schudni

 

Čo majú spoločné herci Zuzana Fialová a Tomáš Maštalír ? Najnovšie tri deti!

06. augusta 201718:30
Hviezdia spolu v novom slovenskom filme. Autor: Branislav Šimončík

A že to medzi nimi nenormálne iskrí... Poznajú sa vyše dvadsať rokov. V divadle už spolu odohrali kopu predstavení, pred kamerou si zahrali milencov aj kolegov a najnovšie sú z nich manželia v novom slovenskom filme Čiara.

Tomáš je šéfom pašeráckej skupiny, ktorá na východnom Slovensku prevádza ľudí, ona hrá mamu ich troch dcér a ženu, s ktorou mu to aj po dlhoročnom manželstve klape.

„My sa tam večne dotýkame, bozkávame, objímame,“ smeje sa Zuzana, ktorá tvrdí, že sex je vážna vec. Ale vážne určite nebolo fotenie pre EMMU. Zabávali sa, aj keď im pod nohami svišťali horiace dymovnice, no pred objektívom sa dokázali tváriť seriózne aj zamilovane. Zahrali to dokonale. Veď sú profíci z Národného.

Čítajte viac:

Ivana Surovcová balí kufre: Čoho sa ochotne vzdala po svadbe a ako sa cíti v manželstve?

Táto šokujúca premena vám vyrazí dych: Z krásnej Lucie Sládečkovej sa stal chlap!

Ste kolegovia a kamaráti už od vysokej školy, takže o sebe viete naozaj dosť. Existuje vôbec niečo, čo vás na tom druhom pri nakrúcaní neskutočne prekvapilo?

Zuzana: Pri každom nakrúcaní aj pri každom skúšaní v divadle máme inú rolu a Tomáš má veľký dar, že všetky tie postavy vždy dokáže zahrať inak. V Čiare ma prekvapilo, že sa zrazu dokázal správať ako otec a bol autorita aj bez toho, aby tlačil na pílu. Išlo mu to úplne prirodzene. Zároveň bol láskavý a tuším to bol prvý takýto charakter, ktorý ako herec dostal.
Tomáš: Mňa prekvapilo, že sme zrazu mali tri deti. Z ničoho nič. Človek sa len zobudí a je trojnásobný otec. A tú najstaršiu vydávame. Ale každý film, každé predstavenie je iný príbeh a hoci sa poznáme naozaj dlho, určite nie tak detailne, aby sme o sebe vedeli všetko. Neviem, ako v istom momente zareaguje, čo povie, ako to zahrá, a potom z toho vznikajú nečakané momenty aj zaujímavé situácie.

Takže v role otca ste si pripadali ako rozprávkový kráľ, ktorý tri dcéry mal?

Tomáš: Takéto pocity ku mne nedorazili, predsa len, je to iba práca.
Zuzana: Náhodou, ja to mám nastavené inak. Ja pri nakrúcaní na chvíľu všetkému verím. Že sme bývali v dome v Ubli, že sme boli manželia a mali sme veľkú rodinu. Pre mňa to bol super zážitok, aj keď naše deti boli občas neznesiteľné.
Tomáš: No ty máš výhodu, lebo už máš vlastné dieťa. Lenže ja ešte nie som otec a asi vás prekvapím, nie som ani matka. Nemám odžité, aké je to byť rodičom. Mohol som si to len predstavovať.
Zuzana: Ale zvládal si to presvedčivo, takže si dovolím poznamenať, že ten potenciál láskavej autority a milujúceho otca v sebe máš. Lebo naša najmladšia dcéra bola riadny čert, nikoho sa nebála, ale keď jej niečo povedal Tomáš, aspoň na chvíľu bola ticho. Ten rešpekt z neho išiel. Napriek tomu, že zatiaľ ako muž nie je otec. Ani matka. Tomáš: No stále sa snažím, aj keď zatiaľ sa mi to nedarí. Vyratúvam dni v kalendári, zaznačujem, počítam a nič. Nejako to nevychádza.
Zuzana: Vieš, nesmieš na to toľko myslieť. Nechaj to na prírodu.

Tomáš hrá vo filme šéfa skupiny, ktorá cez hranice prevádza ľudí. Lenže to je džob na kriminál, zakázaná činnosť. Vy ste už v živote urobili čosi zakázané?

Zuzana: Už ani nie. Výrazným znamením toho, že človek dospel, je fakt, že sa naučí rešpektovať zákony. Vtedy pochopí, že ak na jednom mieste spolu žije veľa ľudí, jedinou cestou na fungovanie sú pravidlá, ktoré treba dodržiavať. Takže dnes už nezaparkujem zle, neodbočím tam, kde sa nesmie, dodržiavam rýchlosť. Ale priznávam, nebolo to tak stále, prišlo to na mňa asi pred tromi rokmi.

A čo bolo dovtedy?

Jasné, že som robila aj zakázané veci. Mala som deväť, keď som v potravinách „šlohla“ malý šampón. Stál asi dvadsať halierov, bolo to také vrecúško na jedno použite a išlo o hlúpu stávku. Presne si pamätám, ako mi Fero z nášho paneláka povedal, že to nedám. Tak som to skúsila, lenže chytili ma. Dokonca ma vzali k šéfovi obchodu, zavolali mojich rodičov, vyšetrovali ma a urobili mi v hlave neskutočný bordel. A takú traumu na celý život, že odvtedy je pre mňa nemožné čosi ukradnúť. Na rozdiel od mnohých ľudí v tejto republike.

A čo Tomáš a zakázané veci?

Moja postava Adama síce robí nelegálnu prácu, ale vždy si dal záležať na tom, aby neohrozil rodinu. A keď ho tlačia do toho, aby začal prevážať aj drogy, odmietne a drží sa zásady, že nikdy neprenesie ani gram. Má svoje hranice, tú čiaru, cez ktorú nepôjde.

Čítajte viac:

Nežné FOTO vnútri: Intímne portréty Barbory Balúchovej a jej synčeka vás rozcítia

Veľké priznanie Adriany Sklenaříkovej: „Zo všetkých síl sa snažím otehotnieť!“

Pekne ste z toho vykorčuľovali, lenže ja som sa pýtala na vaše osobné skúsenosti…

Samozrejme, každý občas urobil niečo nedovolené a zakázané, niekto to možno robí pravidelne, ale nie každý o tom dokáže aj hovoriť. Tak ako ja.

Téma prevádzačstva je aj o tom, že ľudia opúšťajú svoj domov a hľadajú šťastie v inej krajine. Vy ste netúžili zabaliť to na malom Slovensku a odísť niekam do veľkého sveta?

Zuzana: Nie. Vždy ma bavilo herectvo a nikdy som nemala čas rozmýšľať o tom, že by mi niekde inde bolo lepšie. Myslím, že by mi ani lepšie nebolo. Ako herečka dostávam kopu skvelých príležitostí nielen vo filme, ale aj v divadle, v rozhlase, v dabingu. V Amerike napríklad existuje človek, ktorý sa živí iba tým, že dabuje korytnačku. To je celé jeho herectvo. Na našom malom Slovensku je to iné. Aj keď za to nedostávame veľké peniaze, máme úžasnú možnosť prehrať sa životom vo výnimočných úlohách. Aj preto som nikdy netúžila odtiaľto odísť.
Tomáš: U mňa platí to isté. Herec pracuje so slovom a ak nie je native speaker, na javisku alebo vo filme to hneď počuť. Ja som nikdy netúžil žiť niekde inde preto, lebo by mi tu bolo zle, ani som nemal pocit, že Slovensko je pre mňa primalé. Jediné, o čom som sníval, že raz budem žiť pri mori. Ale to bol len taký chlapčenský sen.
Zuzana: Ale vieš, že keď sa raz staneš mamou, môžeš sa presťahovať k moru? Aspoň načas, kým budeš na materskej.

Vo filme je váš manželský vzťah veľmi živočíšny, stále to medzi vami iskrí, často sa objímate, máte radi sex. Pred kamerou ste viac trpeli alebo sa skôr bavili pri vtipných historkách, ktoré vznikajú pri takýchto scénach?

Tomáš: Na toto ja nie som. Nikdy som nevedel rozprávať zábavné historky z nakrúcania.
Zuzana: Veď tam také ani neboli. Sex je predsa vážna vec. Ale mne sa páčilo, že môžu existovať dvojice, medzi ktorými to iskrí aj po osemnástich rokoch manželstva. Aj keď neviem, či to tak funguje u všetkých párov.

Nakrúcali ste v najvýchodnejšom kúte Slovenska v malej dedine Ubľa. Nebol to pre vás trochu šok naživo vidieť, ako ťažko sa tam žije?

Zuzana: Pre mňa bolo príjemným šokom skôr zistenie, ako na východnom Slovensku skvele využívajú eurofondy. Každá malá obec a mesto vyzerali podľa toho, aký šikovný bol ich starosta. V Snine napríklad majú krásne cyklotrasy alebo nové biokúpalisko. A ešte čosi ma prekvapilo. Že sme s Tomášom slávni. Ľudia za nami prišli k hotelíku, pýtali si od nás podpis, chceli sa s nami fotiť. To sa mi v Bratislave nestáva. Na východe sú ľudia srdečnejší.
Tomáš: Ja som si veľmi rýchlo uvedomil, že život v tomto kúte Slovenska naozaj nie je ľahký. Je tam menej práce aj príležitostí, veľa domácich za prácou chodí do sveta a všetci žijú, ako vedia. Aj film Čiara má byť o tom, že ľudia si pomáhajú, ako môžu. Ale možno aj preto sú takí bezprostrední. Sú vďační za menej a dokážu sa tešiť z jednoduchých vecí. A ten rozdiel si človek uvedomí až vtedy, keď si tieto dva svety porovná.

Čítajte viac:

FOTO VNÚTRI: Vizážistka Lucid má doma hotovú princeznú! Malá Lýdia je krásavica po maminke

Lucid a jej rozkošná dcérka Lýdia sa na krátko stali herečkami: Zahrali si v klipe!

Keď sme načali také vážne témy, zaujíma ma, či už na sebe cítite krízu stredného veku. Zuzana, vy ste už štyridsiatku mali, Tomáš ju oslávi tento rok.

Zuzana: Už som ňou prešla. Trvala asi sedemnásť minút a bolo to niečo otrasné.
Tomáš: Ja neviem, čo to znamená.
Zuzana: Pravda je taká, že keď má muž krízu stredného veku, kúpi si motorku. Lenže Tomáš už motorku má.
Tomáš: Nikto sa predsa nemôže tváriť, že keď má štyridsať, bude sa cítiť rovnako ako v dvadsiatke. To je kolobeh prírody a neviem, prečo by to mal byť problém. Zuzana: Veď ani nie je. Ja by som ani náhodou nechcela mať dvadsať. O živote som vedela figu borovú, nemala som žiadne peniaze, už by som nemenila.

Doteraz sme sa bavili najmä o filme, no ten sa nakrúcal vlani. Čo máte nové dnes? Skúsim vám našepkať – nová rola, dovolenka, frajerka, milenec…

Zuzana: Tak ja si z ponuky vyberám frajerku.
Tomáš: A mne teda zostáva milenec. Ale vážne. Už som načrtol, že sa veľmi intenzívne snažím stať matkou.
Zuzana: A ja sa zase snažím žiť tak, akoby som matkou ani nikdy nebola. Lebo môj syn je už dospelý, takže sa odznova učím, aké to je, keď sa žena stará len sama o seba. Práve to bola moja kríza stredného veku. Sedemnásť minút som si myslela, že mi pukne srdce, keď môj syn odišiel z domu.

Zuzka, keď sme vás fotili v teréne, všimla som si, že Tomáš vás stále oslovuje Jožo. Prečo?

Zuzana: Vôbec netuším, ako to celé vzniklo, ale volá ma tak celé roky.
Tomáš: Pani Fialová sa už roky nebráni tomu, že je Jožo. A ja si to vážim. Berie to s ľahkosťou, niekedy až s neskrývanou radosťou a dokonca vždy prijme blahoželanie k meninám na Jozefa.
Zuzana: Vtip je v tom, že aj Tomášov otec je Jozef a jediný raz sa stalo, že mi môj drahý kolega k meninám 19. marca zabudol zablahoželať. Tak som to u neho reklamovala a pýtala sa, kde je problém.
Tomáš: Áno, a takto láskavo mi pripomenula, aby som nezabudol na môjho otca. Toto si na Zuzane, pardon, na Jožovi, naozaj veľmi cením.
Zuzana: A ja dúfam, že čitateľky EMMY zase ocenia, ako sme im otvorili aj trinástu komnatu nášho vzťahu.

Čítajte viac:

Bye, bye blond: Vizážistka Lucid Sládečková prekvapila radikálnou zmenou účesu!

TOTO už je príliš! Barbora Balúchová musela v obchode brániť synčeka pred cudzou ženou!

Exfarmárka Mokráňová šokovala: Gesto, ktoré urobila, vás dostane!

Už nebudem workoholička: Čerstvá mamina Lucia Sládečková nám prezradila plány do budúcnosti

VIDEO: TOTO vyviedla Borisovi Kollárovi jeho dcéra: Neuveríte s kým žúrovala mladistvá Saška!

autor: Danka Vilhanová

VideoOlajkuj emmu

 

Horoskopy

Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé

 

Prelistuj si novú EMMU

 
 

Top3

Biela nie je iba pre nevesty: Toto je TOP 10 bielych šiat tohto leta podľa Kimličku

Šaty bielej farby nemusia byť iba svadobné. Biela je túto sezónu farbou číslo jeden. Inšpirujte sa krásnymi šatami na toto...

Top 5 zabijakov peknej postavy: Čo vás najviac brzdí dopracovať sa k štíhlej línii?

Pri ich definícii je fitnes tréner Roman Gora nekompromisný.

Menštruačné voľno? V Taliansku ho ženy zrejme dostanú!

Taliansko bude možno prvou krajinou v Európe, kde by pre ženy zaviedli menštruačné voľno. O návrhu kontroverzného zákona...

Ďalšie články
 
 
 
Čo majú spoločné herci Zuzana Fialová a Tomáš Maštalír ? Najnovšie tri deti!
Danka Vilhanová