Účesy, ktoré vás zoštíhlia: Stavte na strih vlasov, ktorý vám uberie kilá

16. apríla 201706:00
Pomocou strihu, farby a stylingu si vieme v mnohom pomôcť. Autor: L’Oréal

Vďaka správnemu strihu a farbe vlasov môžete byť celkom nová žena. Na počkanie budete pôsobiť štíhlejšie, skrátite vysoké čelo alebo zjemníte ostré črty. Len treba vedieť, ako na to, pretože univerzálny účes neexistuje.

„Pomocou strihu, farby a stylingu si vieme v mnohom pomôcť, no dobrý kaderník musí prihliadať nielen na typ tváre, ale aj lebky, farebný typ pokožky a predovšetkým by mal vedieť, čo chce zvýrazniť a čo potlačiť. Len vtedy dosiahne maximálny efekt,“ upozorňuje ambasádorka L‘Oréal Professionnel Renáta Márová.

Čítajte viac:

Štýlová ofina bez ostrihania: Učešte si ju ľahko zo svojich vlasov!

Celebritné inšpirácie: Ako skrotiť ofinu na niekoľko spôsobov

Strih je základ

Pri bucľatejšej alebo okrúhlej tvári je ideálny účes z dlhších vlasov, no nie je to pravidlo. „Odporúčam voliť dĺžku maximálne po kľúčne kosti. Je to vždy hra o centimetre a strih musí byť urobený na mieru. Skvelú službu vám môže urobiť prerastená ofina do polky nosa, ktorá sa po stranách zľahka predlžuje.

Ak zvolíte strih po bradu, čiže bob, okrúhlosť tváre môžete zvýrazniť. Ani to však nie je pravidlo, pretože aj tu sa dá čarovať správnym stylingom a prestrihávaním. Rovnako nie je pravidlo, že ženy s okrúhlejšou tvárou nemôžu nosiť krátke účesy. Práve naopak, ak má dáma krásne oči a súmerné črty, strapatý krátky účes jej dodá šmrnc a mäkkosť,“ vymenúva odborníčka.

Štruktúra

Ak chcete svoju tvár opticky zúžiť, zabudnite na rovnomerné pevné kučery, glamour vlny aj dozadu uhladený wet look. Oveľa lepšie urobíte, ak stavíte na voľné padajúce účesy, strapatý „messy“ štýl alebo ležérne beach waves, ktoré vám dodajú sexepíl a neupozornia na vaše nedostatky. Ak nosíte vlasy zopnuté, nechajte si v okolí tváre voľne spustené pramienky alebo stavte na dobre tvarovanú ofinu.

Čítajte viac:

Vyskúšajte bláznivý trik s ponožkami: Získate bohaté vlny na počkanie!

Správna cesta

Nielen štruktúra, aj spôsob, ako si učešete cestičku vo vlasoch, je dôležitý. „Pri okrúhlej tvári voľte cestičku na stred, tá tvár opticky predĺži. Čím viac nabok si ju učešete, tým viac priestoru otvoríte a črty opticky rozšírite. Ak vás trápi pri okrúhlej tvári aj nižšie čelo, nadvihnete ho pomocou hustej ofiny.“

Hra svetla a tieňa

Kontúrovanie je silná zbraň nielen pre vizážistov, ale poznajú ho aj kaderníci. Táto technika využíva silu svetelných efektov, ktoré dokážu nádherne zjemniť črty a opticky korigovať tvár. „Pomocou hry svetla a tieňa sa opticky predlžuje tvár a vlasy sa krásne rozžiaria. Ide o precízne modelovanie tváre pomocou zosvetľovania alebo stmavovania vybraných prameňov rôznymi odtieňmi,“ vysvetľuje profesionálna odborníčka.

Čítajte viac:

Šliapli poriadne vedľa: Tieto účesy neskúšajte, zostarnete o niekoľko rokov!

Celebrity vedia, ako na to

Dôkazom, že nielen dlhé vlasy sú riešením pre dámy s okrúhlou tvárou, je herečka Ginnifer Goodvin.

Typu žien, ako je táto sympatická brunetka, pristanú nielen ležérne vlny a bob, ale aj extrémne krátky prestrihaný účes.

Aj Cameron Diaz volí rafinované, no jednoduché účesy, ktoré efektne jej tvár korigujú. Preferuje spustené pramene okolo tváre.

Éterická Michelle Williams je dôkazom, že ak chce žena pôsobiť nežne, nepotrebuje dlhé vlasy. Svoju okrúhlu tvár nosí orámovanú kratučkým strihom, ktorý sa dá upraviť na viacero spôsobov.

Christina Ricci svojimi účesmi koriguje nielen okrúhlu tvár, ale aj vysoké čelo. Obľubuje ofinu, ktorá je po bokoch postupne zostrihaná a tak opticky zužuje tvár. Skvelým riešením je aj dlhšia ofina.

Čítajte viac:

FOTO vnútri: WOW, krajšia ako nikdy predtým! Barbora Švidraňová podstúpila obrovskú premenu

DIY BALAYAGE za pár drobných: Rozžiarte svoju tvár zosvetlenými prameňmi

Privítajte jar vo veľkom štýle: Vyjdite si do ulíc ako kvetinová víla!

Tiffani Thiessen tiež vie, že jej okrúhla tvár a výrazná sánka si žiadajú špeciálny účes. Aj preto nosí vlasy bohato prestrihané.

Ideálny účes na optické zoštíhlenie tváre? Ak máte kvalitné vlasy, rozhodne stavte na strih podľa Jennifer Aniston, ktorá dobre vie, čo jej pristane.

Čítajte viac:

Trendy LOB si pýta vlny: Manuál, ako si ich vykúzlite za pár minút

VIDEOnávod: Aj ty miluješ účesový hit LOB? Ostrihaj si ho sama!

Ktorá farba vlasov bude HITOM roku 2017? Jednoznačne BLORANGE!

autor: EMMA/ Jana GOMBOŠOVÁ

VideoOlajkuj emmu

 

Horoskopy

Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé

 

Prelistuj si novú EMMU

 
 

Top3

Šťastná za 5 minút: Toto je 11 vecí, ktoré vo vás vyvolajú príjemný pocit šťastia za okamih

Šťastie môžete nájsť v úplne obyčajných veciach bežného života. Stačí si ich poriadne vychutnať a efekt sa dostaví.

Hovoríte po hollywoodsky? Prekladový slovník celebritných výrazov

Vedeli ste, že celebrity používajú špeciálny jazyk, ktorým chcú zapôsobiť? Ale to by nebola EMMA, keby ho nedokázala rozlúštiť!...

Riaditeľka luxusného hotela nám prezradila pikošky o svojej práci: Neuveríte, čo všetko robí!

Je jednou z najpracovitejšíc hľudí, akých sme kedy stretli. Možno aj preto sa Grand Hotel Kempinski High Tatras stal pod...

Rodina vs kariéra? Manažérka Jana Prágerová tvrdí, že recept na dokonalé zosúladenie nemá

Každá pracujúca žena dnes má dilemu - ako zvládnuť prácu s rodinným životom tak, aby to fungovalo na obidvoch frontoch?...

Ďalšie články
 
 
 
Účesy, ktoré vás zoštíhlia: Stavte na strih vlasov, ktorý vám uberie kilá
EMMA/ Jana GOMBOŠOVÁ