Máte radi kempovanie? V tomto stane môžete bývať celý rok!

19.09.2016
Architektúra

Ak ste fanúšikom outdoorových športov, nebojíte sa stanovačky ani za nie veľmi prívetivého počasia a chýba vám spanie pod holým nebom v zimných mesiacoch, máme tu pre vás ideálne riešenie.

9fotiek
Je vašim snom bývanie v stane na samých krásnych miestach sveta? Máme skvelé správy. Tento stan je vyrobený tak, že sa v ňom dá pokojne sedieť pri praskajúcom ohni aj v prípade, že sa vonku preháňa hurikán. Autor: Profimedia

Stan, ktorý je riešený ako malé, milé, celoročné bývanie prišiel spod rúk tvorcov z Veľkej Británie. Nazýva sa Autonomous Tent a klientom je k dispozícii v dvoch vyhotoveniach – Cocoon (v preklade kukučka) alebo Tipi (ako známe indiánske stany) a ich cena sa pohybuje v rozpätí od 100 do 200 tisíc dolárov.

Tento plne zariadený stan je možné inštalovať takmer kdekoľvek na svete. Povrch strechy v tvare mušle je tvorený high-tech, priesvitnou látkou, ktorá je vysoko odolná voči akýmkoľvek plesniam, hnilobe, či živočíšnym škodcom. Čo je najdôležitejšie, stan dokáže poskytnúť svojim obyvateľom komfort aj v chladnom počasí a bol vyrobený tak, aby ustál vietor o rýchlosti hurikánu, či návaly snehu. Stabilitu vytvára najmä jeho konštrukcia, ktorá je tvorená oceľovými, hliníkovými a laminátovými trubkami, ktoré majú naozaj vysokú životnosť.

Pozrite si aj návrhy krásnych interiérov mrakodrapu, ktorý bude stáť v Londýne

Obe spomínané vyhotovenia stanov ponúkajú obytný priestor 65 a 93 m2 vnútri stanu a terasu dlhú 8 metrov a širokú približne 4 metre. Za výrobou elektriny stoja solárne panely, ktoré sa starajú o dostatočný prívod energie do LED svetiel, vodných filtrov, batérií a tiež systém kompostovania. Špeciálny filtračný systém vody dokáže použitú vodu zo sprchy či kuchynského drezu vyčistiť a vrátiť späť do prírody.

Malé, ale šikovné. Aj tak by sa dal nazvať tento vynález, ktorý ulahodí nejednému nadšencovi kempovania. Spoločnosť, ktorá ho ale vytvorila už teraz ráta s možnosťami klientov využívať tento produkt nie len ako miesto na „stanovačku“, ale tiež ho spojiť s komerčnejšími cieľmi. Už teraz majú plány vytvoriť tak prírodné yoga štúdio alebo koktailový bar. Kreativite sa medze nekladú!

 
Autor: ma/ipeknebyvanie.sk
Fotogaléria
Máte radi kempovanie? V tomto stane môžete bývať celý rok!Máte radi kempovanie? V tomto stane môžete bývať celý rok!Máte radi kempovanie? V tomto stane môžete bývať celý rok!Máte radi kempovanie? V tomto stane môžete bývať celý rok!
 
9fotiek
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Máte radi kempovanie? V tomto stane môžete bývať celý rok!
ma/ipeknebyvanie.sk