O raperke z Petržalky budete ešte počuť: Zoznámte sa s Alexandrou ,,Shorty"!

01. február 201600:00
Autor: Archív

Keď sme prvýkrát počuli jej debutový singel, neverili sme, že to nie je Nicki Minaj. A už vôbec nie, že je Slovenka!

Dali sme jej niekoľko rýchlych otázok, ktoré o nej prezradia viac.

Ako dlho sa venuješ hudbe?
Od siedmich. Najskôr som začala s klasickým spevom, rapu sa venujem asi dva roky. Priznám sa, že sme o tebe ešte veľa nepočuli.

Funguješ iba na Slovensku alebo si nám už zdrhla niekam za hranice?
Zatiaľ fungujem iba na Slovensku a ešte som naozaj iba na začiatku svojej cesty. Zahraničiu sa však vôbec nevyhýbam. Paradoxne, práve v týchto dňoch ma čaká koncert vo Viedni.

Pýtam sa aj preto, že tvoje texty sú hlavne v angličtine...
To je pravda. V poslednom čase však čoraz viac rozmýšľam nad tým, že ich začnem tvoriť aj v slovenčine.

Takže pesničky si píšeš úplne sama?
Rap je veľmi svojský a odlišný od iných hudobných žánrov. Bolo by asi veľmi zvláštne, keby som si dala napísať text na mieru. Aj keď to robí čoraz viac áčkových interpretov, zdalo by sa mi neosobné spievať myšlienky niekoho iného.

Ako ľahko sa na Slovensku vie presadiť baba raperka?
Samozrejme, že ťažko! Je to proces, ktorý trvá roky, ale hádam sa mi to podarí. Neviem, prečo je tu zaužívaná predstava, že rapovať môžu iba muži. Ja si to teda vôbec nemyslím!

Tvoj debutový singel Definition of Love znie tak zahranične...
Ďakujem! Tento song je zaujímavý už tým, že v ňom absentuje refrén. Je to vlastne moja hlboká spoveď. A ak sa mi raz podarí nahrať celý album, Definition of Love bude prvá pesnička.

Máš len osemnásť, no pôsobíš ako žena, ktorá vie, čo chce. Kde sa vidíš o takých 5 rokov?
Chcem zo seba spraviť celoeurópsky formát, možno raz aj celosvetový... Som priebojná a tvrdohlavá, takže verím, že sa mi to podarí.

autor: EMMA
 

Olajkuj emmu

Horoskopy

Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie   ...čítaj celé
Láska a vzťahy Pre zaneprázdnenosť vám môžu uniknúť rozhodujúce momenty v živote vašej firmy či kolegov. Dávajte si pozor, aby ste neostali odtrhnutý od života. Nenamýšľajte si, že nad vás niet. Isté hodnotenie by mohlo prísť ako studená sprcha. Mali by ste sa viac spoliehať sám na seba. Nenárokujte si špeciálnu starostlivosť, máte dosť síl zvládnuť problémy sám.
Zdravie   ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy Aj zložité problémy začnete hravo riešiť. Všetci pocítia, že viete, čo chcete a nestratíte kontrolu. Pozor pri provokáciách kolegýň: kto mlčí, nič nepokazí.
Zdravie Vaše očakávania v podobe lepšie platenej práce sa ukazujú ako reálne, len pozor, aby ste to nepokazili netrpezlivosťou. Nehrňte sa dopredu nasilu, všetko má svoj čas. Vo vzťahoch si užijete veľa príjemných chvíľ. Ak rozmýšľate nad prírastkom do rodiny, môže sa to podariť. Slobodné dámy, majte oči otvorené. Čaká vás náhodné stretnutie s mužom, ktorý bude v budúcnosti viac ako priateľom. Smer: Všímajte si, či pri komunikovaní hovoríte otvorene a pravdivo. Učte sa rozprávať jednoducho a bez prikrášľovania. Dávajte pocity najavo tak, ako prídu. ...čítaj celé
Láska a vzťahy Na obzore je nový prísun financií a ak zvažujete novú investíciu, smelo do toho. Ak investujete do seba, vráti sa vám to niekoľkonásobne. V partnerstve nezabúdajte, že aj dávať je veľmi príjemné. Pozor na neúprimnosť! Môžu nastať chvíle, keď oklamete samy seba a začnete si nahovárať, že si nezaslúžite to dobré, a budete vnímať situácie po svojom. Smer: Buďte viac aktívne. Nečakajte na to, čo k vám príde a čo len tak dostanete. Dajte a dostanete dvakrát viac.
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy V práci budete potrebovať vytrvalosť, ak chcete dosiahnuť úspech a zastať si svoje miesto. V citoch môžete získať porozumenie partnera.
Zdravie Na obzore je nový prísun financií a ak zvažujete novú investíciu, smelo do toho. Ak investujete do seba, vráti sa vám to niekoľkonásobne. V partnerstve nezabúdajte, že aj dávať je veľmi príjemné. Pozor na neúprimnosť! Môžu nastať chvíle, keď oklamete samy seba a začnete si nahovárať, že si nezaslúžite to dobré, a budete vnímať situácie po svojom. Smer: Buďte viac aktívne. Nečakajte na to, čo k vám príde a čo len tak dostanete. Dajte a dostanete dvakrát viac. ...čítaj celé
Láska a vzťahy  
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy Financie majú zelenú, momentálne viete zhmotniť aj to, čo sa inokedy nedá. Stratiť však môžete vo vzťahoch. Zadaným môže naštrbiť vzťah tretia osoba a pre tie slobodné platí, že sa netreba nasilu tlačiť do vzťahu. Tvrdohlavosť a panovačnosť vás zbytočne môžu obrať o veľa energie. Smer: Uvoľnite sa pohybom a cvičením. Zvoľte si takú formu, ktorá vám bude najviac vyhovovať, a výsledkom bude uvoľnenie vnútorného napätia a stresu.
Zdravie   ...čítaj celé
Láska a vzťahy Nové začiatky sú vám naklonené viac ako kedykoľvek predtým. Môžete nájsť novú prácu alebo stretnúť nového partnera. odignorujte strach a buďte zvlášť pozorné k tomu, čo sa vám môže javiť ako nový začiatok, nech už je to v akomkoľvek smere. Zmeny sa ukazujú aj v stabilných partnerstvách, môže to byť aj obyčajná zmena správania. Smer: Prejavte sa tvorivo! Maľujte, tancujte, spievajte, robte čokoľvek, čo podporí vašu kreatívnu stránku.
Zdravie   ...čítaj celé
Láska a vzťahy Nové začiatky sú vám naklonené viac ako kedykoľvek predtým. Môžete nájsť novú prácu alebo stretnúť nového partnera. Odignorujte strach a buďte zvlášť pozorné k tomu, čo sa vám môže javiť ako nový začiatok, nech už je to v akomkoľvek smere. Zmeny sa ukazujú aj v stabilných partnerstvách, môže to byť aj obyčajná zmena správania. Smer: Prejavte sa tvorivo! Maľujte, tancujte, spievajte, robte čokoľvek, čo podporí vašu kreatívnu stránku.
Zdravie   ...čítaj celé

Vychutnaj si so mnou letnú pohodu

 

Top3

Monika Bagárová našla svoj druhý domov v New Yorku: Je za tým láska!

EMMA sa tam za ňou vybrala na návštevu a zistila o nej viac. Prečítajte si exkluzívny rozhovor z Big Apple!

Talianka Chiara Ferragni pobláznila svet módy: Prezradíme vám o nej viac!

Ak ste ešte nenavštívili jej blog the Blonde Salad, odporúčame túto chybu napraviť. Momentálne sa nehovorí o nikom inom...

Román v srdci: Ženy, ktoré pre nás píšu príbehy o láske, sú jedny z nás

Zarábať ročne milióny ako Američanka Daniele Steel alebo Britka Joanne K. Rowling? Tak o tom sa môže slovenským spisovateľkám...

Mám super DŽOB: V čom našla naplnenie krásna Michaela Hlaváčková?

Michaela Hlaváčková (25) z agentúry Elite vymenila prácu topmodelky za kočíkovanie syna Janka. A je taká šťastná ako nikdy....

Ďalšie články