Krutá pravda o súťažiach krásy: Vieme, čo čaká víťazku Miss Universe na svetovom finále!

12. októbra 201711:00
Finalistky Miss Universe sa môžu na čo tešiť! Autor: Emil Vaško

Blíži sa deň, kedy Slovensko spozná svoju ďalšiu kráľovnú krásy. Dvanásť finalistiek sa pripravuje na veľkolepé finále, ktoré môže ich život zmeniť od základov.

>>Pozrite sa dvanásť finalistiek, ktoré bojujú o korunku krásy<<

No viete, ako to skutočne chodí na svetových súťažiach krásy?  Čo všetko je za tým a ako prípravy prebiehajú? EMME o tom porozprávala víťazka Denisa Vyšňovská, ktorá svoj titul Miss Universe Slovenskej republiky získala v roku 2015. A korunku krásy išla obhajovať na svetové finále Miss Universe v Las Vegas. „Hneď po prílete nás čakali húfy kameramanov a fotografov, ktorí  ako supy striehli na finalistky svetovej súťaže. Už v prvom momente bolo vidieť, ktoré krajiny sú pre Ameriku tie najzaujímavejšie a okolo nich sa točil každý novinár a fotoreportér. Môžete len hádať, o ktoré krajiny išlo a asi tušíte, že malé a neznáme Slovensko medzi nimi nebolo,“ spomína Denisa na svetové finále, kde cestovala v decembri 2015. 

Voľno? Na to zabudnite

Počas pobytu dievčatá čakal nabitý program. „Prehliadky, fotenia a predstavovačky, každý deň sme mali do minúty naplánovaný. Nebojte sa, objavili sa tam aj chvíľky voľna, ktoré sme trávili na izbe alebo vo fitku. No, ak sa mi v rozpise objavilo pár hodín voľna, neveštilo to nič dobré. Ani pre mňa, ani pre Slovensko. Lebo čím viac som sa ja, ako zástupkyňa Slovak Republic objavovala na akciách, tým lepšie. Pokiaľ ste v rozpise neboli, rovno ste mohli  zabudnúť na umiestnenie sa vo finálovej 15. Tieto miesta obsadzovali iba latinské a americké dievčatá, vždy sa tam objavovala víťazka MISS UNIVERSE 2015 Pia Wurtzbach a nesmela chábať Francúzska či Belgičanka. A dôvod?  Spomeňte si čo, sa stalo v roku 2015 vo Francúzsku a Belgicku,“ hovorí Denisa.

Foto: Instagram.com/denisa.vysnovska

Čítajte viac:

Hlasujte za novú MISS EMMA 2017 a vyhrajte super ceny!

Umelé prsia, umelé zadky, umelé všetko

Ona sama patrí k dievčatám, ktoré vyznávajú prirodzenú krásu. Na tele ani na tvári nemá žiadne zásahy chirurga, nenosí umelé mihalnice ani gélové nechty. A medzi finalistkami na svetovej súťaži krásy bola jednou z mála dievčat, ktoré neprešli vylepšeniami. ,,Umelé mihalnice či nechty a nadpojené nechty mali takmer všetky dievčatá. Rovnako ako silikónové prsia, vylepšené nosy a pery. A čo ma dostalo najviac, bol zúžený pás finalistky Ruska, ktorá mala niekoľko rebier vyoperovaných, len aby mala čo najužší driek. A silikónové výplne v zadkoch a la Nicki Minaj? Tie mali skoro všetky krásky z južnej Ameriky,“ vysvetľuje krásna rodáčka z Prievidze. 

Vizáž od profíka? Len pre vyvolené 

Keďže  dievčatám na každom kroku robili spoločnosť kamery aj fotografi, bolo veľmi dôležité vyzerať tip top za každých okolností. Všetky sa preto líčili aj česali samy a len pred finálovým večerom si ich vzali do parády profesionáli. Vizážisti a kaderníci. „Háčik bol v tom, že ich bolo iba dvadsať, desiati mali na starosti mejkap, desiati vlasový styling. Lenže dievčat vo finále bolo skoro sto, takže mne sa stalo, že do začiatku finále zostávalo len pätnásť minút a ja som stále nemala na tvári ani štipku mejkapu a nebola som ani učesaná. Zbytočne som sa domáhala toho, že potrebujem, aby ma upravili, bol tam zoznam, kto pôjde prvý. A aj keď som čakala v rade, predbehli ma  dievčatá z Latinskej Ameriky, finalistka z USA či Ruska. So slzami v očiach som sa postavila pred zrkadlo a nalíčila som sa sama. Lenže pri takejto súťaži musíte byť za divu, potrebujete naozaj dokonalý mejkap a ja som vyzerala, akoby som si len s kamoškami odskočila na kávu. Profesionálny mejkap je totiž úplne iný ako ten, ktorý som si v tom strese a narýchlo musela urobiť ja. Jediné, čo mi stihli pred priamym prenosom urobiť, bolo učesať mi vlasy a aj to som trpko oľutovala. Pôvodne som chcela veľké vlny v štýle beach wawes a namiesto toho som mala na hlavne nemoderné malé kučierky, ktoré mi vlasy skrátili po polovicu. Moje vlasy boli jedna veľká katastrofa.“ 

Plač a slzy k tomu patria 

Keď počas priameho prenosu  vyhlásili finálovú pätnástku, v zákulisí bolo počuť plač. Pretože 85 dievčat nepostúpilo do ďalšieho kola a medzi nimi bola aj zástupkyňa Slovenska. „Pre niektoré dievčatá bol postup v súťaži dôležitý, túžili po tomto dni celý život a nevedeli to rozdýchať. Dokonca ich tam utišovali naše supervízorky,  ktoré sa počas pobytu o nás starali. Aj mne to bolo trošku ľúto, no veľmi som sa tešila domov a na rodinu. Predsa len, v Amerike som strávila takmer mesiac,“ spomína Denisa, ktorá si napriek všetkému svetové finále vychutnala. A dodnes je vďačná súťaži aj organizátorke Miss Universe Silvii Lakatošovej, že mala šancu zažiť si na vlastnej koži. Lebo aj keď sú svetové finále krásy plné klebiet a závisti, ide o skúsenosť, na ktorú sa nezabúda. 

Viac fotografií z finále Miss Universe a Denisy Vyšňovskej nájdete v našej galérii.

Čítajte viac:

Hlasujte za novú MISS EMMA 2017 a vyhrajte super ceny!

Toto sú finalistky Miss Universe: Neuveríte, ako vyzerajú v bežnom živote a čo na seba "bonzli"

FOTO VNÚTRI Pozrite sa, čo finalistky súťaže krásy Miss Universe nafotili! Ktorá si odnesie korunku?

FOTO VNÚTRI Slovenské krásky bez make-upu, spoznali by ste ich?

Aká matka, taká Katka: Pozrite sa, aká je dcérka SiIvie Lakatošovej rozkošná!

autor: EMMA

VideoOlajkuj emmu

 

Horoskopy

Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé

 

Prelistuj si novú EMMU

 
 

Top3

Kim Kardashian a jej vlasové premeny: Takto veselo strieda nie len farby, ale aj strih!

Americká celebritná hviezda, Kim Kardashian, je svojská v mnohých pohľadoch. Štýlová, kontroverzná kráska, ktorá dokonca...

Raj pre ženy naozaj existuje a EMMA vás ním prevedie: Poďte sa s nami na to pozrieť!

EMMA sa bola pozrieť na veľtrh kozmetiky v Inchebe a nazvali sme to Raj pre ženy! Presvedčte sa sami a pozrite si video.

Daruje si rozkoš, o akej sa vám ani nesnívalo! Stačí toto jednoduché pravidlo a budete v raji

Dosiahnutie orgazmu pri každom sexe je pre mnohé ženy len tajným snom. My vám však poradíme, ako zo sna urobíte každodennú...

Kate Middleton taká krásna ešte nebola, celá žiari šťastím. Pozrite sa, čo nám ukázala!

Kráľovská rodinka 4. septembra prezradila svetu neočakávanú novinku, čakajú ďalší prírastok. Kate a William sa na dieťa...

Ďalšie články
 
 
 
Krutá pravda o súťažiach krásy: Vieme, čo čaká víťazku Miss Universe na svetovom finále!
EMMA