schudni

 

Uhádnete, kto sú tieto tri krásky? Daniela, Tamara a Vanesa majú známych rodičov a učia sa s tým žiť

14. mája 201718:30
Daniela, Tamara a Vanesa nechcú ťažiť zo známeho priezviska Autor: Branislav Šimončík

Ako sa im žije s nálepkou, že sú dcéry slávnych rodičov? Nie je to jednoduché, ale nesťažujú sa

Už im stihla prischnúť nálepka – najkrajšie „dcéry šoubiznisu“. Vanesa Weissová (24), ktorá je dcérou Jarmily Lajčákovej-Hargašovej, vyzerá ako jej verná kópia a za to si od nás vyslúžila prezývku Jargašová. Počas nášho fotenia sme túto usmievavú sympošku inak ani nevolali. Výrazná tmavovláska nie je nik iný ako dcéra prvej československej Miss z roku 1989 Ivany Christovej Daniela (23). Najmladšia z tohto pôvabného trojlístka Tamara (17) patrí do hereckého rodinného klanu Maroša Kramára, ktorý je jej otcom. Stretli sme sa spolu v ateliéri a nie sú to žiadne rozmaznané princezničky, ale veľmi milé a spontánne bytosti. Čo teda „bonzli“ na seba a na svojich slávnych rodičov?

Čítajte viac: 

Channing Tatum otvorene: TOTO si skutočne prajem pre svoju dcéru!

Aké je byť dcérou zo známej rodiny? Pociťovali ste to niekedy v škole v porovnaní so spolužiakmi, ktorí majú „obyčajných“ rodičov?

Vanesa: V škole určite, aj na základnej, aj na na gymnáziu. Učitelia si na mňa „posvietili“ oveľa viac ako na spolužiakov. Táto nevýhoda ma však prinútila viac na sebe pracovať. Zvykla som si na to, že ľudia majú skreslenú predstavu o tom, ako žijeme, majú pocit, že musíme mať všetko jednoduchšie, no ja som si vždy uvedomovala, že mama sa vypracovala vďaka tvrdej práci a drine.
Daniela: Mama je mama a je jedno, či je známa, alebo nie. Pre mňa je to obrovský vzor, skvelá žena, ktorá mi vždy dávala lásku a zázemie.
To známe meno vám občas aj pomohlo?
Vanesa: Mám meno po otcovi, takže podľa priezviska ľudia netušia, kto je moja mama. A to je výhoda, aspoň môžem urobiť prvý dojem bez predsudkov a bez toho, aby ma okamžite zaškatuľkovali. Tú anonymitu si užívam.
Tamara: Nikdy som svoje meno nezneužila, ale nebudem to tajiť. Určite to otvára nejaké príležitosti a známosti.

Ako ste vnímali slávu rodičov?

V: Celkom prirodzene. Mala som štyri roky, keď mama nastúpila do Markízy, takže som s tým vyrastala. Až keď som bola staršia a videla som, ako vedia novinové titulky a neprajní ľudia ublížiť mojim blízkym, vnímala som to viac. Aj pre tlak vtedajšieho bulváru som zatúžila žiť viac v anonymite. Ale nechcem sa sťažovať, vďaka rodičom som mala úžasné možnosti. Mohla som cestovať, učiť sa cudzie jazyky, zbierať skúsenosti.
T: Pre mňa to bolo úplne prirodzené. Vyrastala som v tom, že otec bol v televízii alebo v divadle a nikdy sa mi to nezdalo zvláštne.
D: Nevnímala som to, nikdy sme to doma neriešili a neprežívali. Ja si mamu vážim nie preto, že je mediálne známa, ale preto, že zo mňa dokázali aj s babkou vychovať takú osobu, akou dnes som.

Ako si rozumiete so svojimi mamami? Čo vás na nich štve?

V: S maminou sme úplne odlišné povahy a občas z toho vznikajú nejaké trenice. Ale sme si veľmi blízke a vieme sa rozprávať celé hodiny. Do mojich jedenástich rokov sme žili len my dve, takže sa ňu obraciam dodnes a viem, že sa na ňu môžem vo všetkom spoľahnúť. Dnes s ňou už nežijem v jednej domácnosti, no ako správna mama má „radar“ a presne vie vycítiť, keď sa niečo deje. Je naozaj extrémne starostlivá a stará sa o všetko, čo sa týka rodiny. Dáva mi to silu na všetko ostatné. Mám v nej pocit istoty, záchrannej siete.
T: Čím som staršia, tým máme lepší vzťah. Vieme sa porozprávať aj poklebetiť. Štvú ma na nej také typické mama- -veci ako uprac si izbu a kedy sa vrátiš domov. Obdivujem na nej, že všetko zvláda s úplnou ľahkosťou a úsmevom.
D: Dnes sme už viac kamarátky, trávime spolu veľa času, pracujeme spolu, sme obchodné partnerky, veľa sa od nej učím a užívame si spoločné chvíle. Som veľmi vďačná za vzťah, aký máme, je veľmi úprimný a robí mi radosť.

Čítajte viac: 

VIDEO: TOTO vyviedla Borisovi Kollárovi jeho dcéra: Neuveríte s kým žúrovala mladistvá Saška!

A čo otec?

V: Aj keď sa naši rozviedli, s otcom máme dobrý vzťah. Od detstva ma viedol k láske k divadlu, ku knihám a k výtvarnému umeniu. Sme si v mnohom podobní a vie mi nastaviť zrkadlo a priniesť mi iný pohľad na veci. Viem, že vo mňa verí, a ja si to nesmierne vážim.
T: Aj s otcom mám stále lepší vzťah. Často síce nie je doma a občas sa sťažuje, že ho už neobjímam ani s ním netancujem, ale inak si rozumieme.

Čomu sa venujete? Čo vás baví?

V: Keď mám čas, rada vyrazím do divadla, prečítam si dobrú knihu alebo idem do kina. Nie som veľmi športový typ, ale venujem sa joge, hoci nie tak často, ako by som chcela. Je to pre mňa úžasný spôsob, ako sa udržať vo forme fyzicky aj psychicky.
D: Pre mňa je koníčkom moja práca. V našom beauty štúdiu radíme ženám, ako sa majú o seba starať, ako sa správne upraviť na rôzne príležitosti. Popritom líčim na svadby, plesy, stužkové. S mojím dobrým kamarátom kaderníkom Jirkom sa snažíme vytvárať aj projekty, ktoré by urobili ženám radosť. V projekte #RozdavameKrasu robíme kompletnú premenu dám.
T: Tento rok je najmä o škole, no inak počúvam hudbu, hrám na klavíri a spievam, to je najlepší relax. A milujem pohyb. Keď som študovala na Kostarike, objavila som thajský box, ktorý ma okamžite chytil. A s jogou som začala kvôli chrbtici. Vďaka nej som dokonca pár kíl schudla.
Tá Kostarika znie zaujímavo, povedz nám o tom viac...
T: V Kostarike som žila pol roka. Najprv sme s rodinou cestovali, no potom sa začala škola a ja som tam ostala. Život v tejto krajine je hlavne o pláži, surfovaní, krásnej prírode a dobrej nálade. Okrem surfovania, ktoré mi vôbec nešlo, som si to všetko užívala. Ale aj škola mala skvelú úroveň, vylepšila som si angličtinu, španielčinu a mám väčší rozhľad.

Čítajte viac: 

Som celoživotne šľahnutá politikou, tvrdí spisovateľka Jana Benková, ktorá píše ďalšiu knihu: Pre EMMU!

A čo vaše ďalšie plány a ciele?

V: Momentálne v Londýne končím magisterské štúdium psychoterapie a poradenstva. Ešte musím dopísať diplomovku, ale asi ju dokončím v Bratislave. Chýba mi trvalé zázemie a domov, možno práve preto, že som doteraz veľa cestovala. V Londýne žijem dva a pol roka a teraz snívam o tom, že konečne budem mať všetky veci v jednej skrini. A raz by som sa na Slovensku chcela venovať psychoterapii.
T: Čím chcem byť? To je otázka, na ktorú stále nepoznám odpoveď. Ale vyzerá to tak, že sa dám na prírodné vedy, najviac ma baví chémia.
D: Mám veľa snov v osobnom aj v pracovnom živote a keď máte sny, je dôležité mať ich stále na očiach. Aj preto mám nástenky a obrázky mojich cieľov polepené po celom byte. Študovala som andragogiku a teraz pokračujem na magisterskom štúdiu, venujem sa pedagogike. Stále ma však najviac baví moja práca.

Daniela, ty si nikdy nechcela kariéru svojej mamy? Líčila si finalistky súťaže Miss Universe SR, ty si sa medzi ne nechcela prihlásiť?

D: Som veľká trémistka a, úprimne, naozaj si neviem predstaviť, ako by som zvládla priamy prenos. Nikdy som po tom netúžila.

Ste mladé, krásne, no každá žena má so sebou nejaký problém. Aký je ten váš?

V: Na to by mi nestačil celý časopis. Je mnoho vecí, s ktorými som nespokojná, ale už som vo veku, keď sa učím mať rada seba a akceptovať veci, ktoré neviem zmeniť. Od detstva mám komplex z uší, ale už sa na tom len smejem. Čím som staršia, týmväčší nadhľad získavam a snažím sa netýrať prílišnou sebakritikou.
T: Chcela by som mať viac disciplíny. V škole, v cvičení, v jedle. Bolo by fajn naučiť sa lepšie ovládať.
D: Možno to vyznie ako klišé, ale ja som naozaj rada, že som zdravá a že môžem normálne žiť. Ostatné neriešim.

Čítajte viac: 

Cestovanie v čase: Ženy rôznych typov sa premenili na krásne pinupky

Čo pre vás znamená móda? Je vašou slabosťou alebo ide skôr mimo vás?

V: Módu mám rada, ale ešte stále žijem v Londýne a tam shopping nenávidím. Občas si niečo objednám z internetu, ale nejaké veľké nákupy nepodnikám. Obliekam sa hlavne športovo a milujem tepláky. Samozrejme, keď mám príležitosť, dobre sa cítim v šatách a lodičkách, milujem púdrovú ružovú a každý z mojich blízkych to o mne vie. V obliekaní ma inšpiruje sestra Lara, má síce iba štrnásť rokov, no v trendoch sa vyzná oveľa viac ako ja.
T: V Kostarike som si zvykla na plážový štýl, ale ten sa na Slovensku veľmi nosiť nedá. A v móde som za prirodzenosť. Nemám rada výrazný mejkap ani umelé vlasy alebo príčesky. Podľa mňa je umenie, keď niekto vyzerá dobre a spokojne v hocičom, aj v teplákoch. Ja chodím veľmi jednoducho oblečená, najradšej v čiernom alebo sivom, pretože tieto farby sa dobre kombinujú. Pozornosť sa dá upútať aj inak ako oblečením alebo výrazným líčením.
D: Ja som nákupná maniačka a často sa mi zdá, že nemám čo na seba. Obliekam sa veľmi jednoducho, milujem čiernu, rifle, košeľu. V móde som veľmi konzervatívna.

Na čo najradšej míňate peniaze?

V: Za jedlo, v našej rodine kolujú o mojom obžerstve vtipy. Z dobrej večere sa teším viac ako z módnej vychytávky. No neľutujem ani investíciu do cestovania, baví ma, keď môžem spoznávať nové miesta. Najradšej obdarúvam svojich blízkych, je to pre mňa najzmysluplnejšie míňanie peňazí.
T: Veľmi rada si kúpim niečo na seba, to mi vie zlepšiť náladu. Alebo rada pozvem kamošov na dobré jedlo a užijeme si spolu pekný deň.
D: U mňa je na prvom mieste osobnostný rozvoj, potom oblečenie a zážitky.

Čítajte viac: 

Nenalíčené! Pozrite si 12 celebritných žien, ktoré sa neboja odhaliť svoju prirodzenú krásu

Čo vy a chlapi? Akí sa vám páčia a akí nie?

V: Páčia sa mi emocionálne vyspelí muži, ktorí vedia, čo chcú, a idú za tým. Mám rada, keď je muž citlivý, empatický a zároveň zostáva chlapom, vie prebrať kontrolu. A to je u dnešných mužov veľmi zriedkavé. Určite ma dostane, ak ma vie rozosmiať, dokáže sa zasmiať aj sám na sebe a vyžaruje pozitívnu energiu. Samozrejme, všímam si na nich aj intelekt a rozhľad. Odrádzajú ma arogantné a povýšenecké typy.
T: Ja a muži? Páči sa mi, keď je vysoký, zábavný, ale inteligentný najviac.

Je vo vzťahu s mužmi známe meno skôr na škodu alebo výhoda? Láka ich vaše známe priezvisko?

V: Spravidla sa ľuďmi, ktorých by lákalo iba známe meno neobklopujem. A každý, kto ma spozná, rýchlo zistí, že až na pár drobností sme celkom obyčajná rodina, ktorá má bežné starosti aj radosti. Že žiaden Hollywood sa u nás nekoná.
T: Nemyslím si, že by to niekto na mňa skúšal len preto, že som dcéra známeho herca. A tí, ktorí ma poznajú, to neriešia. Aspoň dúfam.
D: Ja to už ani neviem posúdiť, lebo som už dlho zadaná a aktuálne aj zasnúbená. S mojím priateľom sme sa zoznámili vďaka spoločným kamarátom. Bolo to na hokejovom štadióne a bolo to veľmi dávno.

Danielka už s priateľom plánuje spoločnú budúcnosť, Vaneska a Tami, vy frajerov nemáte?

V: To by som si chcela nechať pre seba, ale momentálne som veľmi spokojná a šťastná.
T: Aj moje súkromie nechajme tak, ale som šťastná. A to je dôležité. No páčia sa mi typy ako Ryan Reynolds, Ryan Gosling alebo Leonardo DiCaprio.

Čítajte viac: 

Do naha! Pozrite sa, ktoré celebrity nemajú problém ukázať takmer všetko

Každý z nás má podvedome v niekom svoj vzor. Kto inšpiruje vás?

V: Každá žena, ktorá je silná a je si vedomá samej seba, svojich schopností. A ktorá napriek svojej sile zostáva nežnou a nesnaží sa za každú cenu vyrovnať mužom. Ale skôr vyzdvihne to, čím sme my ženy výnimočné.

T: Konkrétny vzor nemám, ale všetci ľudia, ktorí sú šťastní a majú v živote pohodu, ma inšpirujú.

A čo vášeň, prezradíte tú vašu?

V: Jedlo, červené víno a život.
D: Jednoznačne knihy a, tak ako väčšiny žien, mojou slabosťou sú kabelky.
T: Život! Z každého dňa treba vyťažiť to najlepšie a užívať si tento nádherný svet!

Čítajte viac: 

Ukáž svoju chladničku: Známe tváre prezradili, čo sa v nich skrýva

autor: EMMA/ Jana GOMBOŠOVÁ

VideoOlajkuj emmu

 

Horoskopy

Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé

 

Prelistuj si novú EMMU

 
 

Top3

Ako vyzerajú šaty na modelkách a ako na celebritách? Kimlička zhodnotil, komu pristanú viac

Skôr ako si šaty od svetového dizajnéra oblečie áčková celebrita na večierok či červený koberec, predvedie ich modelka...

Najlepšia dohadzovačka Európy: Slovenka Katka si založila úspešnú zoznamku! Prezradila, ako funguje

Katkina zoznamovacia agentúra má pobočky v Prahe, Londýne, v Mníchove, či v New Yorku. Pribudne aj Dubaj. A predstavte...

Jarná maskovačka: Tieto pleťové zázraky potrebuje vaša pleť práve teraz!

Pleťové masky dokážu s vašou pokožkou zázraky doslova na počkanie!

Rozveseľte sa šťastnými príbehmi: Naše čitateľky sa podelili o knihy a filmy, ktoré im zlepšujú náladu

Vďaka týmto knihám a filmom sa vám život zdá o čosi farebnejší a dodáva vám energiu, keď to potrebujete.

Ďalšie články
 
 
 
Uhádnete, kto sú tieto tri krásky? Daniela, Tamara a Vanesa majú známych rodičov a učia sa s tým žiť
EMMA/ Jana GOMBOŠOVÁ