray.myadventures.org

BALI, INDONÉZIA

Bali všetci poznáme ako tropický raj plný úchvatných pláží a krásnej farebnej flóry. Avšak, Bali je zároveň miestom, ktoré nás dokáže doslova nabiť energiou! Mnohí ľudia sem chodia nájsť pokoj, upokojiť svoju dušu a vyrovnať sa s pocitom nespokojnosti, ktorí prežívajú. Okrem početných duchovných chrámov vás na návšteve tohto čarovného miesta určite zaujmú aj príkladne udržiavané ryžové polia, ikonické kaňony, prekrásna príroda a hlavne život domácich obyvateľov.

foto: pinterest.com/Culture Trip

NÁRODNÝ PARK JOSHUA TREE, KALIFORNIA

V južnej Karolíne, medzi pustatinami Kolorado a Mojave sa rozprestiera jedno z najčarovnejších miest na svete - Národný park Joshua Tree. Ten vás pri jeho návšteve privíta dokonalým pokojom, jedinečnými stromami a prekrásnymi východmi a západmi slnka. V tejto pustatine ďaleko od civilizácie môžete úplne vypnúť hlavu a venovať sa sebapoznávaniu tak, ako snáď nikde inde na svete, či len tak pozorovať hviezdnu oblohu, ktorá vás uchváti miliónmi svetielok.

foto: pinterest.com/Roadtrippers

Čítajte viac:

Tip blogerky roka: Aj vy sa môžete uživiť blogovaním!

REYKJAVIK, ISLAND

Hlavné mesto Islandu sa teší svojej vysokej návštevnosti hlavne v posledných rokoch. Pokiaľ sa chcete poriadne nadýchať čerstvého vzduchu, potom by ste sem rozhodne mali zavítať aj vy! V Reykjaviku pochopíte, že wellness môže mať úplne iný rozmer, než na aký sme zvyknutí a ich jedinečné geotermálne vody si budete chcieť odniesť aj domov! Navyše, Island je bohatý aj na krásnu prírodu. Uchvátia vás najmä čarovné vodopády či národný park plný prekrásnych rastlín.

foto: pinterest.com/Vanity Fair France

DHARAMSALA, INDIA

Hovorí sa, že kto navštívi Indiu, zanechá to v ňom hlbokú stopu. O čo viac potom na človeka musí pôsobiť, ak navštívi priamo rodisko Dalajlámu! Dharamsala je skutočnou oázou pokoja a je plná kláštorov, tibetských centier medicíny a astrológie. Na svoje si prídu aj milovníci jogy a hlavne, dokonalým obohatením pre návštevníkov tohto miesta zostáva kontakt s domácimi obyvateľmi, ktorých kultúra je naozaj jedinečná a obohacujúca.

foto: pinterest.com/lookingbeyond.net

Viac foto týchto čarovných miest nájdete v našej galérii.

Čítajte viac:

Tour de svet: Michal & Eva všetko predali, aby mohli cestovať

Cestovanie ich baví: Slovenka Zuzka s Austrálčanom Brendonom poradia, ako na to

Svetové unikáty na Slovensku! Miesta, ktoré stoja za návštevu a musí ich vidieť každý Slovák!

autor: aj

VideoOlajkuj emmu

 

Horoskopy

Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé

 

Prelistuj si novú EMMU

 
 

Top3

OČAKÁVANIE vs REALITA: Toto nám ukazujú fotografie z Instagramu, ale skutočnosť je úplne iná!

Poznáte to, na Instagrame sa šíria prekrásne fotografie z destinácií, ktoré chcete navštíviť. No keď tam prídete, vyzerá...

Dara Rolins a jej nový song o masturbácii: Nemám problém priznať, že si to občas robím sama!

Na Valentína Dara zverejnila svoj nový videoklip Miesta, ktorý je poriadne hot! Speváčka sa v ňom predvádza v sexi krajkovej...

Buďte fit vďaka drepom: 20 variácií, s ktorými si vytvarujete boky a zadok

Mimoriadne efektívny cvik by ste určite mali zaradiť do svojej cvičebnej rutiny. Máme pre vás hneď dvadsať možností, ako...

Už asi nevedia čo so sebou, keď sa musia takto predvádzať! TOTO si dokážu niektoré celebrity obliecť?

Známa kráska a členka rodinky Kardashianových sa stala populárnou zo dňa na deň. Sláva ju vyzdvihla až na vrchol a teraz...

Ďalšie články
 
 
 
Cestovaním ku zdraviu: Toto sú miesta, kde na vás čaká dokonalý únik z reality!
aj