schudni

 

Tu sú dôvody, prečo by ste sa mali vyhnúť posteľovým radovánkam s ex!

13. septembra 201720:00
Prečo si nezačínať s ex? Autor: Shutterstock

Ak na zaplátanie svojho sexuálneho celibátu "použijete" bývalého partnera, čaká vás pár príjemných minút vášne, ale možno aj sklamanie a problémy.

Viete si predstaviť, že by ste sa opäť ocitli v posteli s mužom, ktorého ste už navždy zaradili do kategórie „pre normálny vzťah nepoužiteľný,“?  Veď ak ste ste už raz zistili, že spolu nedokážete žiť, načo to skúšať opäť? Áno, znie to logicky, lenže v láske logika niekedy nefunguje. 

Moja známa Sandra je toho živým príkladom. Už pár mesiacov si totiž sexuálnu energiu dobíja s mužom s ktorým kedysi chodila. „Viem, že to nie je najšťastnejšie riešenie, ale čo mám robiť, keď na iného normálneho chlapa som doteraz nenatrafila? Akoby všetci slušní muži vymreli," hovorí pekná tridsiatnička, ktorú k takému nápadu priviedol celkom prostý dôvod. Sexuálna abstinencia. „S Mirom sme sa rozišli pred rokom, ale stále  sme spolu dobre vychádzali. Dva roky spoločného života sa predsa len tak nedajú vymazať zo života. Ale to, že sa s ním budem potom stretávať iba kvôli sexu, som si neplánovala," vysvetľuje Sandra a tvrdí, že za všetko môže obyčajná náhoda. „Stretli sme sa v jednom bare, do ktorého sme chodievali ešte spoločne a pri spomienkach na staré časy sme stiahli dve fľaše vína. Ja vlastne  ani neviem, ako sa v noci Miro ocitol u mňa doma. Cítila som sa pri ňom bezpečne, nakoniec, poznáme sa dobre, a tak sme skončili spolu v posteli. Myslím, že obaja sme si to celkom užili,  nemuseli sme sa na nič hrať ani sa pretvarovať. Ale ráno sme v tom obaja mali jasno. Vedeli sme, že sa k sebe nechceme vrátiť a že tá noc bola len a len o sexe. V tom sme si predsa vždy rozumeli." Z ich prvého náhodného rande sa vykľulo druhé, potom tretie, až nakoniec obidvaja zistili, že takéto občasné posteľové stretnutia im vlastne vyhovujú. 

Foto: Shutterstock

Čítajte viac:

Vzťah je vždy o dvoch ľuďoch: Milovať dvoch mužov je proti pravidlám a tu je dôvod prečo!

Je to návykové

Podľa psychologičky Marty Aibekovej stretnutia bývalých partnerov, v ktorých ide iba o sex, nebývajú  príliš častým javom. Zrejme aj preto, že veľa rozídených dvojích obvykle nekončí v priateľskom vzťahu. „Ak sa však rozišli pre malichernosti či pre vlastnú osobnú nezrelosť, ale v sexe im to spolu fungovalo, stáva sa, že toto porozumenie načas môže obnoviť ich partnerstvo. Zvyčajne  sú to len krátkodobé úlety k svojmu ex ako spomienka na pekný a vášnivý vzťah, prípadne ako potvrdenie vlastnej príťažlivosti," myslí si psychologička. „Je tu však riziko, že z takýchto úletov sa môže stať návykovosť, akási forma drogy, ktorej sa partneri nedokážu vzdať aj keď vedia, že ich normálny vzťah by v iných sférach partnerského života nefungoval." Ani Sandra nepočíta s tým, že by sa so svojím bývalým opäť dali dokopy. „V mnohých zásadných veciach sme si nerozumeli, každý z nás chce od života niečo iné, takže by to nemalo zmysel. Asi to znie čudne, ale mne neprekáža, že spolu iba spávame. Nie som typ ženy, ktorá príde do baru, zbalí prvého chlapa, čo jej zaplatí drink a ide si s ním užiť. Na to som príliš konzervatívna a aféry na jednu noc neuznávam. Lenže  od rozchodu s Mirom som až na jeden kratší vzťah bola stále sama. Nemala som partnera a ani sex," priznáva s miernymi rozpakmi. Sandra je však úplne normálna mladá žena, ktorej dotyky, bozky či pohladenia od muža jednoducho chýbajú. „Viem, život nie je iba o sexe, veď ja som bez neho dokázala vydržať skoro dva roky, ale na mne sa už asi objavovali prvé abstinenčné príznaky. Mala som pocit, že mi z toho nedobrovoľného celibátu začne šibať a vlastne mi celkom vyhovuje, že Miro mi ho pomáha plátať. Niekedy zavolám ja jemu, potom on mne a nechceme od seba nič viac, len trošku nehy." 

Bezpečnejšie ako jednorázová aféra

Prirodzene, takého stretnutia erotického charakteru medzi expartnermi môžu mať aj svoje výhody. Dvojica sa na nič nehrá a má pred sebou  jediný cieľ. Pomilovať sa a dosť. Postláčať tie správne gombíky na vlastnom tele, uspokojiť svoje túžby a ísť si po svojom. „Sex so známou osobou je istý druh istoty. Bývalí partneri sa poznajú, vedia, že je to bezpečnejšie a prirodzenejšie, ako napríklad vyhľadávanie jednorázových známostí. Lenže určite to nemôže fungovať donekonečna. Ide iba o dočasné riešenie, ktoré nikam nevedie," upozorňuje PhDr. Marta Aibeková.  „V prípade, že si jeden z dvojice nájde normálneho partnera, takéto stretnutia mu už asi nebudú po vôli, a ten druhý môže zažiť sklamanie a odmietnutie. Ani pri vzťahoch založených len na sexe sa nedá úplne vylúčiť citová väzba. Vždy totiž hrozí, že jeden partner začne od toho druhého očakávať a sľubovať si viac." 

Raz a dosť

Práve takúto skúsenosť zažila Eva, ktorej sa sex so svojím bývalým vymkol z rúk. Jej situácia je však o to zložitejšia, že so svojím exmanželom zostáva v kontakte. „Napriek všetkému, čo mi v manželstve povyvádzal, je dobrý otec a nechcem mu brániť v tom, aby sa s deťmi stretával," rozhovorí sa tridsaťriročná Eva. S manželom sa rozviedla, pretože ju niekoľkokrát podviedol a už to nebola ochotná viac tolerovať. „Keď sa z Rada vykľul sukničkár, ktorý si potrebuje dokazovať svoje sebavedomie milostnými aférami, vedela som, že to nemá zmysel. Je taký, už sa nezmení, ale ja doma plejboja nepotrebujem. Strašne ma to urážalo, a tak som požiadala o rozvod. Aj keď Rado, môj emanžel sa do toho  veľmi nehrnul. Prečo aj, veď môj domáci servis mu celkom vyhovoval," spomenie si Eva na časy spred piatich rokov, keď stála pred rozvodovým súdom.. "Rozišli sme sa ako slušní ľudia, nerobili sme si problémy, veď nás spájajú naše dve deti. Chodí si po ne mimimálne raz do týždňa a každý druhý víkend." A jedno takéto stretnutie bývalých manželov skončilo neplánovaným sexom. „Práve som prežívala ťažké obdobie, lebo môjmu otcovi zistili ťažkú chorobu a mama sa z toho psychicky zosypala. Všetko zostalo na mne, bola som strašne unavená, nešťastná a Rado si to hneď všimol. Chcel ma utešiť, tak som sa mu vyplakala na pleci. A keď ma začal hladkať a bozkávať, ani som sa nebránila. Aspoň na chvíľu sa mi uľavilo.“ 

Foto: Shutterstock

Osudová chyba?

Noc strávená  s exmanželom jej síce pomohla zabudnúť na starosti, no jej  bývalý si to vysvetlil ako šancu na nový začiatok. „Hneď na druhý deň sa k nám chcel nasťahovať a spriadal plány, že budeme zase rodina. Lenže také niečo neprichádza do úvahy,“ hovorí rázne Eva. Ešte totiž nezabudla na preplakané noci, kedy vedela, že jej manžel si užíva v inej posteli.  Nezabudla, ako na jeho košeliach cítila cudziu ženskú vôňu, ako si ju kolegovia súcitne premeriavali, lebo vedeli, že ju jej muž klame na každom kroku. „To najhoršie už prebolelo, dokonca som ho prestala nenávidieť. Ale my dvaja sa už nikdy nedáme dokopy, to viem na tisíc percent.“ O tom však musí presvedčiť aj svojho expartnera. On si totiž myslí, že keď s ním Eva bola ochotná znovu ísť do postele, stále ho má rada a dajú sa dokopy. „Posiela mi kvety, esemesky, stále mi telefonuje, zvoní pri dverách, prosíka. Skúšal na mňa slzy a vydieranie, vraj čo som to za matku, keď svojim deťom nechcem dopriať život v normálnej rodine.  Od tej noci, ktorá bola  mojím osudným omylom, sa to medzi nami pokašľalo a ja teraz neviem, čo s tým,“ pokračuje Eva, ktorá exmanželova  neodbytnosť začína poriadne obťažovať.  „Ak sa neumúdri a nepochopí, že sa k nemu vrátiť nechcem, asi to budem musieť riešiť na súde. Ale to je naozaj posledné riešenie, predsa len, je to otec mojich detí,“ dodáva s nešťastným povzdychom. 

Najlepšia cesta k samote

Aj odborníci na vzťahy upozorňujú, že ak sa bývalí partneri rozišli v dobrom, mali by sa mať na pozore. Môžu si telefonovať, stretávať sa, občas si vymeniť nejaké to obajtie alebo priateľskú pusu na líce, no posteľové zblíženie by malo byť tabu. Sex s ex sa totiž dá prirovnať k nevinnému poháriku vína po dlhoročnej abstinencii. Môže byť pekný, príjemný, dokonca v duchu hesla, že zakázané ovocie najlepšie chutí, aj náruživejší než kedykoľvek predtým. Skúsení abstinenti však vedia, že ten pohárik môže byť začiatok konca, že tých pár minút rozkoše nestojí za všetky problémy, ktoré môže spustiť. A čo expartneri? „Možno si  uvedomujú, že takýto sex je iba akousi ilúziou krátkodobej istoty a spomienkou na minulosť, lenže tá chvíľka vášne môže byť príliš veľkým lákadlom, ktorému nedokážu odolať," hovorí psychologička a myslí si, že takýto návrat do náručia svojho bývalého je najlepšia cesta, ako zostať sám. Lebo toho, kto sa stále neodstrihol od svojej minulosti, si nová láska len tak ľahko nenájde. 

Čítajte viac:

Sex? Radšej knihu! Aj u vás vyprchala všetka vášeň?

Takto NIE! 6 vecí, ktorými ženám muži kazia pôžitok zo sexu!

10 otázok o orgazme, na ktoré sa neodvážite opýtať: EMMA to spravila za vás, zistila to u odborníkov

Prvá pomoc: Čo robiť, ak ste TO robili bez ochrany?

autor: deniss

VideoOlajkuj emmu

 

Horoskopy

Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé

 

Prelistuj si novú EMMU

 
 

Top3

SEXI a drsné zábery, ktoré vás dostanú: TOTO by ste na Silviu Kucherenko netipovali!

Silvia Kucherenko patrí medzi naše najkontroverznejšie celebrity a dennodenne sa objavuje v našich bulvárnych časopisoch,...

Celebrity odhalili nový kozmetický zázrak: aká je ich tajná zbraň?

Odborníci v oblasti kozmetiky a dermatológie si nevedia vynachváliť kombináciu rôznych pleťových masiek. A vyzerá...

Vinczeovci sú v tom až po uši: Zaláskovaným vyznaniam sa nebránia ani po svadbe!

Šťastný spoločný život Adely a Viktora Vinczeovcov sa začal formovať na svadbe Sajfu a Veroniky Ostrihoňovej v septembri...

FOTO Nahota, prsia a dokonca aj... Toto všetko predviedli modelky na New York Fashion Week!

Takéto šaty ste teda ešte nevideli! Túto kolekciu predviedla módna návrhárka na New York Fashon Week. Pozrite sa, čo všekto...

Ďalšie články
 
 
 
Tu sú dôvody, prečo by ste sa mali vyhnúť posteľovým radovánkam s ex!
deniss