schudni

 

Máte doma mileniála? Po prečítaní tohto článku ho konečne pochopíte

18. júla 201700:00
Youtuberi Kovy a HouseBox. Zdroj: Archív Milka. Autor: PR článok

Stretávate sa v domácnosti často s človekom so slúchadlami a zrakom upretým do smartfónu? Započujete občas podivné slová ako komenty, insta, flejm, deep shit alebo obvi? Sklameme vás. Vaše dieťa sa vo voľnom čase neučí esperanto. Je to prosto mileniál. Keď už poznáte diagnózu, pridajte sa k nám na ceste k ich porozumeniu.

Podľa prieskumu pre značku čokoládových tyčiniek je mileniálová populácia momentálne vo veku medzi 15 a 35 rokmi. Uvádza sa, že tvoria až štvrtinu slovenskej populácie. 
Horšia správa je, že sa zvyčajne osamostatnia od rodičov, keď majú 25 rokov. Takže ak chcete nažívať so svojimi deťmi v mieri a porozumení, je načase neflejmovať a snažiť sa ich radšej pochopiť.

1. Krok – Heslo na wifi a nebo nad hlavou. To je snáď obvi.

Tešili ste sa celý týždeň na rodinnú večeru a keď k nej konečne došlo, tak má polovica osadenstva zrak upnutý na displej a jedinú otázku, ktorú ste dostali, bolo: „Majú tu wifi?“. Nehnevajte sa na nich. Hlavnou črtou mileniálskych detí je fakt, že vyrastali v ruke s internetom. Ľahšie rozumejú technológiám než my, žijú s neustálym prívalom informácií a sú viac samostatní. No aj napriek tomu milujú spoločnosť a radi si užívajú vonku s priateľmi. Ale vždy sú pritom jednou nohou v online svete.

2. Krok – Komentuj, flejmuj, a hlavne si daj bacha na deep shit.

Zmierte sa s tým, že 6 až 8 hodín svojho mileniála neuvidíte. Toľko času totiž podľa prieskumu trávi na internete. Čo na tých internetoch vlastne robia? S najväčšou pravdepodobnosťou si dopisujú s niekoľkými priateľmi na Facebooku, zdieľajú obľúbené pesničky, sledujú zaujímavé stránky alebo digitálne celebrity. Občas prekliknú na ďalšiu populárnu sieť Instagram, ktorá slúži hlavne na zdieľanie fotiek. Už viete, prečo fotia toľko selfies.
V súvislosti s tým sa môžeme stretnúť so slovom „hešteg“ (angl. hashtag), ktoré označuje tento symbol #. Hešteg sa uvádza pri fotkách a za ním sa píšu kľúčové slová, ktoré s fotkou súvisia.

3. Krok – Cestovanie je jediná vec na svete, ktorá ťa urobí skutočne bohatším. LOL.

Obľúbený a najzásadnejší citát generácie Y. Mileniál nemá zavreté hranice, nikdy to nepocítil a historky o výjazdných doložkách sú pre neho sci-fi. Lacné letenky dokáže zohnať do pár klikov a rovnako aj ubytovanie. Najčastejšie skloňovaný pojem je hostel či Airbnb, čo je webová služba, ktorá sprostredkováva ubytovanie po celom svete u niekoho doma. Všetko je o zážitkoch.

4. Krok – Svoju prácu musíš milovať. Like a boss.

Mileniáli to majú so zamestnaním nasledovne: Za prioritu považujú balans medzi zamestnaním a osobným životom a v práci sa chcú cítiť slobodne. 
Dnešní mladí striedajú zamestnania ako na bežiacom páse, ale pritom si dajú skutočne záležať na výbere pozície a nekývnu len tak na hocičo. Pri práci totiž potrebujú cítiť spokojnosť a dávať do nej zároveň „celé srdiečko“.
Pokiaľ to tak dlhšiu dobu nie je, vydávajú sa opäť na lov ideálneho zamestnania.

5. Krok - #pridajsaknam, pranky a hauly vo svete Youtube.

Youtuberi, blogeri, instagrameri sú fenoménom doby. Ide o celebrity, ktoré sú v očiach mladých mileniálov TOP STARS.

Nesmejte sa tomu, každá generácia mala svoje idoly, veď si len spomeňte na tie vaše. A nikdy neviete, možno nájdete na Youtube inšpiráciu aj vy. Napríklad ako očistiť mango, nakrájať cibuľu nadrobno alebo si znovu pozriete druhé najpozeranejšie hudobné video na Slovensku Unikát od Márie Čírovej.

Slovníček mladšieho mileniála

Youtuber (jútúber) = osoba, ktorá na internetovom serveri YouTube nahráva videa, ale tiež dlhodobo sleduje nahrávky ostatných. 
flamy (flejmy) = z anglického slova flame – plameň. Flejmy sú nepríjemné komentáre v diskusiách na sociálnych sieťach, po ktorých doslova vzplaniete hnevom alebo zhoríte od hanby. 
Trolovať = zákerne si robiť z niekoho srandu, vysmievať sa niekomu
Deep shit = Prejsť v konverzácii na hlbokú, vážnu tému.
Obvi = je to zrejmé, z anglického slova obvious. 
Pranky = vtipné videa, kde ide o to, niekoho nachytať. 
Haul = druh príspevku na YouTube, kde youtuberky ukazujú to, čo si práve kúpili. 
#ootd /#motd = z anglického outfit- alebo make-up of the day. V preklade make-up alebo outfit dňa. 
Whatever = akokoľvek, je mi to jedno
Cute (kjút) = z angličtiny, roztomilé, zlaté. 
LOL = skratka z angl. laughing out loud – smiať sa nahlas
OMG = skratka z angl. Oh my god – O môj bože
Like a boss = z angličtiny, „ako pán“, „jak pánko“, „na pána“, má ťažkú situáciu pod kontrolou

Mem, giphy = obrázková komunikácia

Ak si pozriete napríklad mileniálsky projekt #pridajsaknam, kde účinkujú poprední youtuberi slovenskej a českej scény, môžete konečne pochopiť vašich tínedžerov. Vedeli ste, že jedného z nich s YouTube prezývkou Kovy zaradil český Forbes medzi najúspešnejších 30 ľudí pod 30 rokov? To už nie je detská zábavka. Ide o skutočný vply a veľký trend. Alebo sledujte slovenskú majsterku štýlu Lucypug, ktorej každé slovo sledujú státisíce fanúšikov.autor: PR článok

Video

 
Olajkuj emmu

 

Horoskopy

Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé

 

Prelistuj si novú EMMU

 
 

Top3

Priťahujú vás vysokí muži? Vieme, prečo je to tak!

Nebojte sa, nebudeme vás zaťažovať žiadnymi vedeckými teóriami ani štatistikami, dokonca ani netvrdíme, že ak váš vyvolený...

No konečne! Miranda Kerr dva mesiace po tajnej svadbe s miliardárom ukázala svadobné FOTO

Pomaly sme už aj zabudli, že krásna topmodelka Miranda Kerr sa v máji tajne vydala, keď aha! Na svojom Instagrame sa pochválila...

Nosíte len čiernu farbu?: 10 vecí, ktorým budete rozumieť iba vy!

Milujete čiernu a svoj deň si neviete bez nej predstaviť? Tak vitajte do skupiny all black nadšencov, ktorí budú určite...

Vieme, kto stojí za svadobnou vizážou Ivany Surovcovej: Prezradil nám detaily!

Dokonalé líčenie nesmie v deň "D" chýbať žiadnej neveste. O to Ivaniné sa postaral náš známy odborník na ženskú krásu.

Ďalšie články
 
 
 
Máte doma mileniála? Po prečítaní tohto článku ho konečne pochopíte
PR článok