Mrcha z Ameriky

11. decembra 2009, 12:00
Tip redakcii

Herečka DAGMAR EDWARDS (43) poriadne sprísnila pravidlá v seriáli Odsúdené, kde stvárňuje dočasnú riaditeľku väznice Sikorovú. Ryšavku môžeme poznať aj pod priezviskom Ferenčíková či Lakčevič, ktoré pred odchodom do Ameriky, kde momentálne žije, používala.

EDWARDS V SÚČASNOSTI
žije v Los Angeles so svojím
manželom, kde bude aj
sviatkovať. Na Slovensku
sa najbližšie ukáže
v polovici januára 2010.

EDWARDS V SÚČASNOSTI žije v Los Angeles so svojím manželom, kde bude aj sviatkovať. Na Slovensku sa najbližšie ukáže v polovici januára 2010.

Hoci sa Dagmar Edwards živí dlhé roky ako herečka, v skutočnosti je vyštudovanou zdravotnou sestrou, ktorá sa starala o chorých ľudí. „Je to tak, som všeobecná zdravotná sestra. Pôsobila som na traumatológii v Bratislave a taktiež aj na geriatrii v Krásnej Hôrke,“ zaspomínala si sympatická herečka. Zaujímavosťou je, že rodné Slovensko opustila pred desiatimi rokmi a natrvalo sa usadila v USA. Dagmar sa dostala náhodne do Ameriky, kde sa jej zapáčilo natoľko, že sa vydala za Američana Jona Edwardsa a nadobro sa usadila v Los Angeles.

Na televízne obrazovky sa vrátila po dlhých desiatich rokoch, a to v projekte Odsúdené ako dočasná riaditeľka väznice Sikorová. „Trvalo mi niekoľko dní, kým som sa s touto mrchou stotožnila,“ priznala nám so smiechom mama päťročného Gabriela.

Ako je možné, že si na ňu tvorcovia Odsúdených spomenuli? „S režisérom formátu sa poznáme dlhé roky, sme v kontakte a možno ma obsadil, pretože ma vníma ako mrchu (smiech). Všetko to prišlo náhle, no o to viac ma to potešilo.“

Bývalá modelka

Edwards na Slovensko chodí pravidelne a ponuku na účinkovanie v projektoch u nás nikdy neodmietne. Pred rokom si dokonca zahrala aj postavu Marty vo filme Nebo, peklo... zem s herectvu sa venuje aj doma v Amerike. Dagmarin manžel pracuje v oblasti dizajnu a inštalácie audiovizuálnej techniky, no momentálne robí aj produkciu filmov, v ktorých herečka v USA účinkovala.

Edwards sa v minulosti venovala aj modelingu, no dnes už túto kariéru zavesila na klinec. „Teraz mám na modelky či hercov dobrý nos a dokonca som zmanažovala kariéru svojej krstnej dcére, ktorá lieta po celom svete. V zálohe mám aj mladé talentované herečky, ktoré na sebe pracujú, pretože spolu s kamarátkou plánujem v budúcnosti založiť agentúru pre nové talenty,“ prezradila.

 
Autor: MICHALA CABANOVÁ, Foto: L. Scandal (credit) 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Mrcha z Ameriky
MICHALA CABANOVÁ
Foto: L. Scandal (credit)