2 / 7
Hoci sa to zástancom tejto módnej potraviny páčiť nebude, význam kokosového oleja je na naše zdravie značne preceňovaný. Nemožno mu odoprieť blahodarné účinky na pokožku, vlasy a dokonca aj zuby. Ale je naozaj taký zázračný, ako sa o ňom hovorí?

Nebezpečné tuky

Najnovšie výskumy ukázali, že kokosový olej obsahuje 92 percent nasýtených mastných tukov. Ide o druh tukov, ktoré by mali ľudia obmedziť. Ich nadmerná konzumácia totiž spôsobuje zvyšovanie zlého cholesterolu. Ten je spájaný s vyšším rizikom ochorenia srdca alebo mŕtvice. Toto tvrdenie odporuje doterajšiemu názoru, že kokosový olej naopak zlepšuje hladinu cholesterolu a znižuje riziko srdcových chorôb.

Kalorická bomba

Tuk z kokosu však netreba zatracovať. Ak ho konzumujeme s mierou, má množstvo pozitívnych účinkov na zdravie. Treba však siahnuť po najvyššej kvalite extra panenského oleja a konzumovať ho s mierou. Pretože ako každý tuk, aj tento druh je kalorická bomba.
Hoci sa to zástancom tejto módnej potraviny páčiť nebude, význam kokosového oleja je na naše zdravie značne preceňovaný. Nemožno mu odoprieť blahodarné účinky na pokožku, vlasy a dokonca aj zuby. Ale je naozaj taký zázračný, ako sa o ňom hovorí? Nebezpečné tuky Najnovšie výskumy ukázali, že kokosový olej obsahuje 92 percent nasýtených mastných tukov. Ide o druh tukov, ktoré by mali ľudia obmedziť. Ich nadmerná konzumácia totiž spôsobuje zvyšovanie zlého cholesterolu. Ten je spájaný s vyšším rizikom ochorenia srdca alebo mŕtvice. Toto tvrdenie odporuje doterajšiemu názoru, že kokosový olej naopak zlepšuje hladinu cholesterolu a znižuje riziko srdcových chorôb. Kalorická bomba Tuk z kokosu však netreba zatracovať. Ak ho konzumujeme s mierou, má množstvo pozitívnych účinkov na zdravie. Treba však siahnuť po najvyššej kvalite extra panenského oleja a konzumovať ho s mierou. Pretože ako každý tuk, aj tento druh je kalorická bomba.
Autor: Shutterstock.com

Späť na článok: 6 zdravých potravín, ktoré majú svoje ALE. Aj chia a kokosový olej!