Skutočný príbeh: Z druhej prvá: Milenky ženatých mužov nie sú vždy vypočítavé mrchy, ja som iná

09. decembra 201700:00
Všetky milenky ženatých chlapov nie sú len chladné vypočítavé beštie Autor: shutterstock

Môj príbeh je o pravej láske a tiež o tom, ako mi vadia tie trápne odkazy na Facebooku, ktoré zúfalé manželky posielajú milenkám svojich mužov. Drsné? Možno, ale každá minca má dve strany.

Tomáša som poznala z rozprávania mojej kamarátky, ale keďže bol ženatý, pre mňa bol pasé. Ja totiž neleziem nikomu do kapusty a vôbec ma nezaujímal nejaký Tomáš, ktorý je, ako tvrdila kamoška, nešťastný. Veď načo zostáva so ženou, s ktorou je nešťastný? Nechápem ani nechcem. „Dvadsiateho tretieho októbra si nerob žiadne plány, moja, ideme na jednu super akciu. A bude tam aj Tomáš,“ prišla mi povedať moja kamoška Jana. Aha, ten nešťastný ženáč, pomyslela som si v duchu a viac som to neriešila. No ako mame na plný úväzok mi malé rozptýlenie nezaškodí a navyše ten víkend bude môj syn u starých rodičov. Tak som len prikývla, že teda pôjdem, a Jana sa tešila ako malé dieťa. V ten piatok sme vymýšľali, čo si oblečieme, ako sa učešeme a nalíčime. Ja som si dala čierne šaty, na pery červený rúž a s mojou divokou kamoškou sme sa vybrali na akciu. Keď som ho pri príchode zbadala, to, čo som zacítila, sa inak ako láska na prvý pohľad nedá ani nazvať. Naše zoznámenie prebehlo veľmi čudne, zjavne aj on zacítil niečo zvláštne, videla som to na jeho výraze. Pri stole si ku mne prisadol, lenže ja som sa s ním nechcela rozprávať. Ale ten jeho úsmev a hlas… „Nie to nemôžem, je ženatý, nech je akokoľvek nešťastný, kašli na neho, ty taká nie si,“ hovorilo mi moje druhé ja. Ale príťažlivosť medzi nami bola silnejšia, pretancovali sme celú noc, boli sme ako jedno telo, jedna duša, cítila som sa úžasne.

„Toto je ten divný pocit, o ktorom všetci hovoria?“ prebleslo mi hlavou. Po pár dňoch mi napísal, navrhoval stretnutie, ale vždy som odmietla. Nakoniec sme sa stretli po mesiaci na pracovnom pohovore. Ja som vtedy pracovala v banke, no potrebovala som zmenu, pretože tá práca ma vôbec nebavila, on vo firme hľadal obchodného manažéra. Lenže z pracovného pohovoru sa stal úžasný súkromný rozhovor a zistili sme, že chceme viac ako len pracovný vzťah. Zatiaľ to len necháme voľne plynúť a uvidíme, čo prinesie čas. Čože? Ja mám byť jeho milenkou? Byť tá druhá? Až takto chcem klesnúť? Stojí mi to vôbec za to? A čo keď sa so mnou pobaví prestanem ho priťahovať a potom ma odkopne?

Čítajte viac: 

Skutočný príbeh Aleny: Veštbám som podriadila celý svoj život!

Chlapi chcú viac 

Tak takéto otázky mi vírili hlavou a nenachádzala som na ne žiadne odpovede. V duchu som si povedala, že nebudem na neho tlačiť. Ale Tomáš mi po pár dňoch oznámil, že je koniec. Nie so mnou, ja som vraj totiž pre neho tá, do ktorej sa skutočne, nefalšovane a úprimne zamiloval. Tá, ktorá nebude len milenka a tá druhá. Ja som mala byť TÁ, s ktorou chce žiť. Lenže osud vždy zamieša karty tak, ako to my nechceme. A keď mu v januári vtedy ešte manželka oznámila, že je tehotná, na chvíľu sa mi zrútil celý svet. Viem, že dieťa splodil v čase, keď sme sa my dvaja ešte len spoznávali a nič medzi nami nebolo, ale prečo to chlapi robia? Že keď svoju ženu nemilujú, ich vzťah je o ničom, svoj život s tou ženou nežijú, ale len zo dňa na deň prežívajú, tak prečo s ňou, dopekla, vôbec spávajú? A prečo pri nej zostávajú? Tu sa dostanem k tomu, o čom som na začiatku písala, prečo mi lezú tie manželky na nervy. Muži sú vo svojej podstate citliví a dosť ovplyvniteľní a ženy to dobre vedia. A tak na nich vo veľkom použijú tie choré zbrane, ktorými ich tlačia k stene. A keď muž urobí rozhodnutie, lebo už nevládze, nechce byť s dotyčnou ženou a túži byť šťastný, tak vždy zostane ako najväčší gauner, ktorý opustil ženu s deťmi alebo, nebodaj, tehotnú manželku. Lenže svadba, spoločné bývanie a deti vám, milé manželky, nezabezpečia to, že chlap s vami ostane. O to viac, keď vám navyše niekoľkokrát povie – ukončime to, nemá to význam, a vy len tlačíte a presviedčate. Takýto muž skôr či neskôr odíde a vtedy mu je jedno, či ste manželia, či máte spoločné bývanie, šetrenie v banke a, nebodaj, dieťa, alebo len dieťa čakáte.

Nie, vôbec ich neobhajujem, ale vždy je chyba na dvoch stranách. Aj ak muž vie, že ženu nemiluje, a vie to hneď na začiatku, aj keď sa nechá obalamutiť rečami, že spoločné bývanie to zmení, svadba to zmení, dieťa to zmení. Nie, nezmení a potom nemá zmysel v takom vzťahu zotrvávať, lebo ak spolu zostanú, ublíži sebe aj jej. Najmä keď jej po pár rokoch spoločného života povie – a dosť, chcem sa rozviesť! Milí muži, nesnažte sa splodiť dieťa so ženou, ktorú nemilujete, nenechajte sa manipulovať a keď cítite, že ju už neľúbite, odíďte alebo si s ňou radšej nič nezačínajte. A vy, milé manželky, netlačte mužov do spoločného bývania, svadby a detí, lebo cítite, že vás nemiluje a chcete si ho „udržať“. Lebo toto my ženy vieme vycítiť, všakže? Pretože potom vyplakávate na Facebooku, že vy sa staráte o domácnosť, deti, rodinný kozub a on, odporný pokrytec, vás podvádza. No muž svoju ženu nepodvádza len vtedy, keď ju nemiluje, ale aj vtedy, keď tá jeho dá na prvé miesto deti a domácnosť. A muž ide bokom, veď čo potrebuje? Má navarené, upratané, o deti je postarané, tak čo ešte chce? No predstavte si, že chce viac. Chce lásku, chce sex, chce byť pre ňu stredobodom pozornosti.

Čítajte viac: 

Skutočný príbeh: Podviedla som muža, ktorého milujem

Skutočný príbeh: Milujem sex s neznámymi mužmi!

Ukradnutý manžel?

Bohužiaľ, nie každý chlap je ako môj Tomáš. Aj on spravil niekoľko chýb, ale poučil sa z nich a keď zistil, že sa už nemôže donekonečna nechať manipulovať, odišiel. Odišiel sám, bez toho, aby som na neho tlačila. Odišiel preto, lebo to tak cítil, lebo chcel byť šťastný. Bolo to v prvom rade jeho rozhodnutie, nie moje, aj keď ja som podľa „mudrlantov“ ukradla chudinke žene muža a dieťaťu otca. Ale keby to on sám nechcel, mohla by som sa aj na hlavu postaviť a ostal by tam, kde bol dovtedy, kým sme sa spoznali. Sám mi to takto povedal. Osem a pol roka som bola sama, čakala som na lásku, čakala som na neho a aj keď bol ženatý a pomaly po dvoch mesiacoch sa dozvedel, že bude otec, nikdy nebudem ľutovať, že som s ním. A že práve on je môj manžel, lebo je to ten najlepší muž na svete. A nezaslúžime si, aby nás druhí odcudzovali len preto, že sme sa do seba zamilovali. Či sa nebojím, že mi urobí to isté? Nie, nebojím, lebo ho milujem celým srdcom a dušou, on miluje mňa a napriek tomu, že mám dieťa z prvého vzťahu, môj syn nie je to jediné, čo ma zaujíma. Áno, ľúbim ho, starám sa o neho, moje dieťa je celý môj život, ale tým je pre mňa aj môj manžel. Láska k synovi je iná ako láska k mužovi, obaja sú u mňa na prvom mieste. Som mama, ale som už aj manželka, všetko je v rovnováhe, a preto viem, že nebudem musieť písať odkaz na Facebook nejakej milenke môjho muža, lebo okrem toho, že má upratané, navarené, má aj to, čo mu predtým chýbalo – lásku a pozornosť od svojej ženy.

Nepotrebovala som na neho tlačiť, manipulovať ho, robiť mu scény, prosiť ho, aby so mnou ostal alebo aby si so mnou začal, jednoducho som nechala, nech sa rozhodne sám. A hoci sa všade píše, že muž má pomáhať s domácimi prácami, má, ale len, ak to sám chce a nie v štýle – najskôr povysávaj celý byt a potom môžeš ísť s kamarátmi na futbal. Takto vám raz-dva „ujde“ za ženou, ktorá si ten byt povysáva aj sama, nie preto, že je lenivý a nechce pomôcť, ale preto, že muž nemá rád, keď mu žena diriguje ako malému chlapcovi, čo má a čo nemá robiť. Mne manžel nemusí doma pomáhať s domácimi prácami, urobím to sama, mne pomáha inak – stará sa o malého, vodí ho na tréningy, je mu vzorom a príkladom, venuje sa mu tak, akoby bol jeho biologický otec. Pre mňa je to omnoho väčšia pomoc ako vysávanie obývačky. Takže nie, nebojím sa, že mi raz utečie k inej. Nech si neprajníci hovoria, čo chcú, som šťastná, že my dvaja sme sa našli. Aj keď som si tiež predtým hovorila, že ženatí muži sú pre mňa pasé.

Čítajte viac: 

Skutočný príbeh: Na svadobnej ceste som sa zamilovala do iného

Skutočný príbeh: Boj o zadaného muža sa nemusí vyplatiť!

 

autor: čitateľka Ingrida

VideoOlajkuj emmu

 

Horoskopy

Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé

 

Prelistuj si novú EMMU

 
 

Top3

Dámy pozor! Poznáme 9 vecí, ktoré u nás chlapi nevedia vystáť

Hoci sa tvária dosť odolne, v skutočnosti tajne naprázdno prehĺtajú, zatínajú zuby a kým ich nevidíte, prevracajú oči....

Bývalá Miss Universe Ľubka Štepánová sa zasnúbila: Prezradila nám, prečo je Martin ten pravý!

Sympatická blondínka už nejaký ten čas žiari šťastím po boku priateľa Martina Šimiaka. Teraz má na úsmev ešte o dôvod viac!...

Tabletky na dobrý pocit? Možno ani netušíte, koľko vašich kamošiek sa dopuje legálnymi drogami

O zábavu sa im starajú lieky proti bolesti či únave v rôznych kombináciách. Dostať sa spod ich vplyvu však taká zábava nie...

Simona Krainová a Dara Rolins ukázali starú spoločnú fotku: To naozaj takto vyzerali?

Simona Krainová uverejnila fotografiu, kde sú s Darou Rolins spolu v objatí, no fotka je stará možno aj 10 rokov. Pamätáte...

Ďalšie články
 
 
 
Skutočný príbeh: Z druhej prvá: Milenky ženatých mužov nie sú vždy vypočítavé mrchy, ja som iná
čitateľka Ingrida