Speváčka Dara Rolins priznáva: Viem sa zrútiť aj niekoľkokrát za deň!

16. júla 201718:30
Dara Rolins v rozhovore prezradila aj to, že si v živote siahla na úplne dno Autor: Branislav Šimončík

„Zažila som toho dosť. Bola som podvedená aj zrútená. Mala som vážnu autonehodu, stratila som blízkych ľudí. No keď si žena siahne na dno a ocitne sa na kolenách, neexistuje, aby z toho nevyšla silnejšia,“ tvrdí Dara Rolins. Hosťujúca šéfredaktorka júlového čísla.

>>Viac FOTO krásnej Dary si pozrite v GALÉRII<<

Keby som ju mala opísať jedným slovom, napadá mi jediné prirovnanie. Živel. Lebo Dara je nenormálny uragán. Vždy keď k nám dorazila do redakcie, usmievala sa, hoci mala za sebou dlhú cestu z Prahy. Celebritné maniere? Také nepozná.

Slová – do toho sa mi nechce? Tie sme nepočuli ani vtedy, keď sme ju kvôli fotkám vyzliekali alebo vyhnali na strechu. A okrem toho, že fičí ako na baterky, je aj neskutočná profíčka. Čo sľúbi, to dodrží a pravidelne sme od nej dostávali maily, ktoré redakcii odosielala o druhej v noci. Taká je Dara. Baba, ktorá vie, čo chce, a má v živote jasno.

Tak, ako sa ti šéfovalo v našej redakcii? Je to džob, ktorý by ťa bavil, alebo zostaneš pri spievaní?

Toto nebola moja prvá skúsenosť, ako šéfredaktorka časopisu som už hosťovala v Česku. Ale priznám sa, že EMMA mi do zbierky chýbala. EMMA ma baví aj sa s ňou kamarátim, takže to bola pre mňa česť. No momentálne si neviem predstaviť, že by som sa novinárčinou živila.

Vážne? Veď ty a písanie si rozumiete, máš vlastný blog aj pesničky si textuješ sama..

A o to viac obdivujem všetkých, ktorí sa venujú myšlienkam aj slovám. Lebo viem, koľko energie to stojí mňa. Práve keď som šéfovala EMME, sa mi v živote spojilo veľa vecí, kde pracujem so slovom. Finišujem na albume, kde som písala texty k pesničkám, dávam dokopy scenáre k novému videoklipu, dokončujem motivačný diár na rok 2018, v ktorom je tiež veľa textu.

Čítajte viac:

Dara Rolins ako značka: Prezradila nám, že okrem spevu ju živí ďalší biznis! O čo ide?

Takže písanie ťa predsa len baví, inak by si to nerobila...

Samozrejme. Každý týždeň píšem blog Život podľa Dary a nedokážem ho zbúchať za desať minút. Uvedomujem si, koľko ľudí to číta, a to je veľká zodpovednosť. Každú vetu si musím premyslieť a keď si sadnem k počítaču, dám do toho celú Daru. No aj ja sa v noci občas budím a hovorím si – bože, daj, aby mi dnes niečo zmysluplné napadlo.

A čo by si robila, keby ťa neživilo spievanie?

Môj život je popretkávaný hudbou aj umením, ale asi sa to jedného dňa stane. Robím totiž tanečnú hudbu a dosť dobre si neviem predstaviť, že o dvadsať rokov budem ešte na javisku poskakovať v teniskách a krátkom tričku. V istom veku by to asi vyzeralo zvláštne, tak dúfam, že sa moja práca postupne preklopí do niečoho, čo mi je blízke. Možno začnem písať knihy.

Práve dokončuješ svoj album ETC, čiže Et cetera, prečo ti to trvalo tak dlho? Šesť rokov?

Asi si to žiadalo čas. Moja hlava a telo dlho nemali potrebu deliť sa o emócie, ale zrazu sa to preklopilo. A možno je problém aj v tom, že som veľká perfekcionistka a stále tŕpnem, či sa moje pesničky budú páčiť.

>>Pozrite si foto krásnej Dary v galérii<<

To vážne? Ty aj po tridsiatich rokoch na hudobnej scéne o sebe pochybuješ?

Jasné, ale neistota a pochybnosti sú najväčší hnací motor. Samozrejme, musí tam byť aj štipka sebavedomia, lebo keby som tomu, čo robím, sama neverila, ani nikto iný tomu neuverí. No vždy sa spolieham na svoju intuíciu, ktorá ma zatiaľ nesklamala. Preto nepodlieham trendom, ale vyberiem si z nich to, čo ma baví, takže som na album namiešala elektro, funky, aj r’n’b. A dôležité sú pre mňa aj texty, lebo ja naozaj mám o čom spievať.

Ako to myslíš?

Mám štyridsaťštyri rokov a zažila som toho dosť. Bola som šťastná aj veselá, podvedená aj zrútená. Mala som vážnu autonehodu, stratila som blízkych ľudí, prežila som hromobitie aj blesky. Dobre viem, čo je to milovať aj čo znamená trápiť sa. Poznám pocit, keď niekto niekomu ubližuje, a viem sa do toho vcítiť. Aj preto mi často píšu neznáme ženy. Chcú sa mi zdôveriť, čakajú, že im pomôžem.

Čítajte viac:

FOTO Dara Rolins je hviezdou už odmalička: A nie vždy to bolo len vďaka spevu!

Ty funguješ ako bútľavá vŕba pre neznáme ženy? Prečo nezavolajú kamarátke alebo sa neobjednajú k psychologičke?

Možno mi dôverujú viac. Niektoré so mnou žijú tridsať rokov, stretávajú ma doma v obývačke. Lebo ja sa o svoje publikum starám, zaujímam, otváram sa im a každú nedeľu im v blogu Život podľa Dary píšem o intímnych veciach. Niekedy od žien dostávam také osobné maily, až ma to samu prekvapuje, ale aj si to vážim. Teším sa, že mám takú dôveru.

Máš za sebou náročný rok. Vlani ti zomrel otec, potom najbližšia kamarátka, čo ti pomohlo v najťažších chvíľach?

Stále z toho nie som vonku a sú momenty, keď mi nekonečný smútok prejde každou bunkou. Už je to rok, čo odišiel otecko, a stále mi neskutočne chýba. Prišla som aj o moju kamarátku Evičku a pamätám si, ako sme sedeli u mňa v kuchyni, ona už s hlavou bez vlasov, držali sa za ruku a ja som vedela, že je to zlé. Boli to príšerné pocity.

>>Viac foto krásnej Dary nájdete v galérii<<

Našla si spôsob, ako ich stráviť?

Nenašla. Snažím sa nájsť aj v smrti niečo milosrdné. Ich fotky mám na chladničke, ale už sa objavia dni, keď sa na nich dokážem aj usmiať. Sú to veci, ktorými jednoducho musíme prejsť. Treba to prežiť, odplakať, odsmútiť, ale vždy sa nejako z tých kolien zdvihneš a ideš ďalej. No vo mne všetky tie emócie, ktoré mnou prešli, zostávajú. Asi preto, aby som ich spracovala a odovzdala ďalej. Aby moje pesničky dokázali ľudí rozplakať aj rozosmiať.

Čítajte viac:

Vyznanie pre Rytmusa: Takto krásne sa Dara vyjadrila o ich vzťahu!

A čo zaručene rozplače alebo rozosmeje teba?

Moja Laura, aj keď zatiaľ ma rozplakala len od dojatia. Ale radosť hľadám aj v celkom obyčajných veciach. V luxusnom aute šťastie nenájdeš. Musíš si ho pochytať pre seba a ja si ho chytám každý deň. Teraz som mala pre nahrávanie albumu náročné obdobie. Zaviezla som malú do školy, utekala do štúdia a potom na jogu. Som tam len sama so sebou, odstrihnutá od všetkého. A po lekcii sa znovu napojím, idem po Lauru, odveziem ju na krúžok, spravíme si úlohy a večer ešte hodinu na vystúpení bavím ľudí.

Ako vyzerá vaše partnerské fungovanie s Patrikom?

Je naozaj odlišné od iných párov, ale ja som nikdy nežila bežný život. Ani vzťah so spolužiakmi som nemala ako iné deti, lebo som do školy veľmi nechodila a už v šiestich rokoch som bola Darinka, ktorá postupne prichádzala o súkromie. Ja neviem, ako by mal vyzerať normálny život, ani to bežné fungovanie dvojíc, ktoré sa každý deň stretávajú v jednom byte, nepoznám. Našťastie, Patrik mi je podobný a chápe ma.

Tvoji bývalí partneri takí neboli?

Problém bol, že to, čo sa mužom najskôr na mne páčilo, im postupne začalo prekážať. Ak na javisku vrtím zadkom, nie je to preto, že sa chcem predvádzať, patrí to k mojej práci.

A počúvať výčitky typu – ako to, že sú štyri hodiny ráno a ty ešte nie si doma, keď sa ti koncert skončil o druhej? Ďakujem, no nechcem sa niekomu ospravedlňovať za veci, ktoré považujem za normálne od siedmich rokov. A toto Patrik nerieši. Vplával do môjho života, nepátral, nesliedil. A klape nám to, veď sme spolu už päť rokov. Samozrejme, takéto fungovanie má aj slabšie miesta.

Čítajte viac:

ODPADNETE: Dara Rolins má nové miminko!

Napríklad?

Niekedy nám chýbajú tie obyčajné momenty, o ktorých mi rozprávajú kamarátky. Že so svojím chlapom všetko prežívajú spoločne. Našťastie, my sme s Patrikom obaja rovnako trafení a nepotrebujeme byť spolu nonstop. Stačí, keď sa vidíme pár hodín a povieme si všetko, čo treba. A ja si z toho rozhovoru, z jeho postrehov a rád vezmem oveľa viac energie, ako keby sme boli tradičná rodina.

Úprimne – nikdy si sa nebála, že by ti odišiel, napríklad, k mladšej?

Prisahám, že mi to nikdy ani nenapadlo. A najlepšie je, že veľa vecí rieši skôr okolie než my dvaja. Najnovšie mi dokonca ľudia hovoria, aby som sa zamyslela nad tým, že ešte možno chcem dieťa. Že čo vymýšľam s tehotenstvom, keď mám štyridsaťštyri rokov. V tomto veku by som vraj o tom už nemala ani uvažovať.

>>Viac Dariných foto si pozrite v galérii<<

A čo ty na to?

Poznám veľa žien, ktoré mali dieťa po štyridsiatke. Túto tému nechávam otvorenú.

Keď sa ti takto všetci starajú do života, nemáš niekedy všetkého po krk? Také tie chvíle, keď si povieš – kašlem na všetko?

Jasné, že áno, ale pocit, že mám všetkého plné zuby, je to jediné, čo si môžem dovoliť. Nemôžem vypnúť ani sa na všetko vykašľať, pretože som v kolotoči, kde závisí odo mňa kopa vecí a kopa ľudí. Priznávam, že sa zrútim aj niekoľkokrát za deň, ale maximálne na päť sekúnd. A potom sa do niečoho zahryznem a zase fičím na plný plyn. Tak to bolo aj s mojím albumom.

Čítajte viac:

Pozrite sa, čím ich dostali! Toto sú sexi frajerky známych slovenských raperov!

Ako?

Najskôr som si dala termín. Že vyjde v lete. A každému som o tom hovorila. V januári som odišla na Bali s plánom, že ho tam napíšem. Lenže vrátila som sa po mesiaci a nemala som nič. A v duchu som si hovorila – bože, všetci o mojom albume vedia, tak teraz z toho vyjdem ako trúba. No potom som sa naladila na vlnu, pochytala nápady a išlo to. Myslela som si, že album bude čisto ženský, v štýle girl power, ale Patrik mi povedal – láska, to nemyslíš vážne, že ja tam nebudem? Tak som trochu zmenila názor.

Takže teraz už nie si girl power?

Na albume možno nie, ale ja sa tak cítim. Lebo čo ťa nezabije, to ťa posilní. Naozaj to tak funguje a keď si žena poriadne poplače, ocitne sa na kolenách, siahne si na dno a všetko v hlave spracuje, neexistuje, aby z toho nevyšla ako silná žena. So vztýčenou hlavou. A hovorím z vlastnej skúsenosti, to mi môžete veriť.

Čítajte viac:

Šokujúce FOTO vo vnútri! Neuveríte, ako vyzeral Rytmus pred 20 rokmi!

Mega párty pre bábätko: Beyoncé na epickú žúrku pozvala celebritné kamarátky

Lola rastie ako z vody: Z dcéry Dary Rolins je už riadne veľká slečna!

Zreje ako víno: Dara Rolins oslavuje neuveriteľných 43!

Krainová a Rolins na nože? Táto fotografia hovorí za všetko!

autor: Danka Vilhanová

VideoOlajkuj emmu

 

Horoskopy

Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé

 

Prelistuj si novú EMMU

 
 

Top3

Lukáš Kimlička radí: Toto je 10 módnych kúskov, ktoré robia leto

Bez štýlových doplnkov a trendových kúskov sa toto leto nezaobídete. My vieme, ktoré to sú!

FOTO: Toto je nová fashion elita! Kolekcie známych značiek milujú aj malí fashionisti

Deti ako hlavní protagonisti módnych šou? Prečo nie! Kvalitná móda už dávno nie je len výhradou miliónových mamičiek....

Fitnes pre lenivé: Užitočné rady, aby to aj pohodlné gaučane zvládli!

Ste nenapraviteľná gaučaňa, no fakt chcete mať vymakaný zadok? Máme pre vás tie najlepšie tipy, ktoré vás okamžite donútia...

Baletky radia: V tomto športovom oblečení najlepšie vyniknú vaše krivky!

Nepodceňujte výber športového oblečenia. Baletky SND vám poradia,v čom sa vám bude najlepšie cvičiť tak, aby ste dosiahli...

Ďalšie články
 
 
 
Speváčka Dara Rolins priznáva: Viem sa zrútiť aj niekoľkokrát za deň!
Danka Vilhanová