schudni

 

EXKLUZÍVNE! Topmodelka Eva Herzigová prezradila: Vďaka týmto trikom som krásna!

16. apríla 201718:30
Krásna Eva akoby vôbec nestarla Autor: Alexandra Utzmann for Christian Dior Parfums

Tajomstvo krásy? Dokonalá Eva Herzigová ho pozná a s EMMOU sa oň exkluzívne podelila.

Ste tvárou Diora. Pamätáte si ešte, kedy ste sa prvýkrát stretli s touto renomovanou značkou?

Bolo to ešte v detstve, pamätám si, že moja mama používala ikonickú vôňu Poison. Ďalšia zo spomienok sa týka Paríža, keď som sa tam presťahovala a začala objavovať kvalitné kozmetické prípravky na pleť. Chcela som len to najlepšie, čo sa dalo zohnať, hoci som si najskôr kúpila pár krémov, ktoré vtedy pre moju mladú pokožku neboli ideálne. Ale objavila som aj fantastickú starostlivosť o okolie očí Dior Capture v prenádhernom obale. Mala čistú vôňu a úžasné hydratačné účinky. Okamžite som sa doň zamilovala a dodnes ho používam.

Čo pre vás po toľkých rokoch spolupráce s Diorom znamená byť jeho ambasádorkou?

Značka Dior predstavuje najvyššiu kvalitu v kozmetike aj v móde. Starostlivosť, ktorá stojí za každým výskumom a výberom ingrediencií, je naozaj mimoriadna a asi preto môžem povedať, že je skutočne splneným snom každej ženy. Som profesionálka v každom ohľade, takže spolupracovať s tímom, ktorý má rovnako vysoké štandardy a priority ako ja sama, je veľkým potešením.

Čítajte viac:

Módna polícia očami Lukáša Kimličku: Takto nastajlované dámy dorazili na prehliadku Fera Mikloška

Akú ženu predstavujete ako múza rady Capture? A aké kvality má žena, ktorá reprezentuje Capture Totale?

Mojím úmyslom bolo ukázať silnú a modernú ženu, ktorá má však v sebe veľa ženskosti a nebojí sa povedať, že jej vek je práve teraz, v tomto okamihu, ten najkrajší.

Čo pre vás znamená pojem dokonalý beauty produkt? Aké benefity by mal mať?

Pre mňa je dôležitá textúra a účinok. Celkom prirodzene očakávam maximálnu efektivitu v minimálnom čase, ale aj pocit komfortu. Ak vám bude vyhovovať, budete ho používať každý deň a jeho účinky budú ešte silnejšie. Produkt musí spĺňať to, čo od neho aktuálne očakávate, či už ide o rozjasnenie pleti, hydratáciu alebo zjemnenie vrások. Keďže sa pleť vekom mení, starostlivosť o ňu sa tomu musí prispôsobiť.

O vás je známe, že máte nádhernú pokožku. Prezradili by ste nám teda vaše naj beauty tajomstvo?

Je to práve očný krém Dior Capture Totale, ktorému som verná dennodenne od osemnástich rokov. Používam tiež Capture Totale Dreamskin Advanced, no môj najväčší beauty hit je minútová maska Dreamskin a Dreamskin Perfect Skin Cushion. Rovnako tak vyznávam heslo „si to, čo ješ“ a podľa toho sa snažím aj k svojmu telu správať. Spím sedem až osem hodín denne a nedám dopustiť na poriadny pitný režim. Voda robí s pleťou zázraky.

Keď si predstavíte budúcnosť pleťovej kozmetiky, ktorý produkt by bol pre vás najlepší?

Taký, ktorého účinky by ste videli okamžite po použití. A mal by rešpektovať prirodzené procesy pokožky a byť šetrný k životnému prostrediu.

Meno pleťového radu je Dreamskin. Čo znamená pojem vysnívaná pokožka práve pre vás?

Prirodzená, svieža, rozžiarená a plná života.

Čítajte viac:

Veľké priznanie Adriany Sklenaříkovej: „Zo všetkých síl sa snažím otehotnieť!“

VIDEO: Eva v najnovšej reklame pre Dior

Čo si na ľuďoch všímate ako prvé?

Asi oči a ruky, tie mojej pozornosti neujdú nikdy.

Ako sa zhodujú vaše názory a prístup ku kráse s Diorovým?

Monsieur Dior hovorieval, že práve šťastie je tajomstvom krásy, a ja s tým absolútne súhlasím. Inak povedané, starostlivosť o seba musí byť momentom radosti! Bez ohľadu na to, že ženy chcú vyzerať mladšie, chcú sa predovšetkým cítiť vo svojej koži krásne a pohodlne.

S Dior Dreamskin to tak je, pretože vám dodáva pocit komfortu, je efektívny a predstavuje ozajstné potešenie. A čo je rovnako dôležité, značka Dior je eko-friendly a je trendsetterom v ochrane životného prostredia – čo je vec, ktorú som si začala uvedomovať po narodení môjho prvého syna. Keď máte deti, začnete sa viac zaujímať a starať o budúcnosť. A moja rodina je stále mojou najväčšou vášňou. Mám šťastie, že mi osud doprial tri úžasné deti a môjho manžela Gregoria.

Čo podľa vás robí ženu elegantnou, krásnou, výnimočnou a veľmi ženskou?

Ak je žena sebavedomá, cíti sa vo svojom tele pohodlne. Takže moja rada znie: prestaňte sa ustavične s niekým porovnávať a usilovať o to, aby ste vyzerali ako nejaká iná žena. To je predsa hlúposť! Nenaháňajte minulosť a radšej miesto toho zmeňte svoj štýl a spôsob myslenia, aby ste sa opäť cítili úžasne.

A čo teda podľa vás potrebuje pre pocit sebavedomia žena po štyridsiatke? Vyváženosť v živote? Super kariéru? Milujúceho partnera?

Predovšetkým zdravie a rodinu, ktorá ju bude milovať a podporovať. To sú najdôležitejšie veci v živote. Mať úspešné postavenie v práci a stabilitu však tiež môže pomôcť čeliť životu s pokojom. Viete, mojou hlavnou zásadou bolo dávať zo seba vždy to najlepšie a za každých okolností, aby ste mohli ísť vpred, keď narazíte v živote na prekážku. To boli moje piliere v súkromí aj v práci.

Poďme však pár rokov naspäť. Ako ste vlastne odštartovali svoju kariéru?

Kamarátka ma poprosila, či sa s ňou nezúčastním na súťaži krásy. Jednoducho nechcela ísť sama. Rozhodla som sa teda, že pôjdeme spolu a tam si ma všimli. Mala som len šestnásť rokov a hneď som odcestovala do Paríža. No a zrazu som robila modeling.

A okrem modelingu máte rada filmy.

To je pravda. Film je vlastne podobná práca ako modeling, pretože sa v oboch prípadoch musíte pripraviť na určitú úlohu a cez seba porozprávať príbeh. A to je úžasne fascinujúce!

Čítajte viac:

FOTO: Adriana Lima zbalila zajačika! Na verejnosti si vymieňali vášnivé bozky

Máte aj nejakú pikošku z fotení?

Hneď pri prvom fotení som bola hotová, koľko ľudí na mňa pozerá! Všetko bolo pre mňa nové, mala som trému, a tak im hovorím: „Prestaňte na mňa celý čas zízať!“ a oni na to: „My sa nepozeráme na teba, ale kontrolujeme mejkap, vlasy, oblečenie, svetlo.“ A bolo!

A stalo sa vám aj nejaké módne faux-pas?

Jasné, keď som silou-mocou chcela vyzerať veľmi dospelo – vlasy vyčesané do chvosta pekne na stranu, modré očné tiene a žiarivo ružové pery.

Máte aj vy nejaké ikony krásy?

Isteže! A najväčšou beauty ikonou je pre mňa Bianca Jagger, ktorá vždy pôsobila ako elegantná, krásna a múdra žena. Mám však rada aj Charlotte Rampling a Sophiu Coppola.

Ako veľmi vyťažená žena nemáte toľko voľného času, ako by ste si priali. Ale keď konečne môžete relaxovať, čo si vyberiete?

Raz za týždeň kino v Londýne! Bez detí, len my dvaja s manželom, kolou a s popcornom.

Sociálne siete hýbu svetom. Ako sa na ne pozeráte vy?

Mám k nim taký zvláštny vzťah – na jednej strane ich zbožňujem, na druhej neznášam. Nepáči sa mi kultúra selfie-ega, ale oceňujem, že môžete byť spojený s celým svetom bez prostredníka a dezinterpretácií. A vďaka Instagramu sa cítite, akoby ste editovali svoj vlastný časopis.

VIDEO: Eva a backstage pre Dior

Prezradíte nám niečo o sebe, čo vie len málokto a čomu by sme ťažko uverili?

Keď som vyrastala v Česku, sama som si šila šaty. Mali sme starý šijací stroj, taký ten šliapací s veľkým kolesom a môjmu otcovi sa podarilo prerobiť ho na elektrický. Nejaké základy šitia som mala, tak som sa do toho pustila a dokonca som svoje módne kreácie ukazovala aj kamarátkam z mesta, ktoré keď cestovali cez víkendy po Československu, tak ich predstavovali na komentovaných módnych prehliadkach. To bolo šialené!

No teda! Máte ešte nejaké iné skryté talenty, o ktorých nám poviete?

Tak napríklad som naozaj dobrá kuchárka! Zbožňujem nakupovať čerstvé potraviny na trhoch, variť pre rodinu a priateľov a skúšať nové recepty. Dokonca zbieram aj kuchárske knihy.

Prezradíte nám niečo o svojich najväčších snoch?

Dnes mám toho oveľa viac, než čo som si vysnívala ako malé dievčatko. Mám úžasný život, príležitosť cestovať po celom svete, ovládam päť jazykov, pracujem s najtalentovanejšími ľuďmi v oblasti umenia a mám báječnú rodinu. A mám ešte jeden sen: sledovať, ako moje deti rastú a stávajú sa nezávislými a starostlivými mužmi. Snívať však nikdy neprestanem.

Čítajte viac:

Nehanbia sa odhaliť: Tieto rozkošné tváričky ešte netušili, že ako topmodelky budú pózovať (polo)nahé

Najbohatší Francúzi: Takto si žije elita módneho & beauty priemyslu

Džob cez protekciu? Dcéra Cindy Crawford je novou tvárou parfumu Marca Jacobsa

autor: EMMA/ Broňa HOLCINGER

VideoOlajkuj emmu

 

Horoskopy

Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé

 

Prelistuj si novú EMMU

 
 

Top3

Kimlička vybral top 10 trendov tejto jari: Jeden z nich musíte mať!

S jarnou sezónou sú tu aj nové trendy zo sveta módy. Niektoré pretrvávajú z minulých sezón, niektoré sú horúce novinky....

Krajina PO... Slovenky žijúce v Paríži prezradili, ako sa zmenilo mesto po teroristických útokoch

Teroristi ovládli svet. Strachom, ktorý zmenil životy aj myslenie celého Francúzska. Bombové útoky v krajine sa dotkli...

Účesy, ktoré vás zoštíhlia: Stavte na strih vlasov, ktorý vám uberie kilá

Vďaka správnemu strihu a farbe vlasov môžete byť celkom nová žena. Na počkanie budete pôsobiť štíhlejšie, skrátite vysoké...

Šťastná za 5 minút: Toto je 11 vecí, ktoré vo vás vyvolajú príjemný pocit šťastia za okamih

Šťastie môžete nájsť v úplne obyčajných veciach bežného života. Stačí si ich poriadne vychutnať a efekt sa dostaví.

Ďalšie články
 
 
 
EXKLUZÍVNE! Topmodelka Eva Herzigová prezradila: Vďaka týmto trikom som krásna!
EMMA/ Broňa HOLCINGER