Galko poriadne naložil ministerke Žitňanskej. Čím ho tak vytočila?

20. októbra 2016, 11:30
Tip redakcii

Na parlamentné škriepky si Slováci už zvykli. Tentokrát to však poriadne schytala ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská. Poslanec strany SaS Ľubomír Galko sa neudržal a ostro kritizoval jej postoj k vyšetrovaniu kauzy Gorila. Galko jej dokonca odporúča, aby z funkcie odišla.

Lucia Žitňanská to schytala od Ľubomíra Galka.

Lucia Žitňanská to schytala od Ľubomíra Galka.

Autor: Matej Jankovič/Július Dubravay

Šéf vyšetrovacieho tímu kauzy Gorila Marek Gajdoš oznámil svoj odchod do civilu. Žitňanská pre Denník N zdôraznila, že nevyšetrenie kauzy Gorila traumatizuje spoločnosť. Celkový postoj političky pripadá zrejme poslancovi Galkovi ako nečinný.

„Znepokojená pani. A čo tak konečne odísť z tohto šialeného spolku?,“ začína svoj príspevok poslanec veľkými písmenami. „Pani Žitňanská, uvedomujete si vôbec, že sa každým dňom stávate čoraz väčšou spolupáchateľkou týchto ľudí? Uvedomujete si, že takéto alibistické vyjadrenia sú ešte horšie ako keby ste mlčali?“ pýta sa Galko na sociálnej sieti a pokračuje ďalej.

Už nemáte v sebe ani kúsok osobnej slobody a osobnej cti? Ste predsa ministerka spravodlivosti. Smutné, veľmi smutné. S týmto chcete fungovať? S týmto chcete žiť?“ dopísal svoj príspevok.


Zdroj: Facebook

V roku 2011 unikli na verejnosť tajné dokumenty Slovenskej informačnej služby pod krycím názvom Gorila, ktoré spustili rozsiahlu politickú kauzu. Celý škandál spustil vlnu občianskych protestov.

 
Autor: pop 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Galko poriadne naložil ministerke Žitňanskej. Čím ho tak vytočila?
pop