Opustené miesta Európy: Silná atmosféra budov, ktoré sú roky bez majiteľa

17.05.2018
Architektúra

Niektoré miesta na zemi, opustené a schátrané, lákajú množstvo šikovných fotografov svojou fotogenickosťou. Chcú ich ukázať svetu, zachytiť ich silnú atmosféru, príbeh, ktorý v sebe nesú.

15fotiek
Opustené miesta vyžarujú svoju typickú charizmu. Pri ich prezeraní sa zamýšľame, čo všetko sa tu udialo a o to väčší mráz nám behá po chrbte, ak sú spojené s tak strašnou kapitolou v našej histórii akou je druhá svetová vojna. Autor: elledecor.com/Mirna Pavlovic

Európa je naším domovom. Počas histórie sa tu udialo mnoho a naše malé krásne Slovensko toho neraz bolo súčasťou. Druhá svetová vojna, ako najväčší vojnový konflikt v našich dejinách po sebe zanechala veľkú spúšť, ktorá sa ale dnes stáva inšpiráciou pre umelcov. Jednou z nich je aj fotografka Mirna Pavlovic.

Prečítajte si aj o kostole, z ktorého je teraz krásne bývanie

Mirna pracuje na svojom projekte s názvom „Dulcius Domus“, kde dokumentuje staré vily, kaštiele a iné miesta opustené počas druhej svetovej vojny. Jej cieľ ju zaviedol do viacerých kútov Európy, no najviac inšpirácie zbiera v Taliansku, Belgicku a na východe kontinentu, kde ako uvádza sú miesta poznačené okupáciou a politickou pozíciou počas vojny.
Jej konto na sociálnej sieti Instagram je preplnené fotografiami so silnou atmosférou a ako sama priznáva, svojim projektom sa snaží aspoň na chvíľu oživiť miesta opustené a zakázané. Pozrite si v našej fotogalérii majú ukážku práce tejto umelkyne.

 
Autor: ma/opeknebyvanie.sk
Fotogaléria
VIDEO Pekné Bývanie


 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Opustené miesta Európy: Silná atmosféra budov, ktoré sú roky bez majiteľa
ma/opeknebyvanie.sk