schudni

 

Herečka Vica Kerekes nám exkluzívne prezradila: Plánuje v blízkej dobe založiť rodinu?

17. apríla 201718:30
Temperamentná herečka je v skutočnosti hanblivka. Autor: Branislav Šimončík

Drží rekord kráľovnej planku, keď jej prišiel na účet prvý honorár, rozhadzovala ako kráľovná a odkedy začala šoférovať, je už aj kráľovnou na kolesách. Herečka Eva Vica Kerekes (35).

Do EMMY sme ju už fotili, takže keď sme sa po rokoch opäť stretli, všetkých nás vyobjímala ako stará známa. Lebo Vica Kerekes je živel. Stále sa smeje, stále je rovnako krásna, ani ten roztomilý maďarský prízvuk nestratila a s ničím nemá problém. Ani s tým, že sme ju v autoumyvárni nútili vyštverať sa na kapotu auta. Žiadne hviezdne maniere, žiadne poznámky, že toto teda robiť nebude, len jej zvonivý smiech a krásne ryšavé vlasy. Ktoré ju vraj najnovšie omrzeli a chce ich vymeniť.

Čítajte viac:

Krehká herečka Audrey Tautou šokovala: Vydupala si, aby svoju novú rolu mohla nakrúcať v Antarktíde

Vieš, že si sa za tie roky vôbec nezmenila? Ako to robíš?

Jej, ďakujem, ale pravda je taká, že som už desať rokov v brandži a začínam si na sebe všímať, že to už nie je tak ako kedysi. Raz mi moja susedka povedala, že keď raz v zrkadle zbadám, že vyzerám unavene, už bude zle. A odvtedy každé ráno skúmam, či už prišlo to veľké zlo, alebo ešte nie. A keď si večer dám viac vína, na druhý deň nevyzerám práve sviežo, no potom sa utešujem, že za to môže práve to víno.

O chvíľu osláviš tridsaťšesť rokov, ale nezdá sa mi, že by si mala nejaké depky z pribúdajúcich rokov alebo vrások...

Nechcem sa z toho zblázniť, ale vedome sa pripravujem na to, že starnem. Veď je to prirodzená súčasť života. Lenže moje telo je môj pracovný nástroj, a tak robím tvárovú gymnastiku, chodím na kozmetiku, na masáže. Ja aj moja tvár spolu komunikujeme, lebo musíme spolu vydržať.

Jasné, mohla by som si ju dať zakonzervovať, lenže mne sa zdá smiešne, keď má herečka päťdesiat-šesťdesiat rokov a dá sa zakonzervovať na tridsať. A potom vstúpi do miestnosti a každý vidí, že vošla plechovka.

Také čosi tebe nehrozí, veď Vicu Kerekes ľudia poznajú ako sexi ryšavku, ktorá hráva zvodné kokety a sexbomby. S touto nálepkou si sa už zmierila?

Stále sa so mnou vezie, pretože takéto úlohy sa ľuďom vryjú do pamäti, no ja som už dlho nehrala vo filmoch, kde by som bola vyzývavá. Práve naopak, teraz dokončujeme česko-americký film o politickej väzenkyni Milade Horákovej, kde som dostala úlohu jej sestry. Na jar ma čaká seriál Kapitán Exner a v Maďarsku idem točiť príbeh ženy, ktorá so synom žije na samote. To naozaj nie sú úlohy zvodkýň.

Čítajte viac:

VIDEO: Oscarová herečka Emma Stone dostala exkluzívnu pozvánku: Odpadnete, keď zistíte akú!

Desím sa toho dňa: Simonu Krainovú a jej manžela čaká obrovská zmena a obaja z nej majú hrôzu

Tak vidím, že ideš z filmu do filmu. Ty sa aspoň nemusíš báť, že budeš bez práce...

Jasné, že sa bojím, veď nikdy neviem, či mi dá niekto rolu o týždeň alebo o pol roka. Ja som aj preto dlho odmietala divadlo alebo dabing, lebo keď zrazu príde nakrúcanie, všetko sa nakopí a herec to nemôže robiť poriadne. No ak dlhšie nepríde filmovú úloha, čo budem robiť? Sedieť doma a štrikovať? Preto som sa smiala, že si musím nájsť bohatého muža, ktorý ma uživí, lenže ani to nie je moja šálka kávy.

Ale veď frajera máš...

Mám, ale nezniesla by som, keby ma musel živiť.

Tvoj priateľ Lukáš Musil je známy český umelec a tetovač, ako je možné, že ťa ešte nenahovoril na žiadne tetovanie?

Lebo mňa len tak niekto nezlomí na niečo, čo nechcem. A mám v sebe aj zodpovednosť voči ľuďom, s ktorými pracujem. Nebudem maskérkam pridávať prácu, aby mi museli zakrývať tetovanie na mojej bledej pokožke.

Si vo vzťahu dva a pol roka, s priateľom žijete v Budapešti, kam sa kvôli tebe presťahoval, znamená to, že by si sa dala nahovoriť už aj na svadbu? Alebo na deti?

Svadbu ani jeden z nás nerieši, no ako mi pribúdajú roky, tak nad rodinou začínam rozmýšľať. Deti by som určite chcela, ale asi na to treba dvoch. Obaja musíme dospieť k dohode, že prišiel ten čas.

Čítajte viac:

Veľké priznanie Adriany Sklenaříkovej: „Zo všetkých síl sa snažím otehotnieť!

Vidím, že ty asi nie si ten typ ženy, ktorá by si presne plánovala budúcnosť...

To je pravda, skôr si len tak nahrubo vyznačím body, ktoré by som chcela dosiahnuť. Napríklad som plánovala, že si vylepším jazyky, lebo čoraz viac točím v angličtine. A tak som vyrazila na mesiac na Nový Zéland. Alebo som si pred mesiacom urobila vodičský preukaz a teraz sa chcem naučiť jazdiť na koni. A ešte si plánujem urobiť kaskadérsky kurz. Mňa veľmi baví posúvať vlastné hranice.

Tak preto chceš zmeniť farbu vlasov? To vážne chceš prísť o svoj typický ryšavý odtieň?

To je tak. Vo filme Milada Horáková mám tmavú parochňu a veľmi sa mi to páči. No okolie mi hovorí, aby som to nerobila, vraj tie červené vlasy sú moja značka. Lenže by bolo smutné, aby moja sila bola len vo farbe vlasov. Láka ma vystúpiť zo svojej komfortnej zóny. Zmeniť sa na to, čo chcem.

Ako herečka sa môžeš meniť pred kamerou. Nemáš problém prepnúť gombík, že na pľaci si filmová postava a keď sa vypne kamera, si opäť Vica?

Nemám. Pri nakrúcaní zapnem všetky svoje zmysly, no keď zhasnú svetlá, jednoducho z tej úlohy vystúpim a som sama sebou. Inak by sa mi to zdalo nefér voči všetkým, ktorí v maskérni alebo doma čakajú na Vicu. Aj preto som nikdy nemala problém nakrúcať odvážnejšie zábery. V nich som nebola ja, len moja postava.

Ale žena, ktorá sa odhalí pred kamerou, musí mať dostatok sebavedomia. Ty ho máš?

Nemám. Keď som vlani robila nemecký film Bazén, hneď v prvý deň natáčania som dostala scénu, ako sa v plavkách prechádzam po promenáde. Pri čítaní scenára ma chytila panika, no potom som si povedala – máš tridsať dní do prvej klapky, tak musíš zabojovať.

Kamarátka mi namiešala esenciálne oleje na prekrvenie lymfy, chodila som na anticelulitídové masáže a každý večer som si masírovala telo kofeínovou zmesou, ktorú som si doma vyrábala. Dokonca až z Fiľakova som si nosila zvyšky kávy, pretože ja jej toľko nepijem. To promenádovanie v plavkách sa mi zdalo veľmi intímne a mala som z toho stres.

Čítajte viac:

FOTO vo vnútri: Bude sa vydávať? Nikola Weiterová bude krásna nevesta!

Ako si to nakoniec zvládla?

Najskôr som dúfala, že si okolo pása obmotám šatku, lenže to režisér odmietol. Mala som vyzerať sebavedome. Tak som si nasadila slnečné okuliare, tvárila sa, že ma nikto nevidí, a zvládla som to. Ale dúfam, že na obraze to nebude také strašné, lebo sa snažím udržiavať vo forme. Neprejedám sa a cvičím. Dokonca mám rekord. Som kráľovná planku.

Vážne? A koľko si vydržala plankovať?

Deväť minút. A vo fitnescentre, ktoré vedie môj tréner, môj rekord ešte nikto neprekonal. Ale robím aj pilates a jogu vo vzduchu. Neobsedím na jednom mieste.

A čo robíš vtedy, keď nemusíš pracovať ani chudnúť?

Som rada sama so sebou. Čítam knižky, pozerám filmy, len tak pijem kávu niekde na terase. Nikdy som nemala rada všetky tie párty, na ktorých sa treba ukazovať, zdalo sa mi to ako jeden veľký cirkus, kde sa všetci hrajú na filmový svet.

Si na titulke nášho hollywoodskeho čísla, ale tebe vraj Hollywood nesadol. Prečo?

Tam stále svieti slnko a ja potrebujem aj trochu melanchólie. Hmlu, dážď a takú tú nevyspytateľnosť, že počasie ma zajtra môže prekvapiť. A nepáčilo sa mi, že sa tam nedá existovať bez auta. Ak ho nemáš, nie si nikto. No ak máme žiť v súlade s prírodou, kam sa dopracujeme, ak v štvorčlennej rodine bude mať každý vlastné auto? Takže ja som aj v Los Angeles chodila pešo a všetci sa na mňa pozerali ako na blázna.

Ako čerstvá šoférka už aj ty budeš medzi Budapešťou, Prahou, Bratislavou a Fiľakovom jazdiť na štyroch kolesách...

Áno, a teším sa na to. Nerozumiem, prečo sa hovorí, že ženy majú radšej malé autíčka, lebo ja sa aj za volantom potrebujem cítiť bezpečne. Tak som si zaobstarala tohto bieleho Kodiaqa a vidíte, vaši chalani ma nakoniec fotili s ním. Asi sa k sebe hodíme.

No rátaš s tým, že žene, ktorá dotuje auto, už nezostane toľko peňazí na míňanie, však?

Veď to. Keď som dostala prvé honoráre, cítila som sa ako kráľovná a nemyslela som na horšie časy. Ja nerozhadzujem na drahé oblečenie, skôr idem na masáž, doprajem si kozmetiku alebo jazykový kurz v zahraničí.

Boli aj chvíle, keď som si musela požičiavať od rodičov, lebo hospodárenie je moja slabá stránka. No ja mám vlastnú životnú pyramídu a na najvyššom bode nikdy neboli peniaze, ale to, že sa chcem starať o iných. A zamerať sa na ľudí okolo seba.

Čítajte viac:

LÁSKA je... Takto definovali najsilnejší cit známe tváre šoubiznisu

Vieme ako sa Adela Banášová bude volať po svadbe: Kolegov z branže asi zaskočí!

Inak ako cez posteľ to nejde: Silvia Šuvadová priznala, prečo neprerazila v Hollywoode

autor: EMMA/ Danka VILHANOVÁ

VideoOlajkuj emmu

 

Horoskopy

Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé

 

Prelistuj si novú EMMU

 
 

Top3

Schudla a chcela sa pochváliť svojou premenou: Neuveríte, ako zareagoval Instagram!

Schudnúť 50 kilogramov nie je žiadna hračka, ale Morgan Bartley sa to podarilo. So svojím úžasným úspechom sa, pochopiteľne,...

Dokonalý štýl podľa Daniely Peštovej: Týchto 5 trikov z vás urobí módnu ikonu!

Patrí medzi najlepšie oblečené ženy česko-slovenského šoubiznisu a jej stylingy sú vždy originálne a premyslené. Kto...

Úspech nemá vek: Títo mladí muži vám to dokážu!

Už dávno neplatí, že na úspech v kariére si treba počkať do zrelého veku.

Úspešný príbeh: Lucia šije dizajnérske kabelky, aké nemajú obdobu!

Luxusné, dizajnérske, prvotriedne. Také sú kabelky Lucie Jamrichovej, ktorá to do centra Prahy dotiahla aj bez vymakaného...

Ďalšie články
 
 
 
Herečka Vica Kerekes nám exkluzívne prezradila: Plánuje v blízkej dobe založiť rodinu?
EMMA/ Danka VILHANOVÁ