Cestovateľky radia: Toto si nezabudnite pribaliť na dovolenku

17. júla 201700:00
Zdroj: Daylong. Autor: PR článok

Leto je už v plnom prúde a mnohí už spisujeme zoznamy, čo všetko si zbaliť na cestu. Porozprávali sme sa so skúsenými cestovateľkami o tom, čo by nemalo chýbať v ruksaku žiadnej akciechtivej žienke i matke a chceli sme vedieť aj to, či sem-tam vytiahnu rúž.

Kokosový olej a kórejská kozmetika

Marta Rajková po výstupe do Everest Base Campu zamierila do Kazachstanu, aby si pozrela štart rakety Sojuz 2.1a Progress a na vlastnej koži okúsila inovatívne hlavné mesto Astana.

S priateľom Martinom sa túlajú po naozaj exotických a náročných destináciách, no na kokosový olej nedá atraktívna cestovateľka dopustiť. „Používam ho večer pred spaním, aby som cez deň nemala mastnú tvár. Je skvelý ako náhrada krému, najmä pre suchú pokožku, akú mám ja.“ 

Aj keď by ste to pri dobrodružnej amazonke nečakali, krém na tvár a ruky musí byť. „V horskom prostredí je dobrý aj mastnejší krém. Ale ak idem do teplých krajov, tak si radšej odčerpám z môjho obľúbeného kórejského krému. Kórejská kozmetika je fakt super!“ prezradila nám svoje tajné tipy cestovateľka z dua Travelistan.sk.

Kniha a opaľovací krém

Krásna moderátorka Diana Hágerová so svojim priateľom Romanom Juraškom nevynechá ani jedinú voľnú chvíľu v nabitom programe, aby nevymysleli spontánny výlet či dovolenku.

„Vždy musím mať knihu. Často sa stáva, že si beriem tých kníh toľko, že mi zaberajú najväčšiu časť batožiny,“ hovorí Diana pre ktorú je najväčší relax.

Opaľovacie prípravky voľakedy vraj vôbec neriešila. „Odkedy poznám Romana, je to inak. On mi urobil na začiatku nášho zoznámenia takú "osvetu" čo sa týka slnka. Je neuveriteľne uvedomelý vo veľa veciach, a to mám na ňom veľmi rada,“ hovorí budúca mamička.

Moderátorku navyše trápi už niekoľko rokov pomerne ťažká alergia na slnko. Tento rok testuje špeciálnu radu Daylong Sensitive, ktorá je určená práve na túto problematiku. „Zatiaľ musím zaklopať, ale alergia sa mi takmer úplne vyhýba,“ hovorí spokojná Diana.

Dve kreditné a jedna debetná karta

Hanka má za sebou štyri mesiace strávené cestou okolo sveta cesta. Len pred nedávnom sa vrátila z Osla a už objavuje slnečné Azory. V príprave na cesty je pragmatická. Odporúča zobrať si so sebou jednu debetnú a kreditnú kartu a ešte jednu nefunkčnú.

„Zvyknem mať so sebou aj jednu falošnú, resp. neplatnú kartu. Ak by ma niekto prepadol, mám pripravenú záložnú peňaženku, ktorú zlodejovi nechám s falošnou kartou a pár eurami“ vysvetľuje Hanka trik, ktorý vymysleli spolu s priateľom. S Jozefom tvoria cestovateľský pár a inšpirovať sa nimi môžete na www.cestujemespolu.com.

Detská plienka a aftersun

„Kvalitný aftersun je potrebný u detí viac než u dospelých,“ hovorí Marika, mamina dvoch chlapcov, s ktorými objavujú exotické kúty sveta. „Majú omnoho jemnejšiu pokožku. Takže vždy keď vyjdú zo sprchy po pláži, natriem ich aftersun krémom. O opaľovacích krémoch ani nehovorím. Žiaden rodič by nemal dopustiť, aby sa jeho dieťa spálilo.“

Marikine deti, ktorých roztomilé fotky z nevšedných dovoleniek si môžete pozrieť na rodinnom blogu www.cestujsdetmi.sk, sa teda vôbec neopaľujú. Buď šantia vo vode alebo sú pod slnečníkom prikryté bavlnenou plienkou.

A čo ak zatúžite byť krásna?

Mamina dvoch detí si bráva štandardne ceruzku na oči a maskaru. „Keď viem, že sa budeme fotiť na blog, tak aby som niekoho neodstrašila,“ smeje sa krásna cestovateľka. 

S dekoratívnou kozmetikou to nepreháňajú ani ďalšie dámy. Známa moderátorka síce nedá dopustiť na svoju taštičku s krémami, ale na okrášlenie používa na cestách maximálne riasenku. 

Marta si raz kúpila v Bangkoku rúž, ale odvtedy ho už na cesty neberie. „Bol to môj úplne prvý rúž vôbec. Po asi pol roku cestovania som sa totiž v dôsledku neustáleho cestovania, únavy, presúvania sa, cítila akási menej pekná a neatraktívna a myslela som si, že mi v tom pomôže práve červený rúž,“ zdôverila sa nám blogerka.

Mužský pohľad

Skúsený sprievodca Martin Navrátil nám ale potvrdil, že každá žena chce byť na dovolenke občas „za peknú“. „Tieto veci nosí so sebou drvivá väčšina báb, ale niektoré to zatajujú. Úspešne. Nepoznám babu, ktorá by sa nechcela po dlhom cestovaní urobiť krajšou pre daný moment.“
Veď, napokon, jeden rúž a maskara v cestovnej batožine veľa vody nenamúti. 

autor: PR článok

Video

 
Olajkuj emmu

 

Horoskopy

Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé

 

Prelistuj si novú EMMU

 
 

Top3

Túto ženu Dara obdivuje: Prečo práve tanečnicu a choreografku Nikol? A čo je to dievča zač?

Dara Rolins chcela, aby sme o nej v EMME napísali. Nikol je totiž žena, ktorá speváčku inšpiruje.

Speváčka Dara Rolins priznáva: Viem sa zrútiť aj niekoľkokrát za deň!

„Zažila som toho dosť. Bola som podvedená aj zrútená. Mala som vážnu autonehodu, stratila som blízkych ľudí. No keď si žena...

Lukáš Kimlička radí: Toto je 10 módnych kúskov, ktoré robia leto

Bez štýlových doplnkov a trendových kúskov sa toto leto nezaobídete. My vieme, ktoré to sú!

FOTO: Toto je nová fashion elita! Kolekcie známych značiek milujú aj malí fashionisti

Deti ako hlavní protagonisti módnych šou? Prečo nie! Kvalitná móda už dávno nie je len výhradou miliónových mamičiek....

Ďalšie články
 
 
 
Cestovateľky radia: Toto si nezabudnite pribaliť na dovolenku
PR článok