FOTO V Žiari nad Hronom začali konať: Prekážal im odpad pri osade, preto urobili rázny krok

01. decembra 2016, 18:00
Tip redakcii

S čiernymi skládkami bojujú po svojom! Dlhodobo sa na ne sťažovali majitelia garáží pri žiarskej osade Pod Kortínou. Nedávno to tam vyčistili, no hrozba bezbrehého zasypávania odpadom pretrvávala. Aby tomu zabránili, mesto tam postavilo plechový plot.

Osada Pod Kortínou sa nachádza neďaleko garáží.

Osada Pod Kortínou sa nachádza neďaleko garáží.

Autor: Eva Štenclová

Deliaci plot dlhý 19 metrov pribudol Pod Kortínou pred pár dňami. Mesto ho postavilo na žiadosť majiteľov garáží, ktorí sa sťažovali na hromadiace sa smeti v ich blízkosti. „Tie tam nenosili len osadníci, ale aj ľudia žijúci mimo Žiaru. Nejeden raz tam videli cudzie autá s vlečkami, z ktorých vysýpali odpad,“ povedal hovorca žiarskej samosprávy Martin Baláž.

Plot má podľa neho slúžiť ako prevencia. „Nedávno sme to tam vyčistili a aj takýmto spôsobom chceme dosiahnuť, aby sa nám to znovu nezanášalo,“ vysvetlil.

Súčasťou plota je brána, ktorá sa má v budúcnosti zamykať. Ľudia, ktorí tam parkujú svoje autá, od nej dostanú kľúč.

Matej (34), ktorý má Pod Kortínou garáž v podnájme, krok mesta schvaľuje. „Je to dobrý nápad. Často tadiaľto chodia pochybní ľudia a robia neplechu,“ povedal.

Jeho suseda mu dala za pravdu. „Nám to tu už dvakrát vykradli,“ podotkla. „Projekt ale zatiaľ nie je dokončený, stále je to tu otvorené. Čakáme, kedy sa brána začne zamykať. Až vtedy budeme môcť zhodnotiť, či sa situácia zlepšila,“ dodala.

Osadníci si z novinky ťažkú hlavu nerobia. „Keď to tu úplne zavrú, obídem si to naokolo, žiadny problém,“ povedal Vojtech (42).

 
Autor: eš 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
FOTO V Žiari nad Hronom začali konať: Prekážal im odpad pri osade, preto urobili rázny krok