8 zaujímavých tradícií z celého sveta pri presťahovaní sa do nového

22.07.2018
Architektúra

Sťahovanie je bezpochyby stresujúca záležitosť. Okrem balenia a prenášania ťažkých krabíc sa musíme postarať o veľkú kopu papierovačiek a to dokáže poriadne vyčerpať. Najhoršie je, ak navyše vyhrá naša poverčivosť a v novom bývaní budeme hľadať negatívnu energiu.

5fotiek
Aké zvyky majú ľudia po celom svete po nasťahovaní sa do nového? Je toho viac než dosť. Autor: Profimedia

Ste poverčivý? Alebo ste čisto racionálne založený človek, no sem tam príjemný rituál neodmietnete? My vám dnes popíšeme pár zaujímavých tradícií, ktoré dodržujú ľudia po celom svete po tom, ako sa prisťahujú do nového bývania.

1. Zvykne sa hovoriť, že dážď počas svadobného dňa prináša šťastie. To sa však netýka sťahovania. Ak sa váš presun do nového bývania križuje s poriadnou búrkou a môžete, mali by ste ho čo najskôr odložiť. Niekde ľudia totižto veria, že by im to na novom mieste prinieslo nešťastie a dokonca sa vyhýbajú aj sťahovaniu v piatok či sobotu.

2. Tradícia feng šuej hovorí o tom, že by sme v novom bývaní mali niekoľko krát zazvoniť tibetským zvončekom, ktorý očistí priestor a vyženie z domu stagnujúcu alebo už mŕtvu chi – pozitívnu energiu.

Prečítajte si aj o tom, ako si doma sami vytvoríte originálne vône bez chemikálií! 

3. Na Filipínach veria, že ak v prvý deň v novom dome poskrývate v obývacej izbe drobné mince, prinesie to do domova bohatstvo.

4. Ak sa zaujímate o východné tradície a zvyky, možno vás bude zaujímať, že stará čínska tradícia hovorí o tom, že do nového domu by sa mal priniesť pomarančovník. A to kvôli tomu, že v čínskom jazyku sa slová pomaranč a šťastie vyslovujú s veľmi podobnou intonáciou a preto sa verí, že práve toto ovocie prinesie do nového domova šťastie.

5. Na juhu Ameriky ľudia veria, že zlé energie nemôžu prejsť cez vodu. Chránia sa preto pred nimi tak, že svoje verandy maľujú na modro ako vodu, aby ich tým oklamali a boli pred nimi chránení.

6. Stará Írska tradícia hovorí, že po prvom vstupe do domu musíte vyjsť rovnakými dverami, pretože inak budete mať v novom bývaní nešťastie. Nebojte sa, po tomto prvom raze môžete už použiť dvere, ktoré sú najbližšie.

7. V niektorých krajinách ľudia veria, že ak na podlahu v každej z vašich nových izieb a na prah vchodových dverí rozsypete štipku soli, ustráži tak domov od zlej energie. Potom, po 24 hodinách ju stačí jednoducho zamiesť a s ňou zmetiete aj všetko zlé, čo v dome pred vami prebývalo.

8. A nakoniec aj niečo z nášho regiónu. Podľa niektorých tradícií sa hovorí, že do nového domu by sme ako prvé mali priniesť chlieb a soľ. Tie reprezentujú pohostinnosť domácich a tiež to znamená, že v dome nikdy nebude nedostatok jedla – chlieb a náš život bude plný chute – soľ.

 
Autor: ma/ipeknebyvanie.sk
Fotogaléria
8 zaujímavých tradícií z celého sveta pri presťahovaní sa do nového8 zaujímavých tradícií z celého sveta pri presťahovaní sa do nového8 zaujímavých tradícií z celého sveta pri presťahovaní sa do nového8 zaujímavých tradícií z celého sveta pri presťahovaní sa do nového
 
5fotiek
VIDEO Pekné Bývanie


 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
8 zaujímavých tradícií z celého sveta pri presťahovaní sa do nového
ma/ipeknebyvanie.sk