Rekonštrukcia storočia: Mladý pár si prerobil viac ako 300 ročný dom!

10.01.2018
Architektúra

Hovorí sa, nesúď knihu podľa obalu. V prípade tohto domčeka, ktorý už na svojom mieste stojí viac ako tri storočia, to platí stopercentne.

10fotiek
Autor: brightside.me

Veľká Británia skrýva neskutočne veľa architektonických pokladov. Jednými z nich je aj rozprávkový domček v mestečku Cornwall, ktorý bol postavený už v roku 1680. Ešte dnes stojí a v plnej kráse sa pýši svojim príbehom.

Nedávno domček kúpil mladý pár, ktorý sa pustil do poriadnej rekonštrukcie a dnes je z chátrajúcej chatrčky krásny, útulný domov. Zostali tu nízke stropy, malé okienka a tiež hrubánske neopracované steny, ktoré mu dodávajú tú správnu atmosféru.

Prečítajte si aj o čarovnej rustikálnej chatke v ďalekom Fínsku! 

Už pri vstupe vás prekvapí výška stropov a preto ak ste vyšší, zrejme by ste tu bývať nemohli. V spoločenskej miestnosti s tehlovým kozubom a posedením pod oknom cítiť nádych moderného retra. Je tu stará truhlica namiesto konferenčného stolíka, pohodlná sedačka, kútik na čítanie a tiež kvietkované závesy, ktoré robia z miesta čarovnú chalúpku z rozprávky.

Spálňa pre domácich a detská izba tiež pôsobia veľmi romanticky vďaka bielym stenám a pastelovým tónom nábytku. Rovnako je na tom aj útulná kuchynka, jedálenský kútik a krásna terasa so záhradným domčekom. Veď nakoniec... pozrite sa sami. 

 
Autor: ma/ipeknebyvanie.sk
Fotogaléria
VIDEO Pekné Bývanie


 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Rekonštrukcia storočia: Mladý pár si prerobil viac ako 300 ročný dom!
ma/ipeknebyvanie.sk