3 / 7
Je plné vitamínov, vlákniny, minerálov, má príjemnú vôňu a chuť. Ale rozmýšľali ste niekedy nad tým, že sušené ovocie z obchodu je skôr ako maškrta a nemá nahrádzať napríklad čerstvé ovocie?

Kopa cukru

Dôvodom je množstvo cukru, ktoré sa v takýchto výrobkoch nachádza. Výrobcovia ho pridávajú počas procesu sušenia, aby bolo sladšie a tiež, aby nestratilo na farbe. Okrem toho sa dodávajú rôzne konzervačné látky proti plesniam a na predĺženie trvanlivosti. Ovocie je tak plné zbytočného dodaného cukru a konzervantov, ktorých sa nezbavíte ani umytím výrobku.

Zdravá alternatíva

Na trhu sa už objavili bio produkty, pri ktorých nebol použitý pridaný cukor ani konzervačné látky, napríklad síra. Ďalšou možnosťou je kúpiť si lyofilizované ovocie, čiže sušené mrazom. Takto upravené plody si zachovávajú všetky živiny, tvar, farbu aj vôňu. Alebo čo tak skúsiť si pripraviť vlastné sušené ovocie? Nebude síce také sladké a krásne na vzhľad, ale nepochybne zdravšie.
Je plné vitamínov, vlákniny, minerálov, má príjemnú vôňu a chuť. Ale rozmýšľali ste niekedy nad tým, že sušené ovocie z obchodu je skôr ako maškrta a nemá nahrádzať napríklad čerstvé ovocie? Kopa cukru Dôvodom je množstvo cukru, ktoré sa v takýchto výrobkoch nachádza. Výrobcovia ho pridávajú počas procesu sušenia, aby bolo sladšie a tiež, aby nestratilo na farbe. Okrem toho sa dodávajú rôzne konzervačné látky proti plesniam a na predĺženie trvanlivosti. Ovocie je tak plné zbytočného dodaného cukru a konzervantov, ktorých sa nezbavíte ani umytím výrobku. Zdravá alternatíva Na trhu sa už objavili bio produkty, pri ktorých nebol použitý pridaný cukor ani konzervačné látky, napríklad síra. Ďalšou možnosťou je kúpiť si lyofilizované ovocie, čiže sušené mrazom. Takto upravené plody si zachovávajú všetky živiny, tvar, farbu aj vôňu. Alebo čo tak skúsiť si pripraviť vlastné sušené ovocie? Nebude síce také sladké a krásne na vzhľad, ale nepochybne zdravšie.
Autor: Shutterstock.com

Späť na článok: 6 zdravých potravín, ktoré majú svoje ALE. Aj chia a kokosový olej!