10x filmové domy, ktoré sme si zamilovali: Toskánsko aj Aljaška!

16.05.2018
Architektúra

Snívať o vzdušných zámkoch (alebo tých skutočných) ani zďaleka nie je len zábavka malých detí. Ak ste filmovým maniakom, určite si pamätáte všetky krásne domy, ktoré sa vo vašich obľúbených snímkach objavili a túžite sa do nich okamžite presťahovať.

10fotiek
Ošarpaná vilka v Taliansku, ktorá sa objavila vo filme s Diane Lane (Pod Toskánskym slnkom), sa v skutočnosti nazýva Villa Laura. Aj keď vo filme bol dom zrekonštruovaný pre potreby novej majiteľky, ktorá do Talianska prišla prežiť nejedno dobrodružstvo (rok 2003), skutočnej premeny sa Ville Laure dostalo až o niečo neskôr, v roku 2006. Krásny exteriér vo farbe terakoty a steny obrastené košatým brečtanom inšpirovali stovky ľudí po celom svete, ktorí si hoci aj v chladnejších podmienkach doprajú pocit slnečného Toskánska. Autor: The New Yorker

Či už pokojný čas sviatkov, dlhé zimné večery alebo len tak po práci, mnohí túžia len po jednom. Vyložiť si nohy, mať po boku svojich blízkych a niečo dobré pod zub. Filmy sú veľkou súčasťou (nie len) televíznej kultúry a mnohé z nich si radi pozrieme znova a znova. Tie najkrajšie seriálové bývania sme vám priblížili >>> TU <<<, dnes ale ideme do krásnych domov známych zo strieborného plátna, čo vy na to?

>>> Viac sa dozviete v našej FOTOGALÉRII <<<

 
Autor: ma/ipeknebyvanie.sk
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
10x filmové domy, ktoré sme si zamilovali: Toskánsko aj Aljaška!
ma/ipeknebyvanie.sk