schudni

 

Takto sa budeme fotiť mobilmi v roku 2018

20. decembra 201700:00
Zdroj: Huawei Autor: PR článok

Tento rok sa niesol v znamení duálnych fotoaparátov, rozšírenej reality, sklenených konštrukcií a najnovšie aj umelej inteligencie od Huawei. Akým smerom sa však bude uberať mobilná fotografia v budúcom roku?

Výrobcovia smartfónov vybavili svoje najlepšie modely dvojicou zadných snímačov. Mobilná fotografia tak nabrala na obrátkach a dostali sme ku kvalitnejšiemu priblíženiu snímok. Čo nás čaká ďalej?

Umelá inteligencia nie je už sci-fi

Nedávno predstavil Huawei prelomový procesor pre umelú inteligenciu v telefóne, ktorá teraz riadi aj najnovší luxusný model Huawei Mate 10 Pro.

Využitie nájde hlavne vo fotoaparátoch. Mate 10 Pro rozpoznáva rôzne objekty a scény, ktoré idete práve odfotiť a ešte pred cvaknutím vyladí farebnosť, kontrast, svetelnosť, expozíciu a iné parametre.

Dostaneme tak superostré fotografie a výsledok je omnoho lepší než pri klasickom automatickom nastavení vo vašom telefóne.

Či už fotíte portrét, jedlo alebo svojho domáceho miláčika, môžete si byť istí, že výsledkom bude top fotografia.

Bokeh efekt

Ďalším nepochybným trendom je bokeh efekt, alebo efekt rozostreného pozadia. Poznáte ho z najlepších fotografií profesionálov, ktorý fotia zrkadlovkami so špeciálnym objektívom.

V roku 2018 takú fotku bez problémov vyhotovíte aj sami. Odborníci sa zhodujú, že vlajkové lode najznámejších značiek môžu smelo konkurovať aj zrkadlovkám.

Pozornosť výrobcov sa zameriava aj na bokeh efekt pri prednej kamere, ktorou sa fotíte pri selfie. Pri poslednom modeli Huawei máte zaručený umelecký selfie portrét bez šumu aj pri horších svetelných podmienkach.

360° videá a virtuálna realita

Pomocou drobnej prídavnej 360-stupňovej kamery môžete vytvoriť úplne nový rozmer fotografií a priamo ich zdieľať na sociálne siete. Vaši blízki si ich budú môcť pozrieť v rozšírenej realite ako keby boli na mieste s Vami. Vitajte v budúcnosti.

Nezabúdajte na základné princípy fotenia

Ak chcete, aby vaše fotky naozaj zapôsobili, je stále dôležité dodržiavať základné pravidlá fotografovania. Napríklad zachovať princíp zlatého rezu a kľúčové objekty umiestňovať do tretiny celej dĺžky alebo výšky. Nikdy nie na kraj či do stredu.

Dávajte si tiež pozor, aby ste na zábere „neusekli“ chodidlá či inak nezdeformovali fotené postavy. 

Nekonvenčný pohľad na situáciu alebo predmet je vždy vítaným osviežením a poteší aj vaše konto na Instagrame. 

Nepreháňajte to však s filtrami a dodatočnými úpravami. V roku 2018 budú prevládať prirodzené, ale profesionálne pôsobiace zábery z kvalitných mobilných fotoaparátov.
Malá rada na záver – pred fotografovaním si vždy vyčistite objektív. Budete prekvapení, aký to dokáže spraviť rozdiel. Snímky zhotovené objektívom, ktorý je špinavý alebo poškrabaný, môžu pôsobiť nejasne, rozmazane a zahmlene.

autor: PR článok

Video

 
Olajkuj emmu

 

Horoskopy

Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé

 

Prelistuj si novú EMMU

 
 

Top3

Všetko sa dá, keď sa chce: Inšpirujte sa úžasnými fitness premenami, ktoré vás nakopnú!

Aj vy ste si povedali, že sa už nebudete týrať, pretože vy nikdy nebudete mať postavu snov? Nevyhovárajte sa! Stačí sa odhodlať...

Týmto celebritným mamičkám sa narodia deti presne na Vianoce: Kto bude mať najkrajší vianočný darček?

Viete, aký je najkrajší darček na Vianoce? Tieto slovenské celebritné mamičky sa stanú tými najšťastnejšími. V ten najkrajší...

Must have tejto zimy: bez štýlovej čiapky ani na krok! Alena Pallová ich má niekoľko...

Počas zimných chladných dní sa treba zahriať, a keď už, tak štýlovo! Nechajte sa inšpirovať zimnými outfitmi známej lekárky......

Moderátorkou Plesu v opere bude legendárna Božidara Turzonovová: Prezradila, prečo túto výzvu prijala!

Nadchádzajúci ročník Plesu v opere si uctí nielen storočnicu založenia Československa, ale predovšetkým spolu s hosťami...

Ďalšie články
 
 
 
Takto sa budeme fotiť mobilmi v roku 2018
PR článok